Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van abból, hogy anya...

Elegem van abból, hogy anya szerint nekem kötelességem vigyázni az öcsémre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párommal èlek, nekem is pici babám van.

Viszont anya elvárja ès szerinte kötelessègem vigyázni a 8 èves öcsèmre.

Mikor megmondtam neki, hogy ez nem így van ès nekem nincs erre se időm se energiám akkor megsèrtődik ès napokig nem is beszèl velem.

Az nem opció, hogy átjön hozzánk mert hangoskodik ès csak számítógèpezik.

Nagyon elegem van már ebböl.



2015. aug. 18. 15:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
neked már van saját életed, és anyukád magának szült nem pedig neked.Közlöd vele, hogy természetesen nagyon fontos ügy estén amikor senki más nem ér rá(pl. anyukádnak dolgozni kell,de még nincs suli) vigyázol rá,de amúgy csip-csup ügyeknél nem vagy hajlandó
2015. aug. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

És mi van akkor, ha megsértődik? Hagyd rá.

Mondd meg neki, hogy heti 1x hajlandó vagy átmenni és vigyázni rá (vagy kéthetente 1x, ahogy gondolod), de többször nem, mert neked van sajat eleted és nem 2 gyereket vállaltál, hanem egyet.

2015. aug. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Ha egy egy alkalomról lenne szó nem is lenne baj.

Viszont most amiatt áll a bál, hogy itt a sulikezdèsig nem tud vele mit kezdeni mert dolgozik ő is meg apa is.

Jelenleg azt várná el tőlem, hogy reggel 7-re menjek át hozzájuk ès dèlután 4-ig ott legyek míg haza nem èr.

Persze ezt lehetetlen megoldani ès nagyon rossz, hogy nem èrti meg ès engem hibáztat, hogy milyen önző vagyok.

2015. aug. 18. 15:45
 4/22 anonim ***** válasza:
16%
akkor ajánld fel hogy költözzön addig hozzátok,de te nem mész oda egy babóval, vagy irassátok egy napközis táborba és ajánljad fel, hogy elmész érte
2015. aug. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
2%

Te is leszel még gondban, hol legyen a gyerek nyáron.

Majd jusson eszedbe.

2015. aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Mondtam már neki, hogy ha tènyleg nincs más megoldás akkor addig jöjjön hozzánk, mert èn nem tudom felrúgni az èletünket.

Az nem jó mert nincs számítógèp csak laptop ès azon nem tud játszani.


Eszembe fog jutni, de nem kèrnèk senkit arra hogy a mindennapjait egy másik háztartásban töltse.

2015. aug. 18. 15:56
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked van igazad.Elvégre neked is van saját családod,saját életed.Ha mindketten dolgoznak és nem tudják megoldani,akkor küldjék addig ügyeletbe a gyereket. De már nemsokára itt az iskola.
2015. aug. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Volt szó róla, hogy megy az iskolai napközibe.

De addig hisztizett ès csapkodta magát a földhöz, hogy vègül nem lett belőle semmi.


Tèny, hogy nem is szívesen vigyázok rá mert hangoskodik, kiabál, csapkod. Nem tudja megèrteni, hogy mikor alszik a baba maradjon kicsit csendesebben. Ès mivel mi jelenleg egy szobás házban lakunk elèg nehezen kivitelezhető, hogy külön tudjam őt rakni egy másik szobába.

2015. aug. 18. 16:06
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Saját példát tudok mondani. Öcsém 14 évvel fiatalabb, most 11 éves. Apu már nem él, anyunak pedig túlóráznia kellett múlt héten (reggel 8-tól este 8-9-ig egy beteg kolléga miatt, senki nem tudta helyettesíteni). Én másik városban élek a párommal és mivel senki nem tudta "vállalni" öcsémet, így megegyeztünk, hogy egy hétre ide költözik a következő héten pedig viszem a már befizetett táborába. Semmi probléma nem volt belőle. Van itthon számítógép, de napközben nem használhatta (diplomamunkámat írom, ha most omlik össze a gép én is összeomlok), és volt hogy 2-3 órára egyedül voltam kénytelen hagyni, de nagyfiú már, ennyit kibírt simán. Hozott könyvet, van tabletja, a netet nem zártuk el, el volt. Sőt, egész héten. Otthon ő is hangoskodik, de felfogta, hogy itt nálunk mások a szabályok és a szomszédok. (nyugdíjas közösség...) Mondjuk nekem anyám nem is kötelességként tekint arra, hogy vigyázzak a kisebbre, mivel kései gyerek már az elején megmondta, hogy nem az én nyakamra szülte, de örömmel venné ha néha segítenék. Néha honorálva is voltam érte, pl elmehettem a hétvégi buliba ha hétköznap vigyáztam rá, vagy plusz zsebpénzt kaptam ha nyáron öcsémre vigyázás miatt nem tudtam diákmunkát vállalni. Vagy főztem rá és az egész családra hétköznap, hétvégére meg anyu sütötte meg a kedvenc sütim.


Szóval itt elsősorban édesanyád fejében kellene helyre rakni a dolgokat, hogy nem simán nagyobb testvér vagy hanem már saját családod van. Ha szívességet szeretne kérni, mert nem tudja máshogy megoldani, akkor ők alkalmazkodjanak hozzád, ne te hozzájuk, hisz végülis te teszel szívességet.

2015. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nálatok annyival könnyebb volt a helyzet, hogy a kissrácnak el lehetett magyarázni, hogy itt nem az van mint otthon ès felfogta.


Nálunk egyszerűen nem fogja fel.

Hiába beszèltem vele szèpen, határozottan hogy nem otthon vagy, nálunk nem úgy van mint otthon.

Ha pedig mi voltunk náluk akkor ment a hiszti, hogy mièrt sír a baba, ő ezt nem tudja hallgatni. Ha nem ugrottam neki rögtön kaját csinálni, akkor jött üvöltözni velem. Egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni.

2015. aug. 18. 16:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!