Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan engedjen el a múltat ?...

Hogyan engedjen el a múltat ? Milyen terápia segítene ?

Figyelt kérdés
Még gyerekkoromban az apám nagyon sokat bántott mentálisan. Akármit csináltam soha nem volt elég jó neki semmi. Plusz nagyon sokat veszekedtek anyával. Nem tudom elfelejteni ezt a sok bántást. Sajnos ebben nőttem fel.

2021. jan. 12. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Én is ezzel küzdök.
2021. jan. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Keress fel egy jó pszichológust, vagy próbáld meg kitudni, mehetsz-e TB alapon.

Kezdj el pszichológiával foglalkozó csatornákat nézni, sok féle stílusból válogathatsz, pl. Popper Péter-Isten nyugosztalja- egy ritka jó stílusú ember volt, Orvos-Tóth Noémit is tudom ajánlani.

2021. jan. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
94%
Sokat kell beszélni róla, minden történetet át kell rágni többször, míg feloldódik. Lehet nárcisztikus volt, olvass erről, aztán költözz minél messzebb tőlük. Sok sikert
2021. jan. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Engem és a testvéreim nem csak mentálisan, de fizikálisan is rengeteget bántott, minden ok nélkül. Hogy engedtem el? Hát rájöttem, hogy nem az én hibám volt, és nem azért csinálta mert utál vagy mert épp rossz lettem volna, hanem mert egy szerencsétlen csődtömeg, aki csak nála gyengébekken tudta kiélni az uralkodási vágyát. Ez a tudat ráirányított, hogy én teljesen rendben vagyok, ő az aki nincsen. Hátat fordítottam neki amint tudtam és azóta minden egyes nappal jobban vagyok
2021. jan. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

TB Pszichologus semmit nem ér. A magán pszichologus viszont igen. De gondolom a kérdezőnek nincsen nagy anyagi helyzete. Sajnálom, én is ezzel küzdők.


24F

2021. jan. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös: a semminél azért jobb, de ezen felül is lehet pszichológiával kapcsolatos műsorokat nézni.
2021. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6-os semminél sem jobb. Voltam! Tapasztaltam!
2021. jan. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es: szerintem ez pszichológus függő, mert valaki maszekban is egy rakás szar, valaki TB-ben is próbál és tud is segíteni-volt, aki utóbbiról pozitívan nyilatkozott-.
2021. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök hogy nem csalodtál benne. Én annál inkább.
2021. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!