Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Az egész családomb...

Mit tegyek? Az egész családomból elegem van?

Figyelt kérdés

Folytonos érzelmi zsarolások a nagymamám részéről, aki felnevelt. 2,5 éve költöztem el tőle..naponta hívni kell..ha egy napig nem hívom, akkor jön az, hogy “nem is foglalkozom vele”. Hetente látogatom, van, hogy többször is, az sem elég..olyankor általában panaszkodik, vagy kritizál..jó szava aligha akad. A nagybátyám egy csődtömeg..kb ott lakik nála (mióta én elköltöztem) és ha arra járok, akkor tukmálja rám az éppen aktuális mlm bizniszét, amibe belefogott..anyáméknak sosem léteztem, néha rám ír facen, kb ennyi..de rosszul vagyok tőle a gyerekkori traumák miatt, amiket okozott és látni sem akarom..tesóm egy lotyó, rá sem vagyok igazán kiváncsi.

Mit tegyek? Nem bírom ezt a nyomást, és frusztrációt, amit okoznak..az segítene, ha elköltöznék a városból?



2021. jan. 18. 16:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
27/N
2021. jan. 18. 16:22
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hátra kell hagyni mindent és elfelejteni őket ha ennyire nem vagy jóba velük. Mamádat se kell keresned, ha ennyire nem jó vele se a viszonyod. Ne baszd el az életed miattuk. Nem éri meg.
2021. jan. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Vele jó volt a viszonyom, vagyis azt hittem, de az ő szemében elkövettem azt a hibát, hogy eljöttem tőle..én szeretem őt, de sok amit csinál, és ezzel megfojt. És érzem, hogy semmi nem elég neki..Ő akkor lenne boldog, ha kontrollálhatná az életem, mint régen..
2021. jan. 18. 16:38
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Persze. Költözz, nőj fel. A mérgezők pedig mérgezzék magukat egymás közt.
2021. jan. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolattartás ritkítása (tudatosan és nem engedni ebből) és/vagy költözés.

Ha a kapcsolat ritkítása mellett döntesz, esetleg arra számíthatsz sajnos, hogy a későbbiek során ha történne valami veled és támogatásra, segítségre szorulnál (lakhatás, bármi), esetleg nem segít, ha olyan, ha haragtartó stb.

2021. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5-ös. Igen, sajnos ezt már most sejtem, hogy így lesz..és ez olyan ijesztő, hogy senkire sem számíthatok majd :(
2021. jan. 18. 17:06
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Átérzem, ha délelőtt nem megyek le a konyhába, és nem tanyázok legalább fél órát mamámmal, én vagyok a sz.r-szemét🤣 azt hiszi 0-24 nekem is csak erre van időm
2021. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Látogasd a mamádat, ne felejtsd el, hogy ő nevelt fel. DE! Mond neki értse meg, nem érsz rá folyton menni, nincs időd! Vírus helyzet is van, vigyáznod kell rá, nem mehetsz annyit. Beszélj a lelkére.
2021. jan. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Majd lesz saját családod, olyan férfival, akit te választottál, és majd rájuk számíthatsz.
2021. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Mindenkinek ment a pipa.
2021. jan. 18. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!