Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Az egész családomb...

Mit tegyek? Az egész családomból elegem van?

Figyelt kérdés

Folytonos érzelmi zsarolások a nagymamám részéről, aki felnevelt. 2,5 éve költöztem el tőle..naponta hívni kell..ha egy napig nem hívom, akkor jön az, hogy “nem is foglalkozom vele”. Hetente látogatom, van, hogy többször is, az sem elég..olyankor általában panaszkodik, vagy kritizál..jó szava aligha akad. A nagybátyám egy csődtömeg..kb ott lakik nála (mióta én elköltöztem) és ha arra járok, akkor tukmálja rám az éppen aktuális mlm bizniszét, amibe belefogott..anyáméknak sosem léteztem, néha rám ír facen, kb ennyi..de rosszul vagyok tőle a gyerekkori traumák miatt, amiket okozott és látni sem akarom..tesóm egy lotyó, rá sem vagyok igazán kiváncsi.

Mit tegyek? Nem bírom ezt a nyomást, és frusztrációt, amit okoznak..az segítene, ha elköltöznék a városból?



2021. jan. 18. 16:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben én leépítettem a mérgező, tolakodó családtagjaimat. NEM érdekelt, hogy ő nevelt fel, az nem jelenti azt, hogy mint külön élő, önálló felnőttet zsarolhat, megszabhatja, hová-merre mehetek, és nem kötelezhet rá, hogy minden sz-v nála kajáljak.


Persze, ment a hiszti, a sértődés, meg az öngyilkosságal fenyegetőzés! - na, itt már csak nevettem, komolyan szánalmas próbálkozás -, aztán mikor ezek után félévig egy szót nem hallottak rólam, rájöttek, hogy zsarolás helyett talán el kéne fogadni, hogy felnőttem.


Nehéz volt, kemény, mert lekiismeret-furdalást keltettek bennem is, de tudtam, hogyha ezt nem lépem meg, akkor majd 50 évesen is ők irányítják az életem.

2021. jan. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#11


Teljes mértékben igazad van..és bár nehéz ezt meglépni, de ez az egyetlen kiút. Nem okozhat minden nap lelki ismeret furdalást, amiért nem hívom fel -.- És igen, az nem hatalmazza fel ilyen viselkedésre, hogy ő nevelt fel...


Azóta megtanulták, hol a helyük? Vagy azért próbálnak újra zsarolni/kontrollálni?

2021. jan. 19. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!