Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem látja be, hogy...

Miért nem látja be, hogy mekkora különbséget tett köztünk?

Figyelt kérdés

Anyám mindig is kivételezett a tesómmal. Ha ő este 10-kor pl krumplipürét akart enni, akkor csinált neki. Ellenben én soha nem ehettem pl virslit, tojást, tejbegrízt, mert mit képzelek, ő 2 db virsliért meg tojásért nem fog összekoszolni egy edényt. Csak akkor ehettem, ha a tesóm is kért.

Vagy ha egyszerre voltunk betegek, akkor engem elzavart iskolába csütörtökön, a tesómat meg nem, mert arra a 2 napra már minek menjen. De volt olyan is, hogy én heteket sírtam, hogy rosszul vagyok, de csak 2-3 hét múlva vitt el orvoshoz, kiderült, hogy tüdőgyulladásom van, de ha a tesómnak szúrt a szíve, vele azonnal rohant a kórházba. Mert nekem iskolába KELL mennem és kész, nincs nekem semmi bajom csak szimulálok, iskolaundorom van.

A tesómnak az iskolába 6 szendvicset csomagolt, én nem vihettem egyet sem, mert az mind kell a tesómnak. Ha rakott is el egyet nekem, abban rendszeres romlott volt a szalámi, amit ő is észrevett, de azért elrakta, mert ő nem tehet róla, hogy 2-3 nap alatt megbüdösödik a hűtőben.

Mindenben a tesóm volt az ügyes, belőlem meg soha nem lesz senki, nekem semmi nem fog menni, sikerülni.

Csodálkozott, hogy én megszakítottam vele a kapcsolatot, sérelmezi, hogy anyáknapjára nem írok neki legalább egy sms-t, mert ő milyen jó anya volt, ilyenek soha nem voltak, amiket én állítok. Most persze kellene az unoka neki, normálisabban viselkedik, mint régen, de nem ismer be semmit.



2021. jan. 20. 11:10
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én is hülyeségnek tartom, hogy mert az anyád, akkor mindent el kell neki nézni. Kedves utolsó, jó lenne, ha kamu lenne.
2021. jan. 20. 13:52
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hasonló szituációban vagyok, csak nekem a testvérem még kiskorú, én már felnőtt, különélő nő vagyok. Mivel nagy a korkülönbség, a legtöbb dolog ugye úgy tűnik fel, hogy velem hogyan viselkedett anyám gyerekkoromban, meg tesómmal hogyan viselkedik most.

Tőlem mik voltak elvárva és milyen retorziók voltak, illetve tesóm esetében mik ezek az elvárások.

Csak hogy mondjak pár példát: nekem állandóan dolgoznom kellett otthon, kint, bent, ha nem úgy csináltam meg valamit, ahogy anyám elképzelte, pl. elhagytam egy kis sávot fűnyíráskor, újra kellett csinálnom az egész telken, plusz kiabált is velem. Tesómnak semmit nem kell csinálnia, de szó szerint semmit.

Nem tanul, mert nem érdekli, már nyolcadikas, de anyám csinálja neki a szendvicset, én már másodiktól magamnak kellett, hogy csináljam. Mindent elintéznek neki, mindent megkap, én alig kaptam valamit.

Amikor felhoztam ezeket neki, ordított, de úgy, hogy zengett a ház, hogy hazudok, nem is így volt, csak sajnáltatom magam. Ott voltak a családtagok, akik mondták, hogy de hát igazam van, anyám mindenkivel összeveszett, hogy csak védenek, mert sajnáltatom magam. Ennél a pontnál döntöttem el, hogy elmegyek pszcihológushoz.

Pár hónapja járok terápiára, még messze nincs vége, de már most sok pozitív változást hozott az életembe. Most kezdem megtanulni, hogyan kezeljem a kapcsolatot a testvéremmel (mert az ilyen viszony azt is mérgezi), anyámat hogyan kezeljem, de a legfontosabb: hogyan húzzam meg a határaimat, hogyan mondjak nemet.

Sajnos az ilyen gyerekkor, az ilyen traumák később az élet más területein is nyomot hagynak. Én pl. sokszor választottam olyan munkát, ahol kizsigereltek, és kiderült, hogy ez is az anyámmal való kapcsolatom miatt volt.

Én nem akarok tanácsot adni, hogy mit csinálj anyáddal, de azt őszintén javaslom, hogy keress fel egy szakembert, nagyon sokat fog segíteni.

2021. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
88%
Nálam hasonló van (nem ennyire durva). Jelenleg pszichológushoz járok, mert annyira tele van a t.k.m, hogy egyszer félek, hogy robbanok.
2021. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
21%
Milyen nemuek vagyok? Ki az idosebb?
2021. jan. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
34%

Ugyan ez volt velem is , azóta elköltöztem, de előtte.....nálunk is öcsi volt a minden, ahogy teltek az évek a szülői megkülönböztetés sajnos megbélyegezte a kapcsolatunkat is tesómmal. Három év !!!!telt el hogy újra szóba állunk egymással öcsivel.


De a költözés jót tett anyámmal való viszonyomnak is. Másképp látja már a dolgokat.

Én magamra voltam utalva mindig. Külön élek, van párom, autót vettem, van határozatlan munkahelyem , a tesóm pedig otthon ül és gépezik jövőterv nélkül.


Most vagyunk azon hogy kiszedjük ebből és munkát keresünk neki de nagyon motiválatlan, ami részben a szülői nevelés hibája is volt....majd a te szüleid is belátják. Anyukád is megérdemli a második esélyt.

Remélem rendben jöttök. A többi kommentet nem olvastam ..

2021. jan. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
2 év van köztünk az öcsémmel. Mindig nagyon sovány voltam, ő meg nagyon kövér. (most már 240 kg)Sosem felejtem el, hogy 6 éves koromban az elfelezett csoki részemet (mivel én lassan ettem, ő meg befalta) elvette tőlem anyám és nekiadta, merhogy ő fiú és a fiúknak valami egészségügyi bajuk lesz, ha nem kapják meg ,amit megkivánnak.??????? Ez csak egy apróság a rengeteg közül, de most valamiért ez jött fel...
2021. jan. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
22-eshez hasonló háttér miatt én egy főnököt sem tűrök meg magam mellett, pont ilyen mentalitású pete sejt donor miatt, aki állandóan mindenbe beleszól. Vissza is ütnek munkahely választáskor ezek a minták.
2021. jan. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
29%
Mert egy butuska, korlátlan ember sajnos az anyukád; de tehát ne törődj vele;nemcsak anyáknapjára, hanem úgy egyáltalán soha nem írnék neki. Ő csinálta magának, ő se törődött veled;akkor te most minek törődnél vele; egyébként a kajás résznél a tesódnak hat szendvics, neked max egy; szerintem azt eltúlzod valszeg ; de azt viszont el tudom képzelni, hogy romlottan adta oda. Hát, sajnos vannak olyan nemtörődöm szülők, meg pl nem is értem, de legalább öcséd jól járt, mert őt valamennyire azért akkor a tenyerén hordozta, de ez gonosz dolog,hogy akkor miért nem tudta ugyanezt neked megadni. Lehet, hogy pl haragudott rád,hogy nem rá hasonlítasz, a kicsi meg pl lehet ,hogy igen, akár külsőleg, akár belsőleg. Vagy pl a kicsivel úgy volt, hogy" ő a kis cuki", te meg már" nagy ló vagy", te meg nem vagy olyan cuki, téged már nem érdemes otthon tartani, te már kinőtted a cukiságot, menjél csak nyugodtan iskolába, nemérdekes, hogy rosszul vagy; mert már nem vagy cuki, meg bájos, mert kinőtted; én meg már nem szeretlek,mert amúgy se hasonlítasz rám egyáltalán.----Ezeket is még tehát idézőjelbe. Tehát szerintem nagyjából körülbelül valszeg így állt hozzád; de tehát szóval ne törődj vele, ne is morfondírozz rajta;töröld ki őt az emlékeidből. Ha tesóddal beszélsz, mert jóban vagytok , törődtök egymással, akkor neki is kérd meg, hogy ha anyutokról kezd el beszélni, akkor váltson/váltsatok témát, mert te nem szeretnél őróla beszélni. Tehát én anyukámat, ha ilyen lenne, akkor én full megszakítanám vele a kapcsolatot, és igyekeznék a fejemből kitörölni még az emlékét is. Semmi értelme hogy rá gondolj. Nincs benne semmi pozitívum abba, hogyha rá még csak akár gondolsz is. De valaki egyébként pl azt írta,hogy amúgy tehát mindenki jó valamire, ha másra nem, elrettentő példának; de ha te már túlléptél azon a tudatossági-szinten, ahol anyukád ő tart most jelenleg; akkor tehát te anyukádtól már nem tudsz semmit tanulni; nyugodtan kizárhatod őt az életedből. A gyerekeidet pedig nehogy rábízd bármikoris. Ne is vidd oda hozzá. Zárd el őket egymástól,ne is ismerjék a gyerekek ezt a nagymamát, mert az ilyen ember sajnos káros; őket is tönkreteheti, őbennük is kárt tehet; tehát védelmezd meg tőle a gyerekeidet. Azzal,hogy ne is találkozzanak tehát. Lehetőség szerint soha. Ha véletlen séta közben összefuttok, akkor köszönhettek neki, de alapból én elzárnám egy ilyen anya/nagymama elől a gyerekeimet.
2021. febr. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
36%
*Amúgy a saját tudatszintjén anyudnak lehet,hogy minden tökre logikusnak tűnt, vagy pl amikor nem vitt téged orvoshoz, akkor pl lehet, hogy felmentette magát magában belül valami blődli hlyeséggel; tehát bemagyarázta magának, hogy ő amúgy mindent jól csinál mindig, és nagyon jó anya. De amúgy szal lehet,hgoy látta ezeket a dolgokat, csak nem akart vele szembenézni; merthogy 'ő nem lehet rossz, az képtelenség, ki van zárva'. De szóval azt például nem is értem, hogy miért nem törekedett jobbnak lenni. Talán őt is lábtörlőnek nézték egy csomóan életében; és akkor téged meg pl arra használt, hogy rajtad ezt megtorolja; tehát ami rosszat ő a munkahelyén összeszedett negatívitást, negatív energiákat, azokat tehát mind így rádzúdította; mert tehát ha ő is fölébe tud kerekedni valakinek, meg fitogtatni a hatalmát, hogy neked nem ad kaját, akkor azzal kicsit kompenzálja, hogy őt is "földbegyalulták", attól kicsit könnyebb lesz neki a lelke, ha ő is uralkodhat valakin. Ez ilyen fölényeskedés. Na, és tehát, hogy kihasználja, hogy te nem tudsz visszaszólni, mert mondjuk ő nagyobb, ő az erősebb, nála van a pofon hatalma is ha ki mersz állni az igazadért; és szal ettől, ezektől kicsikét jobban érzi magát. Tehát lábtörlő, mint: képletesen szólva, : "áttapos rajtad", "belédtörli a mocskát". Tehát téged használt ki erre, hogy kicsit helyre tegye magában azt,hogy valaki tiszteletlenül beszélt, viselkedett vele a munkahelyen; vagy akár a saját anyjától is ezt látta; akár ezt a megkülönböztetést is; hogyha van pl testvére; vagy ha tőle nem, akkor a szomszédasszonytól, és akkor tehát valamiért ezt a mintát viszi tovább. Lehet, hogy anno ő volt a kivételezett fél; és akkor nem érzi át ennek a súlyát, az elhanyagolt gyereknek a helyzetét. Mert ha nem tetszett volna neki ez a minta, akkor mindent elkerült volna,hogy ő ne ilyen legyen; viszont másik, lehet,hogy ő nem is vette észre; hogy ő ilyen. Az is kemény, viszont akkor legalább nem tudatosan/direkt/szándékosan volt ilyen veled;hanem nem tűnt fel neki; ha meg szembesítették, akkor értelemszerűen hárított; most meg már lehet, hogy nem is emlékszik rá, mert már öreg; de lehet, hogy ha emlékezne, akkor akkoris tagadná.
2021. febr. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!