Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennyire gond, hogy próbálkozom...

Ennyire gond, hogy próbálkozom? (tanulás)

Figyelt kérdés
Szóval az érettségiig még van két évem és úgy gondolom, hogy lassan el kellene kezdenem készülnöm rá. A jelenlegi iskolám egy csoport inkompetens tanárből és még rosszabb diákokból áll. Ide juttam, ebbe a legalja iskolába, ahol, az átlag IQ 60, mert félválról vettem a kilencedikes felvételit, de attól függően szét repedtem az arroganciától és ez egy rohadt nagy pofon volt, amitől elkezdtem tanulni és készülni rá, hogy átmehessek egy másik iskolába(a koronára hivatkozva visszadobtak, de lehet csak a jelenlegi iskolám alacsony presztizse miatt), mert a jelenlegiben a cél az érettségi éppen-hogy megszerzése, mert a diákok nagyja nem szeretne tovább menni. Én viszont tervezek és egy "meh" érettségivel elcseszhetek mindent. Még egyszer nem fogok ekkorát hibázni. Na már most a szüleim annak helyében, hogy bíztatnának inkább demotiválnak. "Hogy akarsz 90%-os érettségit írni, ha elkúrtad a felvételit? Minek neked magántanár? így is volt pár azzal sem mentél sokra. Egyszer már úgyis elb**ztad" Max saját pénzből tudnék magántanárt fogadni,de az nem tartana valami sokáig. Egy szülő dolga nem az lenne, hogy motiválja a gyerekét és a lehető legjobb képességei szerint segítse őt? Ha számít valamit, midig try hardolok, hogy én legyek a jó gyerek, minden téren. Arról sincs szó, hogy ne tudná ennek az értékét, mert a nevelőapám lánya a konkrét ellentétem és, ha cigire kérne pénzt akkor sem kapná azt az apjától, amit én az anyámtól, mert tanulni akarok. Nem tudnak annyira demotiválni, hogy feladjam,de már nagyon kezdek kiborulni, hogy az alap funkcióját sem látja el anyám. Én rontok el valamit?

2021. jan. 22. 08:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Szidhatjuk a szüleidet, de nem leszel vele előbbre. Az internet fénykorát érjük, végeláthatatlan, ingyenes tudásanyag van rajta. A pénzt amiből magántanárt fogadnál azt fektetheted érettségi felkészítő könyvekbe. Van még 2 éved, ennyi idő alatt ha eddig egy betűt nem tanultál is 5-ösre felkészülhetsz.
2021. jan. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az idő nagyon ellened dolgozik, de talán egy bizonyítással jobb belátásra bírhatod a szüleidet.

Arra gondolok, hogy ne teljes fronton indíts, hanem mondjuk ahhoz a tantárgyhoz, ami legkevésbé megy, akár a saját pénzed feláldozása árán is végy igénybe magántanárt. Egyrészt, ha látják, hogy ennyire kiállsz (pénzzel, odaadással) az elképzelésedért, már önmagában pénztárcanyitó tényező lehet, ha pedig a tanulmányi eredményed is javul, az nyomós érv a következő tanár finanszírozásának a kéréséhez, nem fognak attól tartani, hogy sárba dobják a tanárnak járó pénzt az eredménytelenséged miatt.

Amúgy pedig gratulálok, hogy így megváltozott az életről való elképzelésed, a sikerhez vezető első lépést ezzel megtetted!

2021. jan. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Olyan arrogánsnak tűnsz. Mindegy milyen az iskola, attól még lehet valaki jó tanuló, és ha akar, tovább tud tanulni. Majd átfelvételizel szeptembertől, aztán kész. Én októberben váltottam iskolát, szóbeli felvételivel, simán átvettek, elég nehéz volt mondjuk beilleszkedni egy éppen összeszokott 9.-es közösségbe. Mindegy, főiskolára mentem tovább. Mindkettő jó iskola volt, más okból mentem át. Lehet, neked nem volt jó az időzítés. Engem sem a szüleim motiváltak. Szerető család, sok beszélgetés, de inkább hagyták, hogy úgy csináljam, ahogy nekem jó, nem kértem segítséget, nem kellett magántanár, volt miből tanulnom, segítség nélkül is elboldogultam. Az egyik tanárom korrepetált érettségi előtt, mert félt, hogy a matek nem lesz meg, aztán érettségi után sírva ölelt át, akkor mondta el, hogy nagyon féltett, és ezt nem gondolta, hogy még 3-ast is tudok írni. :D A matek szerencsére nem kellett a felvételihez. :)

Ne másokat okolj. Nem anyukád, nem a tanáraid és a diáktársaid a felelősek azért, amit érzel. A saját dolgoddal foglalkozz, ha tanulni akarsz, tanulj. Járj könyvtárba, olvass sokat, csinálj plusz feladatokat a könyveidben játszós füzetben, gyakorolj sokat, online is rengeteg segítség van. Volt egy osztálytársam, aki diszlexiás stb. volt, de felvértezte magát érettségi előtt, és kimagasló eredményt ért el úgy, hogy 2-3-as tanuló volt szegény. Aki akar, az tud, eldönti és teszi a dolgát, nem másokat hibáztat, meg kér számon. Nem másokra kell ujjal mutogatni. A helyesírásodon pl. van mit csiszolni.

2021. jan. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Olyan arrogánsnak tűnsz.


Az is. mindenki hülye, csak ő nem. Rossz a tanár, a szülő, az összes diák, csak ő nem...

2021. jan. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
97%

Nem egy magán tanár a megoldás! Attól hogy elmondja neked mit tanulj, elmagyarázza amit nem értesz, meg kikérdezi attól az oroszlán részét azaz az anyag megtanulását és kellő szintű begyakorlását igen is neked kell megcsinálni!


Kicsit lehet elszomorítalak, de ha nem kezded el már most megtanulni hogyan kell önállóan tanulni akkor az egyetemen baromi nehéz dolgod lesz( tapasztalat).


2 év az nagyon sok idő!

Képes vagy rá arra, hogy tökéletesen felkészülj az érettségire bármilyen külső segítség nélkül is!

Igen az elején nehéz lesz amég bele nem rázódsz és az agyad rá nem áll a rendszeres tanulásra, de meg tudod csinálni!


A szüleidet meg ne szidd hanem örülj, hogy eddig is segítettek neked! Otthont biztosítanak, ételt, ruhát, mert hidd el nagyon nagyon sok gyerek hiányt szenved valamennyiből amit te természetesnek veszel!


Sok sikert!

2021. jan. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
3.nagyrészt igazat adok neked és ténylegesen rajtam múlik, nem a külső tényezőkön. Most jön a csodás kifogásom, amivel áltatom magam: Az első bukás(csak,hogy nagy szavakat használjak és jobban sajnáltathassam magam) a felvételi volt. A második pedig, hogy nyáron próbálkoztam a tanulással komolyabban, mint eddig bármikor és vissza lettem utasítva annékül, hogy letesztelték volna mit tudok, az átlagom is megfelelt a kritériumoknak. Ez borzasztóan demotiváló volt és hirtelen megjelent bennem a beilleszkedestől való félelem is, ami nem logikus, mert az osztályból már ismerek pár emberkét. Kifogás gyártás helyett a "Majd még keményebben dolgozom" elvet kell kötvetnem. Köszi, hogy adtál egy tockost, ami motivál
2021. jan. 22. 09:24
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell neked magántanár. Könyveid vannak, nem? El kell olvasni. A neten fent vannak a korábbi érettségi tételek. Tessék elkezdeni megoldani ezeket, és ami nem megy, annak utánanézni, megtanulni.


Szerinted tavaly, amikor bezártak az iskolák, és mindenki online volt, hogy érettségiztek le sokan? Magántanárral?


A fiam tanár és különórák nélkül tette le a középfokú komplex nyelvvizsgát. Önállóan készült fel a választott tárgyból az érettségire. (94 %-ost írt) De az igaz, hogy minden nap tanult, olvasta a régebbi tankönyveit, és vásárolt egy érettségire felkészítő könyvet, és azt is végigvette.


Mindezt te is meg tudod csinálni, ha van kitartásod, és szorgalmad, akkor menni fog.

2021. jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

> Diákmunka, spórolás ezerrel.

> Emeltszintű érettségi előkészítő, vizsgagaranciával.

> Nem kell senkinek sem az orrára kötni, van egy célod arra mész, nem másfele.


>Ha valamelyik tárgyból nem úgy sikerül ahogy tervezted, akkor pótérettségi, vagy ismétlővizsga az oktatási minisztériumnál (központi), minden évben kétszer, tárgyanként 25 ezer forintért, és ezekről tanúsítványt kapsz.

2021. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Én is 90% feletti érettségit írtam még pár éve, nem kell ehhez magántanár. A tanórákra tanulj becsülettel, olvasgasd vissza folyamatosan a régi tankönyveidet. A régi feladatsorokat nyomtasd ki, dolgozd ki és azokat is tanuld meg. Ha amúgy is szeretsz olvasni, akkor olvass klasszikusokat, bármi feljöhet az irodalom érettségin de a tv-ben is rengeteg pl. történelmi műsor van. Ha kikapcsolódsz és sorozatot, filmet nézel, tedd angolul (vagyis a választott idegennyelveden) én sokat tanultam az 1000 kérdés 1000 válasz nyelvkönyvből nyelvvizsgára, ez érettségire is ugyanolyan jól jön. Járj könyvtárba, ott rengeteg érettségire felkészítő könyv van, és ez jellemzően ingyenes vagy legalábbis minimális költségekkel jár. Ha valamilyen témát nem értesz érdeklődj a tanároknál.

Ez a többszöröse annak amit én készültem. Ehhez nem kellenek a szüleid sem a diáktársaid. Minden csak rajtad múlik, minden más csak siránkozás.A tanulással pedig nem próbálkozni kell komolyabban hanem óráról órára készülni.

2021. jan. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%

Én sosem jártam magán tanárhoz, de minden közepem 90%-os lett.

Nem kell más, csak hogy ismerd az érettségik fifikáját.

Korábbi érettségik meg mind fentvannak a neten, megoldókulccsal együtt, nem kell hozzá hogy tanárt fizess, hogy ezeket megoldd. Tételek is fent vannak.

Az átjelentkezést se add fel.


A szüleidnek meg nyilván nem adunk igazat, én anno 35/50 pontosra írtam a matekot, az érettségim 93% lett, de szebb is lehetett volna, ha elolvasom, hogy mina feladat...

2021. jan. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!