Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennyire gond, hogy próbálkozom...

Ennyire gond, hogy próbálkozom? (tanulás)

Figyelt kérdés
Szóval az érettségiig még van két évem és úgy gondolom, hogy lassan el kellene kezdenem készülnöm rá. A jelenlegi iskolám egy csoport inkompetens tanárből és még rosszabb diákokból áll. Ide juttam, ebbe a legalja iskolába, ahol, az átlag IQ 60, mert félválról vettem a kilencedikes felvételit, de attól függően szét repedtem az arroganciától és ez egy rohadt nagy pofon volt, amitől elkezdtem tanulni és készülni rá, hogy átmehessek egy másik iskolába(a koronára hivatkozva visszadobtak, de lehet csak a jelenlegi iskolám alacsony presztizse miatt), mert a jelenlegiben a cél az érettségi éppen-hogy megszerzése, mert a diákok nagyja nem szeretne tovább menni. Én viszont tervezek és egy "meh" érettségivel elcseszhetek mindent. Még egyszer nem fogok ekkorát hibázni. Na már most a szüleim annak helyében, hogy bíztatnának inkább demotiválnak. "Hogy akarsz 90%-os érettségit írni, ha elkúrtad a felvételit? Minek neked magántanár? így is volt pár azzal sem mentél sokra. Egyszer már úgyis elb**ztad" Max saját pénzből tudnék magántanárt fogadni,de az nem tartana valami sokáig. Egy szülő dolga nem az lenne, hogy motiválja a gyerekét és a lehető legjobb képességei szerint segítse őt? Ha számít valamit, midig try hardolok, hogy én legyek a jó gyerek, minden téren. Arról sincs szó, hogy ne tudná ennek az értékét, mert a nevelőapám lánya a konkrét ellentétem és, ha cigire kérne pénzt akkor sem kapná azt az apjától, amit én az anyámtól, mert tanulni akarok. Nem tudnak annyira demotiválni, hogy feladjam,de már nagyon kezdek kiborulni, hogy az alap funkcióját sem látja el anyám. Én rontok el valamit?

2021. jan. 22. 08:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%

3-4. válaszolók, félig hasznosnak jelöltem válaszaitokat, mert bár szerencse, hogy a kérdezőt motiválta tockosként a szintén arrogáns ítéletetek róla, igenis, hogy nem feltétlenül tehet a kérdező sem a szüleiről, sem arról, hogy szülei elítélő szavai deaktiválják. Persze jó erre rámutatni, felhívni a figyelmét, hogy még ha nem is tehet róla, tehet ellene, ahogy ti is és mások is írták, de arrogancia, ítélkezés, lekezelés, hibáztatás, kritizálás nem a segítő szakmák eszközei, ugye...


A minden másban csatlakozom az előttem szólókhoz, mind abban, hogy könyvtár, internet, suliban tanároktól segítség kérés, és leginkább tényleg korábbi érettségi feladatokat csinálj dögivel, végtelenül, hiszen így tanulod meg a legjobban, hogy mik az elvárások, még ha valamennyire változnak is évről évre.


Abban is van igazság, hogy a felsőoktatásban még fontosabb az egyedül tanulás, ami miatt tényleg érdemes ezt észben tartanod, de az is igaz, hogy egy jó magántanár lehet akkora iránytű, mint nekem lett 4. gimi elején a francia magántanárom kb. a coachom is és neki köszönhetek a francián kívül még kismillió más sikert is, úgyhogy ha van anyagi lehetőséged és a tanáraidat már kimaxoltad, egy jó különtanár aranyat ér, komolyan, szóval fontold meg!


És két év még tényleg sok idő, nyugi, de jó, hogy már most készülsz rá, így van a legjobb esélyed kitörni a sekélyes otthoni életből! Hajrá! :)

2021. jan. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, az orszagban csak egyetlenegy masik iskola van, ahova atjelentkezhetnel? Nem hiszem. Nem vettek oda fel, oke, es? Probalkozz mashol, ha tenyleg ugy erzed, hogy a jelenlegi sulid nem megfelelo.


Amugy en matekbol es angolbol voltam rettenetesen gyenge, a tanaraim szornyuek voltak. Nalunk a szuleim tamogattak volna, de nem volt mibol, igy magamnak kellett megoldanom a dolgokat. Mar 15 eves koromtol kezdve minden nyaron es szunetben dolgoztam, igy tudtam tanarhoz jarni ebbol a ket targybol, plusz termeszetesen ezerrel tanultam konyvekbol, internetrol. Vegul a nyelvvizsgam es az erettsegi is jol sikerult mindket targybol.

Haragudtam akkor a szuelimre es ugy az egesz vilagra? Igen. Amig en minden szunetben halalra dolgoztam magam csak azert, hogy utana tanarhoz jarhassak, plusz 1-2 alap dolgot megvehessek magamnak, ami masoknak csak ugy jart, addig az osztalytarsaim legnagyobb problemaja az volt, hogy melyik ezredik ruhat/telefont/akarmit vegyek meg.

Utolag persze tudom, hogy nincs ertelme haragudni senkire, csak ez akkor es ott rosszul esett, de minden megoldhato, csak akarni kell.

2021. jan. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
86%
Ahova én jártam városi könyvtárba, az összes tananyaghoz volt érettségi felkészítő könyv. Ezen kívül megcsináltam az ÖSSZES érettségit 2005-től ( őszi tavaszi illetve idegen nyelv) az összes érettségi tantárgyamból. Egy füzetbe írtam a megoldásokat ez volt a költsége plusz az az ezer forint amit egy évre fizetek a könyvtárban.
2021. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Írtam!
2021. jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
13-nál a megoldás. Ha ezt, amit ő ír, te nem vagy képes megcsinálni, akkor magántanár se bírna segíteni. Annak idején a 13-as módszerével csináltam meg a felvételit, ami akkor még az érettségi után következett. Nem volt pénzem tanárra, de volt kitartásom.
2021. ápr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!