Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kell még bizonyítanom...

Mit kell még bizonyítanom hogy higgyenek bennem a szüleim?

Figyelt kérdés
Legfőképp anyukám. Hogy magyarázzam meg neki? Tanulok rengeteget, két nyelvet tanulok magántanárral hogy felsőfokon beszélhessem, minden havonta kapott ösztöndíjat eltettem, külföldre szeretnék majd menni. Akárhányszor mondtam, azt hiszi viccből mondom, kinevet. Állandóan azt súlykolja belém, hogy menjek akkor Dunántúlra, miért nem jó nekem az átlag fizetés stb. Nagyon bánt lelkileg hogy soha nem hitt bennem. Annak idején 15 évesen, odamentem elé és mondtam neki hogy nekem sok pénzem lesz,utazni fogok, és szeretnék nekik visszaadni mindent amit gyerekkoromban kaptam. Kinevetett,kérdezte miből, azt válaszoltam amit majd megkeresek. Azt mondta én max akkor leszek gazdag ha szerzek egy pénzes pasit. Ez nagyon rosszul esett akkor. Már viszonylag ilyen fiatalon tudtam mit akarok és nagy terveim voltak, de 6-7 év alatt még mindig nem képes felfogni, azt hiszi viccelek. Mit bizonyítsak még? Hogy magyarázzam még el hogy nem akarok itt maradni, és azt szeretném csinálni ami az álmom tinilány korom óta? Akárhányszor ez szóba került az évek alatt, higgadtan, megfontoltan, érvekkel mondtam el a véleményem, aztán annyit kaptam mindig hogy "majd meggondolod magad"...
2021. jan. 22. 18:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne akarj mindenáron megfelelni neki - járd a saját utadat, és teljesítsd be az álmaidat.
2021. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jelenleg ezen vagyok, csak rossz érzés, hiszen kihez fordul az ember először ha nem a szüleihez:(
2021. jan. 22. 18:19
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
hány éves vagy?
2021. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
39%
Szerintem a pénzközpontű gondolkodásodat ítéli el. Én 23 éves vagyok, angolul, németül és oroszul felsőfokon megtanultam a gimnázium és az egyetem alatt, számos lehetőség adott volt az életemben, mégis inkább itt maradtam Budapesten és megelégszem azzal, ami itt lehetséges. Sosem vágytam többre, a pénznél sokkal fontosabb a barátok és a rokonok közelsége szerintem. Sokan mondták, hogy elpazarlom a tehetségemet és többre vihetném, de én nem akarom többre vinni, boldog vagyok. Azt tudom tanácsolni, hogy próbáld megérteni édesanyád gondolkodását, kérdezz tőle nyugodtan.
2021. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
22 leszek és utolsó évem a gimiben(nem buktam, OKJ)
2021. jan. 22. 18:27
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem egy biztos mód van: kimész külföldre.
2021. jan. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm! Nekem is volt tervben Budapest, viszont unokatesóim kimentek külföldre régen, és nekem is nagyon megtetszett. A szakmám pedig teljesen más mint amivel foglalkozni szeretnék, és úgy érzem ezzel Magyarországon nem nagyon lehet érvényesülni, legalábbis kint több a lehetőség.
2021. jan. 22. 18:30
 8/17 anonim ***** válasza:
97%

nyers leszek: anyád egy irígy g*ci.


Ezt nem lehet szebben mondani. Ebben benne vna két kanál magyar mentalitás, két kanál rosszindulat, két kanál "nehogymár majd neki összejöjjön, ha már nekem nem jött össze"


A magyarok gondolkodásához valamiért ez hozzá tartozik, hogy "kiröhögöd" a másikat, mert CÉLJAI (nem álmai!) vannak. Ha azt mondtad volna, hogy te akarsz lenni az első női asztranauta a holdon, akkor azt mondom oké. De mivel te csak azt montad, hogy sok pénzt akarsz keresni...


Nagyon nehéz, de meg kell tanulnod egyáltalán nem hallgatni rá. Ahogy olvasom felnőtt vagy, határozott, és tiszták a céljaid. Senki, és semmi nem tudja nálad jobban, hogy mi a jobb neked, és senki és semmi nem számít jobban, csak TE. Mindent és mindenkit le kell szarni. Aki segít, és bíztat, annak meg kell köszönni és erőt kell meríteni belőle. Aki hátráltat, azt meg sem kell hallani.


Hajrá. Amit elhatároztá, az úgy lesz. Ez nem kérdés.

(és ez mindenkire vonatkozik aki határozottan és kitartóan dolgozik valamin)

2021. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
szerintem, ha tudod bizonyítani, hogy sz(...)énát eszel, de aranyat kakálsz, akkor készséggel elismeri mindenki, hogy te egy csoda?gyerek? vagy.
2021. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha eléred a céljaidat akkor is csak fikázni fog. Miért akarsz neki bizonyítani? Illetve miért csak "rá támaszkodsz" ("hiszen kihez fordul az ember először ha nem a szüleihez")?

Illetve lehet az a mondat vagy hozzáállás esett neki rosszul, hogy mindent vissza akarsz neki fizetni. Megkérdezhetem, hogy miért?

2021. jan. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!