Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kell még bizonyítanom...

Mit kell még bizonyítanom hogy higgyenek bennem a szüleim?

Figyelt kérdés
Legfőképp anyukám. Hogy magyarázzam meg neki? Tanulok rengeteget, két nyelvet tanulok magántanárral hogy felsőfokon beszélhessem, minden havonta kapott ösztöndíjat eltettem, külföldre szeretnék majd menni. Akárhányszor mondtam, azt hiszi viccből mondom, kinevet. Állandóan azt súlykolja belém, hogy menjek akkor Dunántúlra, miért nem jó nekem az átlag fizetés stb. Nagyon bánt lelkileg hogy soha nem hitt bennem. Annak idején 15 évesen, odamentem elé és mondtam neki hogy nekem sok pénzem lesz,utazni fogok, és szeretnék nekik visszaadni mindent amit gyerekkoromban kaptam. Kinevetett,kérdezte miből, azt válaszoltam amit majd megkeresek. Azt mondta én max akkor leszek gazdag ha szerzek egy pénzes pasit. Ez nagyon rosszul esett akkor. Már viszonylag ilyen fiatalon tudtam mit akarok és nagy terveim voltak, de 6-7 év alatt még mindig nem képes felfogni, azt hiszi viccelek. Mit bizonyítsak még? Hogy magyarázzam még el hogy nem akarok itt maradni, és azt szeretném csinálni ami az álmom tinilány korom óta? Akárhányszor ez szóba került az évek alatt, higgadtan, megfontoltan, érvekkel mondtam el a véleményem, aztán annyit kaptam mindig hogy "majd meggondolod magad"...
2021. jan. 22. 18:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
8. Válaszoló: én is ezt érzem. Aztán ne tudd meg mit kaptam mikor pont egy ilyen vita közben higgadt hangnemben megkérdeztem, hogy neki fáj e hogyha esetleg többet fogok elérni mint ő.. :)
2021. jan. 22. 18:51
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld elemezni saját magad, hogy mitől van benned ez a megfelelési és bizonyítási kényszer. Egyénként is az embernek nem visszafelé kell adni, hanem előrefelé.
2021. jan. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Utolsó : nem feltétlen a pénzre gondoltam, de ezt már gyerekként is így terveztem el, hogyha egyszer megtehetem majd akkor a szüleimet se hagyom ki, utazzanak ők is, lássanak világot :)
2021. jan. 22. 18:53
 14/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat utolsó előtti..
2021. jan. 22. 18:54
 15/17 Savlekotő ***** válasza:
77%
Ilyen szülőnek max fityiszt kell adni és búcsúlevet.. Míg élsz lehúz és letapos hogy ő tűnjön mindenben jobbnak,saját tapasztalat.
2021. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd, hogy eltántorítson.
2021. jan. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
43%

Tanuld meg, hogy MAGADON KÍVÜL senkire! nem számíthatsz! Soha, legyen szülő, barát/nő, párkapcsolat, előbb-utóbb úgyis mindenhol átvágnak vagy egyszerűen nem nézik ki belőled, hogy erre-arra képes vagy.


Ne várd anyud elismerését, mert ő a büdös életben nem fog hinni benned (hiszen folyamat kiröhög most is). Kizárólag magad miatt érd el a céljaidat, és magasról tojj le mindenki mást.

2021. jan. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!