Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul érzem magam, mert a...

Rosszul érzem magam, mert a szüleim eltartanak?

Figyelt kérdés

16 vagyok, de rosszul érzem magam, hogy ők tartanak el. Most nem a pénzre gondolok, hanem, hogy az ő házukban élhetek, anyám főztjét ehetem, ő mos rám...stb. Tudom, hogy én a gyerekük vagyok, de már nem vagyok annyira gyerek, már nincs bennem semmi aranyos, és már nem vagyok egy magatehetetlen kisgyerek. Nem is értem miért engedik, hogy még mindig az ő házukban lakjak, miért tartanak el még mindig? Úgy érzem magam mint valami idegen, aki csak felesleges nyűg és teher nekik. Pedig ennek sosem adták a jelét, de nekem amúgyis kevés önbizalmam van és egyre rosszabb, mert már ilyeneket gondolok, hogy a szüleimnek is teher vagyok.

Ma egész nap ezen sírtam, mert nem tudom megérteni, hogy bírják, hogy engedik, hogy még mindig itt éljek és miért főz, mos rám anya még mindig. Hálás vagyok neki, de tényleg úgy érzem magam mintha nem ide tartoznék, és nem kérne belőlem senki, mert ha én nem lennék (meg a tesóm) akkor nem lenne annyi dolga anyának sem. Persze szoktam neki segíteni, de akkor is az ő házában lakok, többet kell takarítani meg főzni így, hogy mi vagyunk az öcsémmel. Ha segítek neki akkor is kevesebb dolga lenne ha mi nem lennénk. Öcsém nem gondolkozik ilyen dolgokon, neki van önbizalma meg anya nála jobban ki is mutatja, hogy szereti, csak én érzem magam emiatt rosszul, ezért magamról tudok csak beszélni. Az nekem nem olyan nagy dolog, hogy a gyereke vagyok. Miért kéne bárkinek is eltartani valakit meg megosztani vele dolgokat csak azért mert a vér összeköti őket és mert a gyereke? Egy kisgyerekről megértem, ha gondoskodnak, de hogy hogy a 16 éveseket is kibírják, nekik már mondhatnák, hogy menjenek ahová akarnak. Ha vendégségbe vagyok valakinél akkor is rosszul érzem magam, hogy esetleg zavarom őket, meg jobb dolguk is lenne, mint megkínálni engem kajával meg kerülgetni. Itthon ugyanígy érzek. Nem tudok felszabadult lenni, mert olyan mintha egy idegen lennék. Már majdnem felnőtt vagyok, komolyabb lettem, már nem vagyok egy kisgyerek aki olyan cuki, és ezért szeretik a szülei. Egy "idegen" embernek érzem magam és bűntudatom van, hogy a szüleimnek sokkal több dolga van így, hogy én is létezem. Mostanában kezdtem ilyenné vállni, hogy karantén van és mindenki otthon van a családjával, én meg úgy érzem nem a családommal vagyok, csak idegen emberekkel akiknek nyűg vagyok.


Nem kamu kérdés. Persze aki akarja úgy is azt fogja hinni. De tényleg így érzem. Túl sokat agyalok mostanában és ilyen dolgokra is gondolok, amikre ezelőtt nem, hogy mennyire hálás vagyok, hogy az ő házukban élhetek, anya főz rám...stb. de mégis rosszul érzem magam miatta.



2021. jan. 22. 21:54
1 2 3
 21/30 Savlekotő ***** válasza:
100%

Tinihiszti. Segíts anyukádnak és kész. Nagyon belehergelted magad ebbe az önsajnálatba, higgadj le.

És apa nem kelhet fel legalább a cipőjét eltenni,vagy öcsike megmozdulni,egy család nem csak arról kéne szóljon h anya és a lánygyerek a cseléd,ja nem mert ők férfiak,és csodáljuk hogy a mai pasi a mintát látva cselédet eltartót lukat keres a látott minta alapján..

2021. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
92%

Savlekotonek neked beakadt a cselèd lemez.. most irta hogy apa is porszivoz pl es nem irta hogy anya munka mellett csinalja tehàt lehet hogy igy volt felosztva hogy apa dolgozik es a virus miatt most a gèp elott ul.

Nekem anya ugytunik olyan mint a jobaratokban a Monika amikor felvesz a ferje egy takaritonot mert folyton takarit es azt hiszi ez neki rossz, de nem birja ki es ugyanugy takarit meg atsuvickol miutan a taki elmegy..



#19 " Néha felszoktam mosni, meg porszívózni, de sokszor nem engedi anya, mert ő olyan, hogy amit nem ő csinál az nincs jól megcsinálva, szeret biztosra menni mindenben, meg ha ő csinálja úgy tényleg gyorsabban megvan, mert nekem még nincs benne olyan nagy gyakorlatom. De van amikor rám bízza, meg mosogatni is mosogattam már, azt csinálnám megcsinálnám legtöbbször, mert azt szeretem is, de anya azt sem engedi, mert szeret biztosra menni,"


Jo, apa lehet direkt szarul porszivoz fel, de te felporszivol alaposan nem? Mègse engedni? Akkor nem kèri a segitseget. Van aki azt szereti ha elvonja a gondoltait munkaval es este konnyen elalszik meg igy erzi magat hasznosnak foleg ha kulonben csak depizne.

2021. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Savlekotő ***** válasza:

7-es, apám sz*rt sem csinál, csak ül egész nap a gépe előtt meg nem is lehet rábízni semmit, mert mindent elront. A férfi munkákat is anyának kell csinálnia, mert apám tuti elrontja, ezt már bizonyította párszor. De még amit megtudna tenni pl. kivinni a szemetet, vagy elpakolni a sok cuccát azt sem csinálja meg. Főzni nem tud, a takarítás nála nem nevezhető takarításnak, mert neki jól van úgyis minden ahogy van, ő nem igényli a tisztaságot. Néha felszoktam mosni, meg porszívózni, de sokszor nem engedi anya, mert ő olyan, hogy amit nem ő csinál az nincs jól megcsinálva, szeret biztosra menni mindenben, meg ha ő csinálja úgy tényleg gyorsabban megvan, mert nekem még nincs benne olyan nagy gyakorlatom. De van amikor rám bízza, meg mosogatni is mosogattam már, azt csinálnám megcsinálnám legtöbbször, mert azt szeretem is, de anya azt sem engedi, mert szeret biztosra menni, hogy minden tányér/evőeszköz tiszta. De a felmosást már sokszor rám bízza, de így sincs ideje pihenni, mert olyan hamar elfogy minden kaja, mindennap főznie kell (nem túlzok), öcsémmel tanulni, mert ő magától nem csinálja, apám meg ebben sem segít, akkor is csak fekszik és gépezik, így persze, hogy anyámnak kell mindent csinálnia.


És nem ezért depressziós, az nála már a születésünk előtt kialakult, orvos diagnosztizálta azzal, tehát neki ez tényleg egy betegség, ami ellen nem tud tenni. De nem ez a lényeg itt.


Olvasd már el,apa nem porszívóz hanem a kérdező apa fekszik 0 24 ben semmit se csinál,mintha ott se lenne vagy kb mint egy ellátott csecsemő. A férfi munkát is anyuka végzi aki szerint ez normális annak komoly gondjai vannak.

2021. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

22-es, igen, tényleg olyan a takarításban mint Monica a jóbarátokból :D

De bennem megbízik, hogy alaposan porszívózom fel, mert én alapos vagyok, ma is rám bízta, hogy az emeleten porszívózzak fel, tehát van amikor engem kér meg, most már egyre többször. Meg felmosásban is többször kér meg, hogy mossak fel. De a legtöbbször még mindig ő csinálja. És igen, sokszor kikapcsolódást jelent neki a takarítás, mert ahogy írod, különben csak depizne meg előjönnének a negatív gondolatok. De a főzést például utálja, de azt semmiképpen nem adná át nekem, mert fél, hogy kupit csinálnék a konyhájában, meg mindent összefröcskölnék a kajával. Jó, mondjuk egy kiadós kaját nem tudnék megfőzni, de pl.az egyszerűbb dolgokat szerintem meg tudnám csinálni pl. bundáskenyér, fánk...stb. Ezeket már megfigyeltem hogy csinálja, meg is mutatta hogy készülnek, és nem bonyolult, szóval erre képes lennék, de még ezt sem engedi, mert szerinte rendetlenség lenne utánam és takaríthatná még azt is.

2021. jan. 23. 18:21
 25/30 A kérdező kommentje:
23-as, de a múltkor is ő porszívózott, de hiába, hogy ha azzal anya semmivel nincs előrébb, mert nem tudja megcsinálni normálisan még azt sem. De amit megtudna csinálni pl. kivinni a szemetet, segíteni tanulni az öcsémnek, elpakolni a saját cuccait mert folyton útban van, még ezeket sem csinálja meg.
2021. jan. 23. 18:26
 26/30 Savlekotő ***** válasza:
81%
Akkor anyukád álljon a sarkára,nem mer inkább beledöglik, hát akkor mi sem tudunk segíteni,max robotolsz te is a here alá..
2021. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
Mivel hogy a szüleidnek ez a dolga. Főleg hogy még kiskorú vagy. Felelősséggel tartoznak érted. 16 évesen kicsi lány mit kezdené magaddal? Végzettség, munka nélkül kiskorúként?
2021. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Savlekotő ***** válasza:
Utolsó egyedül a moderátor tilthat le itt bármilyen választ válaszolót, miután valaki jelentett,és miután tiltva lett a válaszod a moderátor szerint mégis csak probléma volt vele... Nem érdekel,aha,azért hisztizel rajta mint egy ovis,vádaskodva? Álljál bele a moderátorokba is miután ők tiltottak,legalább kitiltanak végre,mert folyton a kérdezőket más válaszolókat cseszegeted..
2021. jan. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Írd le újra vagy írd meg privátban, mert lehet, hogy én nem is láttam, mert még azelőtt letitotta valaki, hogy én láttam volna. De akkor sem én voltam, besz*ri gyáva alak az aki letilt egy választ és utána sunnyog, meg nem áll ki, hogy igen, ő tette és nem mondja el az okát sem. Én biztos nem titkolnám, hanem megfogalmaznám, hogy miért tettem. De én még egy választ sem jelentettem soha, max azt amiben káromkodnak meg undorító, trágár módon fejezik ki a véleményüket, de gondolom te normálisan írtál, ha nem érted miért tiltották le.
2021. jan. 23. 19:01
 30/30 A kérdező kommentje:
31, ja én is utálom az ilyeneket akik idejönnek és vádaskodnak minden ok nélkül. Nincs is rá bizonyítéka, hogy én voltam, meg nem is ismer (mert ha ismerne, tudná, hogy én csak azokat a válaszokat jelentem amiben mindennek elmondanak trágár módra), ha kultúráltan fogalmazott meg valamit akkor semmi okom nem volt rá, hogy jelentsem. Elfogadom mindenkinek a véleményét, ha kultúrált módon van megfogalmazva. Az ilyenek meg legyenek már szívesek akkor vádaskodni, ha biztosan tudják, de nem ráfogni mindenkire, mert az ilyeneknek nincs helye az oldalon, és ezek szerint a moderátorok is így gondolják, ha törölték a válaszát.
2021. jan. 23. 19:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!