Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gáz,ha a szüleim eltartanak...

Gáz,ha a szüleim eltartanak tanulás ideje alatt?

Figyelt kérdés

2 eve érettségiztem,2 félévet jártam egyetemre, utána dolgoztam és most szeptemberben mennék tanulni esti tagozatra, 2 év.

De sajnos itt nálunk nincs olyan munka ami 1 műszakos vagy 8-4-ig tart, tehát 2 évig eltartanának a szüleim. Nekem ez kicsit ciki a párom előtt is, meg rossz érzés az ő pénzüket költeni.

20l


2020. jún. 26. 20:51
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
24%
Ha esti egyetemre mész, akkor gáz. Menj dolgozni. Ha nappalira, állami támogatottra mennél akkor természetes, hogy a szüleid melletted állnak és segítenek.De csak akkor.
2020. jún. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
90%
Itt igen, mivel itt mindenki veri a mellét, hogy ő már az óvodai ebédjét is magának fizette, a taknyából készült szobrok értékesítéséből befolyt pénzből, majd autodidakta módon lett IT mérnök, amivel 11 éves korától a NASA külsős programozójaként dolgozott az űrprogramban.
2020. jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen normális, legalábbis értelmiségi családoknál. A proliknál felháborítónak számít, és egyébként is minek kell 8 osztálynál több. 20 évesen már amúgy sem jár utánad segély.
2020. jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 Metionin ***** válasza:
91%
Szerintem nem. 20-22 évesen nagyon sok embert eltartanak a szülei, mert tanul. Ha teheted, dolgozz nyáron és lesz pénzed az extra kiadásaidra de normális szülő ha megteheti, állja a lakhatást és a kaját a gyerekének amíg az tanul. Mondom én ezt úgy, hogy ki lettem baxva érettségi után. Én ilyet sohasem tettem volna a gyerekemmel.
2020. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
91%
Nem. De ezt ne az itteni válaszok alapján próbáld eldönteni, itt mindenki vérpistike, aki 18 évesen már egyedül élt saját lakásban 3 állással és ők tartották el a szüleiket, meg még a nagymamát is.
2020. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ebben a korban, teljesen elfogadható, főleg ha tanulsz is. Ha annyira kellemetlennek érzed keress valami beugrós munkát, ami mondjuk hetente egy, két nap, vagy alkalomadtán 4 óra.
2020. jún. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
92%
Engem is eltartottak. Miért lenne ciki? A gyerek nem 18 évre szól.
2020. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem gáz, ha nektek (magyarul a szüleidnek és neked) megfelel ez a felállás. Én nappali tagozatos vagyok és szintén nem dolgozom, mert egyszerűen nincsen rá lehetőségem az egyetem mellett (és én azt látom, hogy ez a többség). Nálunk ebből nincsen probléma, mármint közös beleegyezéssel van így és nem is ilyen "amíg az én kenyeremet eszed" stb. módon működünk. Engem egyedül azért zavar kicsit, mert szeretnék dolgozni a suli mellett, tapasztalatot szerezni csak nincsen rá lehetőségem, de ez nem az anyagi oldala. 21/L
2020. jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
91%
Nem gáz, pláne ha megengedhetik maguknak. De ne érezd magad emiatt rosszul, hisz a gyerekük vagy, felneveltek, eddig is ő tartottak el. Ha az egyetem után találsz egy jobban fizető állást, akkor majd te támogatod őket, ha szükségük lesz rá. De kevés szülő fogad el pénzt a gyerekétől, csak ha rászorul. Inkább az a fontos nekik, hogy boldog légy, és megálld a helyed az életben, jó állásod legyen, amit szeretsz, és legyen neked is boldog családod gyerekekkel, és kedves megértő férjjel.
2020. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
92%

Nem ciki. De az se, ha önálló vagy.

Az a ciki, ha úgy tartanak el, hogy közben semmit nem akarsz csinálni, vagy 15 évig csinálsz egy szakot.

2020. jún. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!