Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A lányom decemberben töltötte be a 18. Életévét...16 éves koráig nem volt semmi gond vele viszont azután lázadni kezdett. Volt hogy kimaradt estére csak azért hogy a barátaival igyon/bulizzon (bár sosem jött haza részegen és mindig állította hogy alig ivott). Ez a korszak a diák munka kezdetével abba is maradt ám most újra elkezdte...akkoriban is szokása volt hanyagolni a telefont ha hívtam (állítólag azért mert nagyon utálja ha kiabálok vele és ha nem tenném akkor beszélne velem. Egyébként írni szokott hogy jól van ne aggódjak...de nekem az nem elég. Ki ne kiabálna egy ilyen helyzetben?! Főleg ha ideges mert nem tudja merre jár a gyerek...) és ez mostanra is megmaradt.


Írt nekem szülinapomra egy nagyon szép képeslapot amit szerettem volna eltenni emlékbe de annyira felidegesitett hogy össze téptem és a darabokat szét szórtam a szobában. Megírtam neki hogy innentől kezdve ne számítson rám semmiben és ne tekintsen anyjának többet...meg hogy remélem örökre ott marad és csak addig jöhet haza amíg össze szedi a cuccait. Ma haza jött és a fejemhez vágta hogy szörnyű anya vagyok...azt mondta nincs jogom lekorlátozni és nem olyan életet akar mint amilyen az enyém. Nem akar egy unalmas,barátok nélküli,anyuci szoknyája alá bújó ember lenni. Ezekkel nagyon nem értek egyet bár az igaz hogy én sosem lennék képes ellent mondani az anyámnak. Azóta hozzám sem szólt és bezárkozott a szobájába...nem tudom mit kéne most tennem. Belefáradtam a harcokba..azt hittem veget ért a kamasz korszak de olyan mintha még csak most kezdődött volna el. Ki mit tenne ilyenkor?


2021. jan. 27. 16:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Jézusom, remélem troll vagy.
2021. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

Nagykorú, tanul, dolgozik, nem iszik. Jár neki a magánélet és a barátokkal töltött együttlét.

.

"rt nekem szülinapomra egy nagyon szép képeslapot.... össze téptem és a darabokat szét szórtam a szobában"

.

"Megírtam neki hogy innentől kezdve ne számítson rám semmiben és ne tekintsen anyjának többet.."

.

"fejemhez vágta hogy szörnyű anya vagyok."

.

Valóban az vagy. És nem mellesleg nem is vagy normális. Ezt mint 65 éves, gyakorló, három fiú és két lány édesanyja, és négy unoka nagymamája mondom.


Jobban jár a lányod, ha elkezdni építeni a tőled független, saját, különbejáratú életét. Szégyellheted magad.

2021. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Azután, hogy elküldted a francba mit vársz tőle? Csajos napot meg sírós filmnézést?
2021. jan. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ha a ti gyereketek egyszer csak bejelenti hogy elmegy otthonról és 4 napig haza sem megy ,közben a telefont sem veszi fel,nem lennétek idegesek? Most őszintén...ettől nem leszek rossz anya. 18 éve egyedül nevelem az apja nélkül...hadd legyen már jogom megmondani neki mikorra érjen haza!
2021. jan. 27. 17:09
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem ideges leszek, hanem félek és reménykedek, hogy nincs semmi baja! De nem azt éreztetem, hogy akkor b@ssza meg magát.
2021. jan. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Ne korlátozd le, már nagykorú és úgy tűnik, tud vigyázni magára. Ha mondjuk társaságban van és jól érzi magát, nem valószínű, hogy felveszi a telefont, hogy elmondja, egyben van még. Szerintem az ő helyzetében senki sem venné fel. Az hogy ír, hogy jól van, legyen elég. Ugyanaz derül ki belőle, mint egy hívásból.


A képeslap széttépése nem volt tőled szép dolog. Megbántad? Ha igen, kérj bocsánatot! Ha nem, akkor gondolj bele, hogy ő azt szeretettel, odaadással készítette neked, erre te széttepted.


Támogasd, számíthatsson rád! Ezért vagy az anyukája. Viszont megfojtani sem kell. Egyszer majd elköltözik, ritkábban fogtok beszélni. Ezt nem lehet megakadályozni. Még azzal sem, ha a jelenlegi társasági életétől tiltod.


Kezdeményezz kibékülést, csak ez vezethet jóra! Hajrá!

2021. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
96%

Sajnos Veled van a baj. Nem szabad így rátelepedni senkire. Ne rajta vezesd le a frusztrációdat. Komolyan sajnálom a lányt. Ki akarna azért telefonálni, hogy leordítsák a fejét? Írt neked hogy jól van, legyen elég ennyi. Majdnem felnőtt. Fogadd el és keress magadnak más dolgot amin le tudod vezetni ezt az egész magányból eredő őrületet amit most szerencsétlenre szórsz.

Én is egyedül nevelem a gyermekem, és ráadásul fiatalabb is, de nem fojtom meg a saját szerencsétlenségemmel. Hagy legyen szabad.

2021. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

A lányod nagykorú. Bejelenti, hogy elmegy, amíg nincs otthon, ír sms-t, hogy ne aggódj. Anyák napjára egy nagyon szép lappal lep meg, te ezt összetéped, és ki akarod hajítani otthonról.


Szerintem a lányod normálisabb, mint te.

2021. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy ezt olvastam, az az érzésem támadt, hogy ilyet max a lány kérdez az anyja szemszögéből próbálkozva.

Ne etessétek a trollt.

2021. jan. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
A képeslapot nem kellett volna széjjel tépned, amikor felhivod nem kell kiabálni vele.Viszont ha 4 napig nem jelentkezett,aki azt irja itt,hogy nem lett volna dühös az nem mond igazat.
2021. jan. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!