Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A lányom decemberben töltötte be a 18. Életévét...16 éves koráig nem volt semmi gond vele viszont azután lázadni kezdett. Volt hogy kimaradt estére csak azért hogy a barátaival igyon/bulizzon (bár sosem jött haza részegen és mindig állította hogy alig ivott). Ez a korszak a diák munka kezdetével abba is maradt ám most újra elkezdte...akkoriban is szokása volt hanyagolni a telefont ha hívtam (állítólag azért mert nagyon utálja ha kiabálok vele és ha nem tenném akkor beszélne velem. Egyébként írni szokott hogy jól van ne aggódjak...de nekem az nem elég. Ki ne kiabálna egy ilyen helyzetben?! Főleg ha ideges mert nem tudja merre jár a gyerek...) és ez mostanra is megmaradt.


Írt nekem szülinapomra egy nagyon szép képeslapot amit szerettem volna eltenni emlékbe de annyira felidegesitett hogy össze téptem és a darabokat szét szórtam a szobában. Megírtam neki hogy innentől kezdve ne számítson rám semmiben és ne tekintsen anyjának többet...meg hogy remélem örökre ott marad és csak addig jöhet haza amíg össze szedi a cuccait. Ma haza jött és a fejemhez vágta hogy szörnyű anya vagyok...azt mondta nincs jogom lekorlátozni és nem olyan életet akar mint amilyen az enyém. Nem akar egy unalmas,barátok nélküli,anyuci szoknyája alá bújó ember lenni. Ezekkel nagyon nem értek egyet bár az igaz hogy én sosem lennék képes ellent mondani az anyámnak. Azóta hozzám sem szólt és bezárkozott a szobájába...nem tudom mit kéne most tennem. Belefáradtam a harcokba..azt hittem veget ért a kamasz korszak de olyan mintha még csak most kezdődött volna el. Ki mit tenne ilyenkor?


2021. jan. 27. 16:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%
Igaz már elmúlt az a korszakom, de mikor betöltöttem a 16-ot akkortól járhattam bulizni és stb. Szinte minden alkalommal a reggel 8 óriási busszal mentem haza (addig tartott) vagy hajnalban az elsővel .. akkor írtam anyámnak mikor felszálltam a buszra és elindult és sosem volt semmi probléma ..(bízott bennem ennyire)
2021. jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
97%

Azzal, hogy ilyeneket írtál neki, mire számítottál, hogy majd bocsánatot kér és "soha nem maradok ki, csak ne haragudj"-típusú reakció lesz?

Aggodalmaid miatt voltál rá mérges, szerintem azt hogy képeslapot széttépted meg így beszéltél vele, nagyon nem kellett volna.

"ha elmész és nem jössz haza, napközben mondjuk 6 óránként írj egy üzenetet" vagy hasonlóban megállapodni - ezt kellett volna (szerintem).

2021. jan. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
97%
A kérdésben nagyon figyeltél, hogy ne legyen vessző, majdnem sikerült is, de utána kiestél a szerepből, NoSpaceCsaj 😂
2021. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Savlekotő ***** válasza:
100%
Szerencsétlen,nem gyerek,ott kezdődik.. Lol. Nem csoda h egyre több fiatal szed gyógyszert vagy menekül agresszív férfiakhoz,csak otthonról el.. 18 te megy úgy kezeled mint ha 13 lenne,elmúlt a kamaszkor igen felnőtt,dolgózó nő aki néha szórakozna is,Mi lesz ha párja lesz agyon lövöd?.. Inkább keress pasit mert neked is az hiányzik tuti.
2021. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abból indultál ki, hogy te nem mersz ellentmondani anyádnak, tehát ő se mer majd és akkor minden úgy lesz ahogy te szeretnéd.
2021. jan. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%

"Megírtam neki hogy innentől kezdve ne számítson rám semmiben és ne tekintsen anyjának többet."

Na, ezután b@sztam volna rád az ajtót egy életre. A lányodnak igaza van. Szörnyű anya vagy.

2021. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem az az alapvető probléma, hogy alkalmatlan vagy az anyaságra, hanem hogy emberként már régen megbuktál... Már akkor, amikor nem mertél kiállni önmagadért a saját anyáddal szemben. Most ugyanezt akarod eljátszani a saját lányoddal, csak nem mindenki olyan szinten életképtelen szolgalelkű, mint amilyen te vagy...
2021. jan. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mi nálunk az a szokás hogy évtizedeket végig iszunk, el kell fogadni. Az meg hogy szét tépted a képeslapot, nagy tahóság volt.
2021. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Remélem troll vagy, de valószínűleg csak egy szokásos bantalmazó anya. Ha az vagy, akinek momdod magad, menj terápiára, azzal teszed a legjobbat a gyerekednek.
2021. febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!