Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemisták, akik haza...

Egyetemisták, akik haza lettetek küldve a koliból. A szüleitek veletek is enyhén érzékeltetik, hogy kicsit útban vagytok már nekik?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és két hónapja otthon dekkolok. Csinálom a sulit, emellett próbálok dolgozni is, de csak alkalmi melóim vannak, azok is itthonról. A szüleim is itthon dolgoznak, 5-en vagyunk a lakásban, de érzem, hogy ez már kezd nekik is kicsit sok lenni. Nem tehetnek róla, én megértem, de mondják, hogy nem így képezlték el magukat 55 évesen 3 gyerekkel (amúgy én sem a 20-as éveimet a kis szobámban). Ha nálatok is vannak ilyan gondok, hogy kezdenek elfajulni otthon a viszonyk, sok a hiszti, stb. hogyan tudjátok kezelni a helyzetet?

2021. jan. 27. 17:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Nem is értem, az ilyen szülõk hogyan gondolkodnak.
2021. jan. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

Nalunk nincs. Egyke vagyok, anyu orul hogy itthon vagyok mivel amugy kb havi szinten szoktam hazajarni.

De amugy nem ertem a szuleidet meg ugy amblokk az ilyen szuloket. A gyerek csak 18-20 eves koraig gyerek? Vagy azt hiszik jo kedvedbol ulsz otthon? Meg nem is az van hogy semmit nem csinalsz egesz nap, hanem igenis dolgozol. Szamomra ez erthetetlen.

2021. jan. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
75%

Senki nem így képzelte el a életét, hogy bezárják és szájkosarat hordatnak vele, mint egy állattal.

A gyerekeimnek pl. hiányzik a sport, kortársaik. De szívatnak minket...

2021. jan. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen egyetértek a 2-s válaszolóval. Én sem értem az ilyen szülőket...ezt a 2-es jól kifejtette, szóval nem írom le újra.

Én, annyival próbálok besegéteni nekik itthon, hogy ha épp nincs órám vagy szünetem van, akkor elmosogatok, ha belefér az időmben akkor csinálok ebédet, este takarítok. Próbálj meg nekik te is besegiteni, amint van egy kis szabadidőd tanulás mellett, hátha másképpen fognak hozzá állni a dolgokhoz.

2021. jan. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%
én 23 évesen már nem szerettem otthon lenni, de nem azért mert anyámék éreztették volna velem hogy útban vagyok. ők sose tennének ilyet. nekem volt kellemetlen, önálló akartam lenni. azóta eltelt 5 év, már rég külön élek, de a mai napig visszamehetnék ha akarnék, szívesen látnak.
2021. jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk három gyerek van itthon - soha jobbat el nem tudtam volna képzelni, hogy újra zsizsegés van itthon, jókedv, boldogság! :)
2021. jan. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
4-es köszönöm a tanácsot, jó meglátás :) Segítek itthon sokat, enyém a konyha, a testvéremé a mosás, de sajnos még így sincsen zen itthon. Talán ha már jobb idő lesz és többet kint lehet lenni.
2021. jan. 27. 18:24
 8/27 anonim ***** válasza:
71%
Bocs, de aki azt mondja, pont olyan hepi egész nap összezárva öt embernek, fél éve, az hazudik. Attól, hogy a gyereke, bizony ez nem könnyű. Nem utalja a gyereket, nem akarja kirakni, de az élete már átalakult az utóbbi években és vissza az egész. Nekem is egyetemista a lányom, de dolgozik, albérletben el, ezért most is csak annyit jön, mint a vírus előtt. Ha most hirtelen hazaköltözne, igenis változna minden, újra alkalmazkodni kellene ahhoz, hogy ki mikor fürdik, stb. Ettől még szuper lenne, hogy itthon van, de igenis egy idő után fárasztó.
2021. jan. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

Bakker, miért hazudnék...???


Hatalmas kétszintes ház, bőven elférünk - mindenkinek megvan a saját szobája, nem dobáltunk ki semmit.... Van külön fürdőszobájuk - semmiben nem korlátoznak bennünket.


Ha téged idegesítene, az egy dolog! De miért feltételezed ezt más családokról?

2021. jan. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Savlekotő ***** válasza:
48%
nem így képezlték el magukat 55 évesen 3 gyerekkel.. Nem kell gyerek,főleg nem eszköznek mert az ilyenkor kiütközik.
2021. jan. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!