Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemisták, akik haza...

Egyetemisták, akik haza lettetek küldve a koliból. A szüleitek veletek is enyhén érzékeltetik, hogy kicsit útban vagytok már nekik?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és két hónapja otthon dekkolok. Csinálom a sulit, emellett próbálok dolgozni is, de csak alkalmi melóim vannak, azok is itthonról. A szüleim is itthon dolgoznak, 5-en vagyunk a lakásban, de érzem, hogy ez már kezd nekik is kicsit sok lenni. Nem tehetnek róla, én megértem, de mondják, hogy nem így képezlték el magukat 55 évesen 3 gyerekkel (amúgy én sem a 20-as éveimet a kis szobámban). Ha nálatok is vannak ilyan gondok, hogy kezdenek elfajulni otthon a viszonyk, sok a hiszti, stb. hogyan tudjátok kezelni a helyzetet?

2021. jan. 27. 17:41
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
24%

Inkabb neked kene gondolkodni.

A kerdezo egyetemista - - -> NEM KOLTOZOTT EL otthonról. Se egy evre se semennyire, csupán kollegista, vagyis folyamat hazajarkal. Az erto olvasas latom nem az erősséged: "2 honapja otthon dekkolok".

Arrol ne is beszeljunk hogy nem 0-24 van otthon mivel DOLGOZIK.

A példád is defektes. Az hogy 20on eves emberekkel nem tudod megbeszelni hogy bakker szeretnek egyet "ejtozni" a kadban az a Te problemadad. Normalis embereknel 20on evesen nem az anya/apa csinal mindent, es tudnak pihenni egymas mellett. Akinek a gyereke ennyi idosen teher az minek vallalt? Erre irtam: ha esetleg a gyerek utcára kerülne akkor szivfajdalommal odaadnal neki egy szobat, de azert folyamat mondanad neki hogy hat nem igy kepzeltem el a jovot hogy Te meg mindig itt vagy... Kedves meg jo szulo mi?

2021. jan. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
22%

de csak alkalmi melóim vannak, azok is itthonról.


beszélgessen veled a nyári villám...

2021. jan. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
24%

Akkor se koltozott el ahogy irtad.😂

Meg mar bocs de ha dolgozik nem a csalad korul lesz hanem a szobajaban dolgozik--> nem zavar masokat.

A tobbire meg erdemben sem tudsz reagalni. Jo szülő lehetsz. Mas orulne ha a gyereke hazajonne es vele lenne ugyis kesobb már nem surun fogjak latni egymast mivel tenylegesen elkoltozik. Te meg a gyerekeiddel azt se tudod megbeszelni hogy fél orat furodj xddddd. Oke.

2021. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
77%

Azért értsd meg te is, kérdező.

55 évesek, te már egyszer "kirepültél" - jó, koli, de érted -, erre most hirtelen vissza az egész. A napi rutin nekik is ko, plusz egy emberre kell főzni, mosni (nem teher, de az pont egyel több, mint az elmúlt 4? évben).


Mi ketten megőrülünk már egymástól, pedig nagy a lakás, meg stb., de eddig ő mindig bement dolgozni, én pedig csináltam itthonról a munkámat a saját tempómban.

Most meetingekkor nekem kss, ha nekem kell megbeszélnem valamit, akkor ő ül csendben, és ha épp ütközik, akkor valamelyikünk az ebédlőbe költözik.


Nem, nem poén, már nagyon nem, de home office-Pflicht van, nem mehetünk be az irodába már 10 hónapja és még legalább év végéig. És ismétlem, mi csak ketten vagyunk összezárva.

2021. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

21-es kollégista, azaz hétközben NINCS otthon (kivéve vizsaszünet, de mi pl akkor is sokszor benn maradtunk, mert nyugisabb volt)!


Most igen! EZ a különbség, semmi egyéb.

Plusz a kérdező NEM dolgozik, csupán néha csurran-cseppen neki valami.

2021. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
95%

A gyk-ban az a jó, hogy amikor valaki zavaró tényezőként címkézi fel a férje/felesége otthon lakó/pár hete vagy hónapja hazaköltözött felnőtt gyerekét, akkor ő a szemét rohadék.

Amikor meg a saját szülőt zavarja a saját felnőtt gyerekének a jelenléte, akkor semmi gond, meg kell érteni a szülőt, felborult a napi rutin, stb...

2021. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Savlekotő ***** válasza:
28%

Ha szolsz hogy Laci ez igy nem jo, ha mar itthon vagy legalabb mosogass el napi 1x, akkor azt ne mondd mar hogy nem csinalja meg.


Ja ha a fiukat nem hereverő herévé nevelnék mert az apa is here otthon,és nem azt látná a fiu kölök otthon kiskorától h anya és lány tesó a csicska akkor tán el tudna 1 xer mosogatni felnőtt húszon éves Lacika is és 90 %ban a barátnő nem csicska pótló használati tárgy lenne,

jó reggelt.

2021. jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!