Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonévesen ha visszagondolsz...

Huszonévesen ha visszagondolsz a szüleid huszas éveire (amikor születtél), mi a véleményed róluk? (Életstílus, életfelfogás, és hasonlókra gondolok.) Nem kiábrándító?

Figyelt kérdés

Félre ne értsétek, boldog gyerekkorom volt, és mindig is jóban voltam a szüleimmel.


Viszont így huszonévesen visszagondolva, hogy Ők hogy éltek ennyi idősen... nagyon kiábrándító, ha akkor felnőttként találkoztunk volna, szóba se álltam volna velük :)


Egyszerű alkalmazottak voltak, kis lepukkant tanácsi lakásban (abszolút nem volt igényük a jobb életszínvonalra), és a fényképeket elnézve, elég lecsúszott, züllött barátaik voltak (minden képen vagy isznak, vagy cigiznek a lakásban, ahol vastagon áll a füst).

Én nem vagyok bulizós típus, sosem iszom, és csak néha cigizek), lehet azért fura...

Másrészt, nem mondom, hogy buták, de az iq szintünk között bőven van különbség (ha itthon bármit meg kell oldani, pl. kitisztítani a bojlerból a vízkövet, általában én intézem, pedig ezek az Ő idejükben is ugyan így működtek).


2021. febr. 1. 17:27
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
91%
Anyukám 24 volt, mikor én születtem. Nézve a huszonéves képeit, olyan gyönyörű volt és fiatal, és minden képéről sugárzik az önbizalomhiány, ami a mai napig sajnos ott van benne. Pedig szerintem minden elfogultság nélkül volt nagyon szép, bájos, de akkor ő ezt nem látta- és a belső értékeit se. Azt érzem, hogy odamennék hozzá és megölelném, kvázi húgomként, és elmondanám neki ezeket. Ha több önbizalma lett volna, akkor biztosan könnyebben boldogult volna az életben. Apukám meg nagy zsivány volt már akkor is, biztos nagyon vicces volt :D Igyekeztek a legtöbbet kihozni abból, ami volt, és normális értékrendjük volt már akkor is, minket is szerencsére így neveltek.
2021. febr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
70%

"Egyszerű alkalmazottak voltak, kis lepukkant tanácsi lakásban (abszolút nem volt igényük a jobb életszínvonalra), és a fényképeket elnézve, elég lecsúszott, züllött barátaik voltak (minden képen vagy isznak, vagy cigiznek a lakásban, ahol vastagon áll a füst)."


Miért, valahol az kőbe van vésve hogy minden embernek Elon Musk-nak meg Bill Gates-nek kell lennie?

2021. febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nincs különösebb bajom velük...

Apám melós volt, karosszéria lakatos.

Akkoriban ez nem volt “ciki”, persze ma sem minden körben az, meg nem is kéne, hogy az legyen, de manapság azért már egyre inkább alap, hogy az emberek egyetemre mennek, ami jó...

Viszont ezt ezek a melósok teremtették meg, többek között.

Nagyon sok szülő abból a generációból ugyan megelégszik a száraz kenyérrel is, hiszen az Ő szüleik még többnyire 8 általános jó, ha elvégezték, (akkoriban még 2* kevesebb volt a diplomás) ezt nevelték beléjük.

A gyerekekből viszont már sokan sikeresebb embereket akartak faragni maguknál...


Engem egyedül az borzaszt el valamilyen szinten, így 23 éves férfiként, hogy hogyan képes valaki 18-20 évesen gyereket vállalni, szinte a semmire.

2021. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
86%

Menők voltak, most is azok. Mindketten születette budapestiek, de a szüleik rosszallása ellenére kiköltöztek agglomerációba (akkor még nem volt ennyire felkapott az agglomeráció). Sok barátjuk volt, szerettek bulizni, menőn öltözködtek, jó zenéket hallgattak. A gyereknevelést is lazán vették.

Szerintem amiket felsoroltl a saját szüleidről, egyáltalán nem lúzer dolgok. Nem lehet minden huszonéves olyan karót nyelt, mint te.

2021. febr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
77%

Engem anyum 40 evesen szult, de van egy 8 evvel idősebb tesom. A 20-as éveikben nem tudom mi volt, de amiota egyutt vannak azóta normalis, kiegyensúlyozott eletet élnek. Tanult ember mindketto, apumnak vállalkozása volt, igy anyumnak nem is kellett dolgoznia sok ideig. Jo gyerekkorom volt, es tesommal rájuk ütöttünk, mi is tanulunk, normalis, ertelmes emberek vagyunk.

Altalaban aki nagyon fiatalon szül, annak szokott elmenni az esze, es kapuzarasi panikba kerülni kesobb, 40 evesen, hogy o meg bulizni akar stb. Szoval orulok hogy en nem korai gyerek vagyok, se a testvérem.

2021. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
73%
na az én szüleim nem elégedtek meg azzal amijük volt. teljes állásban dolgoztak, mellette maszekoltak, több kertet és földet műveltek, gyümölcsösük is volt, mindent amit tudtak pénzzé tettek, hogy fel tudják építeni a házukat. én is és tesóm is még a bérházba születtünk, úgyhogy még kisgyerekeket is neveltek munka közben. szerencsére nagyszülők segítettek sokat. úgyhogy én csak tisztelni tudom őket, nem is tudom felfogni, hogy volt ennyi energiájuk. én nem tudnám utánuk csinálni.
2021. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
87%

Én bírtam volna apumat szerintem, jó arc lehetett. Pont mondtam is neki, hogy a régi képeivel, ha akkoriban lett volna insta, tarolt volna 😅

Anyukám fiatal korában csúnyán beszélt és viselkedett elvileg az anyukájával, "szabadulni akart otthonról" mindenáron, nem rendelkezett ambíciókkal, csak sodródott az élettel. Aztán most rajtunk veri le, hogyha mi nem születtünk meg, ő bármi lehetett volna, mert 20 évesen szült, elvileg miattunk nem tanult. (szakmunkás végzettsége van, 2x hagyta ott az esti érettségit, nem akart jogsit, mert nem merte megcsinálni, de már elvileg ez is a mi hibánk)

2021. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
58%
Szegény szüleid mennyire kiábrándulnának belőled, ha ezt elolvasnák. Vagyis, nem, nem ábrándulnának ki, mert szeretnek. A gyermekük vagy. Minden szaros hibáddal, az egóddal, a hatalmas arcoddal amit a nayakad alig bír megtartani, és hát ne feledkezünk meg a mérhetetlen IQ-dról sem, ami a bojlerszereléshez nélkülözhetetlen. Mindezekkel együtt szeretnek,és szerettek amikor a kis nyomi haverjaiddal méregettétek a pöcsötöket, vagy kicsúfoltak az oviban, mert fikás volt az orrod,és bőgve mentél haza. Szegény gyerek vagy te.
2021. febr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
82%

Mivel 24 evesek voltak, amikor szulettem igy fogalmam sincs miylnek voltak a 20-as eveik hiszen kicsi voltam, nem emlekszem es nem.elekeztem 20on evesen se ra.

A fotokat elnezegetve, meg amiket meselte akkoriban azert nagyon mas volt a vilag. Még telefonjuk se volt, semmilyen.

Viszont 18 eves koruktol dolgoztak, a munkahelyukon voltak barataik, eljartak vallalati udulesekre. Egy kirandulason jottek ossze, hitelbol vettek lakast, minden évben belfodre mentek nyaralni, fontosak voltak a csaladi osszejovetelek, jo nagy csaladunk van. Hamar gyereket vallaltak.

2021. febr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
66%

Most felírhatok még egy dolgot a kontra listámra gyerekvállalás témakörben. Megadok neki midnent, boldogsában felnevelem, majd a hátam mögött szánalmasnak és cikinek fog tartani, mert nem úgy éltem vagy élek ahogy ő elvárja.

Köszi kérdező.

2021. febr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!