Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet együtt élni ilyen...

Hogy lehet együtt élni ilyen szülőkkel?

Figyelt kérdés
Én 16 éves fiú vagyok. Jellemezném őket és kiváncsi lennék a véleményetekre róluk.Anyám 42 éves,ő tanár. Ő teljesen megfolyt,az ellenőrzése alatt tart,mindent megtilt,nem vehetek olyan ruhát amit szeretnék,akikkel barátkoztam mindet lenézi szídja,ő döntötte el,hova menjek középiskolába(utálom is épphogy átmegyek mindenből).A maga módján tudom,hogy szeret de semmi önállóságot nem enged. Apám 47 éves gépészmérnök ő egy nagyon hirtelen,agresszív ember.Napi szinten ordibál anyámmal,meg velem is minden apróságért(5cm-el arrébb raktam valamit),szinte minden este alkoholizál),ha otthon van.Mert munkája után horgászik,vadászni megy.Viszont nem vert meg minket. Kisebb koromba nagyon féltem tőle.Elvitt párszor horgászni,vadászni,de nem éreztem jól magam vele,mert belűlről utálom a kirohanásai miatt.Ha nem veszekednek akkor mindenkit kibeszélnek,lenéznek. Nagyon különbözőek mindenbe,anyám spórolós,apám meg szórja a pénzt minden hülyeségre.Mindig magasztalják magukat,hogy mindent megtesznek a családért.(új házat építettek,autók is 6-7 évesen cserélik) Én meg vegetálok otthon,mert semmi nem jó amit csinálok,internetfüggő,dohányzok és iszok titokban.(Sokszor megfordult az öngyilkosság a fejembe,de nem tettem meg,viszont alig várom,hogy elköltözhessek otthonról) Engem szidnak,hogy ilyen vagyok,nem tanulok... Azon nem gondolkoztak el,hogy miért lettem ilyen??
2021. febr. 3. 07:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem az ember azért tanul hogy neki jó legyen. Tudjon valamit kezdeni az életével.

Azzal hogy iszol, nem tanulsz nem mégy semmure. Erőt kéne venned magadon és azért tanulni hogy el tudj onnan húzni.

Ez a cél lebegjen előtted eés adjon neked erőt.

Nyilván a szüleid nem fognak miattad változni, hozzád alkalmazkodni.

2021. febr. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Kezdj el tanulni én is azt javaslom. Azzal fogsz tudni olyan helyzetbe kerülni hogy mielőbb lelépj tőlük! Hajrá!
2021. febr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az érettségit megcsinálom,utána elmegyek dolgozni,hogy legyen saját bevételem és elmegyek albérletbe valahova,úgy terveztem.Nem baj ha kevés pénzből élek,de végre szabad akarok lenni és nem hallgatni az utálatos dumájukat meg veszekedésüket. Anyámat azért sajnálom,én a helyébe elváltam volna apámtól,csak a tetves házat sajnálja.2 évet kell még kibírnom velük valahogy,akkor leszek 18. Elmegyek én akárhova betanított munkásnak is. Talán ha külföldre mennék pár évi fizumból tudnák venni egy lakást vagy egy öregebb házat is és akkor tényleg a magam ura leszek.
2021. febr. 3. 09:42
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Lehet anyukád úgy van vele, hogy "majd ő tudja mi a jó neked", azért hoz tanulásoddal kapcsolatos döntéseket, hogy "elboldogulj az életben majd".

Mielőbb szerezz szakmát, tanulj nagyon jól és törekedj rá hogy le tudj lépni.

2021. febr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne a betanított melóba gondolkozz! Tanulj,menj fősulira,koleszba. Végezd el.
2021. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem bírok ki még velük 6 évet,meg föl se vennének,tiszta kettes vagyok mindenből.
2021. febr. 3. 13:29
 7/14 A kérdező kommentje:
Max 1 szakmát később,ha már külön leszek.
2021. febr. 3. 13:29
 8/14 anonim ***** válasza:
akkor tanulj szakmát,most hova jársz? Még javíthasz szedd össze magad nem vagy hülye.
2021. febr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Gimibe járok
2021. febr. 3. 13:33
 10/14 anonim ***** válasza:
Tanulj! Ennyit tudok mondani. Miért kell mindenből kettesnek lenned? Magadnak is tartozol ennyivel hozd ki a legjobbat magadból.
2021. febr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!