Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkkel együtt élni ilyen...

Szülőkkel együtt élni ilyen esetben? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Én lennék a barátnő/leendő feleség a történetben. Párom családja mezőgazdasággal, állatokkal foglalkoznak, elég szerteágazóan. Egy nagy tanyájuk van, nem messze a várostól. Amit amúgy nagyon szeretek, csendes mégis közel van, amúgy is sokat megyünk ide oda. Ketten vannak testvérek, egy öccse van. És úgymondegy házban élnek. Inkább társasház szerű, földszinten két lakás, emelet egy, külön bejáratokkal.

Most szeretnénk összeköltözni, de én félek így. Beszéltünk arról, hogy beköltözhessen ő a városba, de nem akar építkezni. Azt mondja pénzkidobás lenne ott hagyni egy fullos házat. Eladni ugye nem tudná, hisz a családja mással nem élne. Bár szerintem az apja is adna pénzt nekünk. Olyanokkal akár kábítani, hogy alakíthatunk rajta vagy építhetünk hozzá ha két gyereket szeretnék. Mivel neki kettő már van, külön szobákban, így csak egy gyerekszoba maradna.

A másik gond éppen a gyerekekkel van. Vagyis nem velük, őket szeretem. Nagyon jól neveltek, tényleg látom hogy klassz gyerekek. Majdnem annyit vannak páromnál mint az anyjuknál. Ezzel sincs gond őket szívesen látom. Viszont tudom hogy sokszor viszi őket az anyja oda, páromékhoz. Mert szeret lovagolni, vagy a párom anyjával, vagy párom öccsének a feleségével beszélgetni. Nekem nagyon furi lenne hogy sokat találkoznánk. Néha nem gond, váltók vele pár szót, normális.

Én nem vagyok ilyen nagycsaládos. Szüleim, öcsém távolabb élnek, gyerek nincs. Egyrészről örülök, hogy itt a család. Kedvelek mindenkit, csak nem tudom menjek e bele hogy oda költöztünk össze. Félek ott ragadunk akkor is ha nekem nem az a legjobb.



2018. jan. 18. 11:06
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Most látom hogy a telefon átírt pár szót, remélem érthető így is a szöveg
2018. jan. 18. 11:09
 2/28 anonim ***** válasza:
77%

Kolónia :-)

Bocs, én nem tudnék így élni. Megértem a félelmeidet. Csak az a baj, hogy a vőlegényednek meg ez a normális, valószínűleg ő meg nem tudna külön élni.

Remélem meg tudjátok majd beszélni.

Az előző feleségével ez hogy volt? Nem emiatt mentek esetleg szét?

2018. jan. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Igen ő ehhez szokott.


Nem emiatt mentek szét.

2018. jan. 18. 11:13
 4/28 anonim ***** válasza:
90%

Itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


A 6-os 10:52-kor írt válasz az enyém. Nem teljesen illik rá a helyzetedre, de van köze hozzá.


A kolónia vagy többgenerációs (egykori nemesi stílusra emlékeztető) élet önmagában nem rossz vagy jó, hanem csak egy választható modell. Működhet ha mindenki mindenkinek a határait tudja tisztelni és pokol is lehet, ha valaki öntörvényű, netán nárcisztikus. Ha nem szimpi, nem kötelezhet rá senki, bár adott esetben megszokható és vállalható létforma. Nem életképtelen.

2018. jan. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy úgy veszem észre párom anyukája a párom életébe jobban benne van mint a másik fiáéba. Főzés, átmászkálás Páromnak ezt már felvetettem, azt mondja csak a válása miatt van így, segít a gyerekek körül. Pedig szerintem nem lenne rászorulva. Tud főzni finoman. Mosni, porszívózni ő szokott, amúgy jár két hetente takarítónő, ettől függetlenül az anyja többször pakolgat nála, míg amúgy a takarítónő jár hozzájuk is
2018. jan. 18. 11:25
 6/28 anonim ***** válasza:
73%
Anyukám és Apukám is mindig azt mondta hogy közösen sohase. Igy is pár hónapot anyósomeknal kellett tölteni és hiába szerezem őket és fullos ház ide oda eljottunk albérletbe egy 150km re lévő városba mert a diplomájaval munkát szerzett... Azóta is hajtják hogy miert albérlet s miért nem maradtunk velük hisz nem zavartak volna (nem egy francot hisz egy jó izut veszekedni se lehet) nemsokára úgy néz ki veszünk egy hazacskat úgyhogy mi is elleszunk
2018. jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
55%
Oda ne költözz!!!! Költözzetek el ha tényleg veled akar csalàdot alapítani és kezdjetek új életet. Oda csak a pàrod gyerekei mennek a volt felesége nem .
2018. jan. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem életképtelen, de azért teljesen más még akkor is ha tiszteletben tartjuk egymást. Pl. a gyerekek átmászkálnak unokatesókhoz akkor is ha ti már együtt lennétek mint család. És hiába próbálunk meg erre figyelni, de honnan lehet tudni, hogy ha lesz gyerekem és átmegy a másik családhoz melyik az a pont amikor még nekik ez belefér vagy már teher. Fordított esetben hogyan mondod ezt meg. Nagyszülőkkel ugyanez a helyzet. Tudom hogy még nincs is közös gyerekünk, de már ilyeneken is gondolkodok. Ezernyi más konfliktus helyzet mellett. Amikhez nem kell ellentét vagy harag a felek között, csak egy szimpla élethelyzet
2018. jan. 18. 11:32
 9/28 anonim ***** válasza:
93%

Én ki fogok lógni a sorból. Nem mondok igent vagy nemet, annak ellenére, hogy az én habitusommal meg se próbálnám.

Fogj egy sporttáskát és pár hétig "hetente hétszer" (vagy a forma kedvéért 6X) aludj ott. Meglátod a lehetőségeket, határokat.

Egy ilyen együttélésben benne van, hogy a tesó szól, hogy "A kölykeid, már megint nálam lopják a napot", akkor tudod, hogy sokat vannak ott. De az ő gyerekei is át fognak járni hozzád.

Azt hiszem ez a két kérdés volt

2018. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%
Hát, ha a család alapból az intim szférát jelenti elvileg, akkor az ilyen találkozásokat a minimumra kell szorítani, tehát pl. ilyen esetben benne van, hogy az anyjuk elviszi a gyerekeket meg hozza, de több azért már túlzás.
2018. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!