Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene tennem, ha a...

Mit kellene tennem, ha a szüleim a házból se engednek ki, annyira tiltanak a külvilágtól? 17/L

Figyelt kérdés
17 éves vagyok mellesleg. Hiaba beszelek velük többször is próbáltam.
2021. febr. 11. 18:58
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Engem sem vonz se a buli se semmi ilyesmi, csak néhanapján szükségem lenne rá, hogy Baratnoimmel legalabb 1 orat talizzak vagy a baratommal lehessek egy kicsit.
2021. febr. 11. 19:38
 12/22 anonim válasza:
100%
Mond el a szüleimnek a véleményed.Megölni csak nem fognak.Mond nekik hogy már fiatal felnőtt vagy szükséged van társaságra bulikra stb.!Nem tarthatnak vissza.Nem is értem hogy miért nem engednek el.Fel kell fogniuk hogy már felnőtt él.Ha ez se válik be szólj a nagyszüleidnek vagy ha ez se használ akkor a pszcihológusodtól kérdezd meg hogy:Hívjam a segélyhívót?Vagy a szüleiddel együtt beszéljétek meg a pszichológusoddal.
2021. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk ezt nem értem. Rád zárjék az ajtót vagy mi?

Ebben az esetben 18 év után a szobádból felhívod a rendőrséget, őket meg beviszik, mert személyi szabadság korlátozása bűntetőjogi kategória.

Ha meg nem így van, akkor közlöd, hogy most dolgod van, ezért elmész. Ha kiskorúként nem engednek hazamenni, akkor szintén rendőrség, mert nem tehetik meg, illetve ez játszik 18 után is, ha még tanulsz, ugyanis addig kötelesek gondoskodni rólad.

Helyedben viszont mindenképpen arra gyúrnék, hogy mielőbb le tudjak lépni és minden kapcsolatot megszakítanék velük.


Feltéve, hogy igaz a történet és nem a szokásos tinihiszti.

2021. febr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nyáron mondtam anyumnak hogy ilyen korba a barátnőim buliznak és azt mondta ne akarjuk k.... lenni. Pedig nemis olyannak lettem nevelve. Mar szihologushoz sem járok. 1x voltam csak. Barcsak tinihiszti lenne..
2021. febr. 11. 19:47
 15/22 A kérdező kommentje:
Sose hívnám rájuk a rendőrséget akárhogyan tiltanak. Nem zárják be az ajtót de nemmerek magamtól elmenni. Nem ütnek nem attól felek hanem a szavaktól. Azok fajnak amiket mondanának.
2021. febr. 11. 19:50
 16/22 anonim ***** válasza:
18%

Márpedig ez az. Nyilván azért nem vagy elengedve, mert inkább a tanulással kéne foglalkoznod. Az írásképed alapján bőven rádférne (szihológus? korba?nemis?; az írásjelek hiányáról már nem is beszélek).

Szerintem ha egy kicsit is látnák rajtad, hogy igyekszel és szorgalmas vagy, akkor majd engedékenyebbek lesznek.

(mellesleg a mai időjárást elnézve szerintem az a nem normális, aki egyáltalán ki akarta tenni a lábát önszántából, pedig nem lett volna muszáj)

2021. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Négyes átlagom van végzősként úgyhogy nemhiszem, hogy a tanulás miatt lenne az egész. És nyilván nem így írok csak ha telefonon vagyok. Nem értem miért ilyenekbe kell belekötni.

Igen ilyen az időjárás de amikor nem volt hó és fagy akkor se engedtek.🤷‍♀️

2021. febr. 11. 20:00
 18/22 anonim ***** válasza:
56%
A telefonon írás nem kifogás. Tökéletesen lehet írni arról is. Egy-egy hiba nyilván belefér, de csak durva helyesírásiból rögtön három + a központozás teljes hiánya az vagy a nemtudás vagy a trehányság jele. Mindkét esetben fejlődésre van szükség.
2021. febr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Rendben. Legyen igazad boccs az írásomért,rádhagyom..
2021. febr. 11. 20:07
 20/22 anonim ***** válasza:
26%
Szökjünk meg, igazi élmény lenne 🤩
2021. febr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!