Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aggasztana titeket, ha a 14...

Aggasztana titeket, ha a 14 éves fiatok napi szinten beszélne online egy négy évvel idősebb lánnyal?

Figyelt kérdés

Csak hogy tisztázzuk, én a lány vagyok a sztoriban, és addig a pontig meg nem fordult a kérdés a fejemben, amíg itthon azzal nem kezdtek jönni a szüleim, hogy őket a srác szülei helyében nagyon aggasztaná a helyzet.

De egyébként csak barátok vagyunk a sráccal, egy online játék miatt ismertük meg egymást, néha beszélünk játékon kívül. Illetve még a központi felvételi előtt segítettem neki készülni a matekra, de igazából ennyi.

Viszont anyuék gyakran mondogatják, hogy túl sokat beszélek vele, és hogy ha ők lennének a srác szülei, őket tuti aggasztaná, hogy a fiuk egy idősebbel beszél ennyit, és hogy inkább tiltsam le a srácot, mert milyen gáz lehet amit a srác szülei gondolnak rólam, meg ne okozzak aggodalmat senkinek és stb...


2021. febr. 15. 14:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem túlgondolják a szüleid.
2021. febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Már miért lenne aggasztó? Fordítva inkább. Ráadásul el is mondod, hogy a kommunikációtok kb. a játékhoz kapcsolódik, néha beszéltek azon kívül is.


Kellenek barátok, akár online is, főleg ebben a helyzetben nagyon mást úgysem lehet csinálni.

Mindig azt csináld, ami neked belefér. Főleg, hogy ha 4 évvel idősebb vagy, akkor 18, felnőtt.

2021. febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

A szüleid nem teljesen normálisak szerintem. Én 13-14 évesen sokat barátkoztam neten, pont azért, mert szerettem mindenféle emberrel beszélgetni. Volt köztük velem egyidős, huszonéves, negyven éves, a legidősebb pedig 63 éves volt. Szórakoztató volt ennyi fajta emberrel megismerkedni és beszélni, mennyire másként látják a világot. Nekem ez sokat segített, hogy jobban megértsek másokat.

Semmi gond nincs azzal, hogy beszélsz vele. A srác szülei meg inkább büszkék lehetnek, hogy olyan gyereket neveltek, akivel egy már csaknem felnőtt is jól el tud beszélgetni, bármilyen témában is.

2021. febr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Figyelj. Igaz nálam fordított a helyzet. Mert én voltam a fiatalabb és én lány vagyok.

Amikor 13 voltam, elkezdtem beszélgetni egy 17 éves sráccal a neten, legjobb barátok lettünk.

Most 18 vagyok ő 22, még mindig a legjobb barátom.

Mondjuk ő beszélt anyukámmal és alukámmal is, amikor telefonáltunk, ezért nem is mondott róla semmi rosszat sem anya, sem apa, mert látták/hallották, hogy normális, aranyos srác. :)

Szerintem ne foglalkozz senki véleményével, ha ti ketten elvagytok, elbeszélgettek, akkor ne érdekeljen semmi más. :)

De egyébként, hogyha téged ez ennyire aggaszt, akkor miért nem kérdezed meg a fiút, hogy a szüleinek mi a véleménye arról, hogy veled beszélget? Lehet örülnek is neki, mert nem csak a semmiről dumáltok, hanem segítel is a fiúnak. :)

2021. febr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Apukámmal*
2021. febr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a szülei nem is tudják. :D

Nekem is volt ilyen, sőt, mi hárman voltunk lányok (3-6-7 évvel idősebbek). A srác tipikus kétségbeesett kocka kamasz volt, mi a lelkét is ápolgattuk (jajjsoseleszbaràtnőm, szánalmasvagyok, többi kamasz sirám), még az is meg lett neki ígérve, hogyha húsz évesen is ìgy gondolja, akkor majd választhat közülünk :DD

Tizensok év telt el, természetesen a srác kinőtte a depis kocka kamaszlétet, és nem szorult arra, hogy öregebb lányok kegyből vegyék el a szüzességét. :D Viszont azóta is barátok vagyunk, bár az adott online játékkal már senki nem játszik.


De visszagondolva, az én anyám se tudta, kikkel beszélgetek folyton, egy-két barátról tudott. Pedig széles volt a paletta, volt olyan, aki az apám lehetett volna. :)

És vannak olyan ismeretségek, akik 10+ év után is megvannak, még ha csak annyira is, hogy egy évben kétszer beszélünk, hogy miújság.


Nekem anyám csak szimplán idegbajos volt, hogy túl sokat ülök a gép előtt, és mekkora antiszoc vagyok, mindig a fülessel a fejemen.

2021. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonymousreview60 ***** válasza:
11%

14 éven felüli személy kölcsönös beleegyezéssel szexuális viszonyt létesíthet 14 évnél idősebb - tehát akár 18 éves is - személlyel. A fiú szülei helyében inkább drukkolnék, hogy a fiam levarrja a csajt (vagy fordítva).

Az inkább gyanús lenne, hogy mit akarhat a 18 éves lányom egy 14 éves fiútól. Ha csak játszanak, akkor oké. Ha "többet" akar, akkor csóválnám a fejemet.

2021. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nincs ebben semmi vészes, túlgondolják a dolgot.
2021. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

Szüleid paranoiások.

Mit képzelnének a fiú szülei, interneten keresztül megerőszakolod kis csemetéjüket? Aki egyébként éjjel-nappal a szexre gondol, és - ha jó alakod van - biztos veled is benne lenne?

De egyébként meg abnormális világ az, ahol két, különböző nemű 14 ill. 18 éves fiatal nem barátkozhat. Kb. a viktoriánus erkölcsök kezdenek Magyarországon meghonosodni.

2021. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonymousreview60 ***** válasza:
14%
Ha a srác látott már vebkamerán, akkor 90%, hogy maszturbált már rád. Abban a korban? Ne viccelj!
2021. febr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!