Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El fogják valaha fogadni?

El fogják valaha fogadni?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég összejöttem egy török sráccal, de már évek óta itt lakik Magyarországon. Családom egyszer találkozott vele és nem akarják látni még egyszer. Így is nehezen beszéltem őket rá, hogy legalább egyszer had jöjjön el hozzánk.

Ezt a nagy ellenszenvet azzal indokolják, hogy nem egy törökkel kéne leélnem az életem és remélik, hogy minél hamarabb szakítunk. Ráadásul 10 évvel idősebb nálam, számukra ez túl nagy különbség.

(22/N)


2021. febr. 15. 19:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Ilyen idiota családdal nem kell elfogadtatni semmit
2021. febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Honnan a fenéből tudhatnám.
2021. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Két lehetöség van; vagy maradsz a barátoddal és idövel megszokják, vagy most szakítasz vele, és ettöl kezdve a szüleid irányítják az életedet.
2021. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
Szüleidnek igaza van.
2021. febr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
4es kifejtenéd?
2021. febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Nagykorú vagy már tudsz dönteni az életedről, nehogy már a szüleid határozzák meg hogy kivel legyél együtt. Ha rendes a srác akkor örülniük kéne hogy nem valami narkós alkoholistával jöttél össze
2021. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Én sem díjaznám ha a lányom egy törökkel állítana haza.

Nem vagyok rasszista, ellenben teljesen más a kultúrális és vallási neveltetés miatt a legkevésbé sem örülnék. Ez viszont előbb útobb mindig kibukik.

Rendben van, hogy itt él x éve, beszéli esetleg a magyart, tanul vagy dolgozik, lehet itt másképp él. De ha haza megy ott az ottani szokásokat veszi fel.

Törökországban pedig igencsak nem valami fényes mai napig a nők helyzete.

Ezt edig pár év külföld nem tudja és nem is fogja átnevelni.

Lehet itt a csillagokat lehozza, haza látogatva viszont a nőknek nincs sok szavuk.

Kényszerházasság

Családon belüli erőszak

Vagy a hanyományként mai napig él a - honour killing - mikor a családtagok megölik a női családtagot mert esetleg szégyent hozott rájuk..

Nekik fontos az érintetlenség.


Lehetne még sorolni sok mindent.


Külföldön élve minden török makedón, pakisztáni megpróbál másként élni tessék lássék. "beolvadni" de csak ideiglenesen. Nem tudják és nem is akarják levetközni az otthonról hozott szemléletet.



Persze ne általánosítsunk.. De. Valjuk be ott egy egészen más kultúra, más hagyomány,más vallás, és egy merőben eltérő szemlélet él a nőkről a jogaikról. Hát nekem nem kellene egy török sem.

2021. febr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

Jóval kezdtél! A törökök rosszabbak, mint a cigányok. Nagyon-nagyon kevés a kivétel.

A család mindenek felett elméletet vallják, tehát te soha nem lehetsz az első számára. Nagyon jól ismerem őket.

2021. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem rasszizmus kérdése, ez vallás és szokásrend kérdése! Nagyon megütheted a bokádat egy muszlimmal! Most még jó, lehúzza neked a csillagot is az égről, aztán mikor már teljesen átadod magad neki, kimutatja a foga fehérit: hogy a férfi az úr a háznál és a nő a szolga, és a gyerek is muszlim lesz. Fogja, hazaköltözik, elviszi magával a gyereket, te meg sose látod. Természetesen nem biztos, mert vannak itt beilleszkedő törökök, de értelmes ember szándékosan ekkora valós kockázatot nem vállal. Te fiatal vagy, tapasztalatlan, körülvéve a rózsaszín köddel. A szüleid veled ellentétben nem szerelmesek belé.
2021. febr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

8-ast annyival egészíteném ki, hogyha szülsz neki egy gyereket, azt jó eséllyel elviszi haza, te meg soha többet nem látod.


Dehat okos ember más hibájából tanul, a hülye meg a sajátjából se.

2021. febr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!