Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El fogják valaha fogadni?

El fogják valaha fogadni?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég összejöttem egy török sráccal, de már évek óta itt lakik Magyarországon. Családom egyszer találkozott vele és nem akarják látni még egyszer. Így is nehezen beszéltem őket rá, hogy legalább egyszer had jöjjön el hozzánk.

Ezt a nagy ellenszenvet azzal indokolják, hogy nem egy törökkel kéne leélnem az életem és remélik, hogy minél hamarabb szakítunk. Ráadásul 10 évvel idősebb nálam, számukra ez túl nagy különbség.

(22/N)


2021. febr. 15. 19:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%
Mi lesz a következő? Cigányt viszel haza? Én biztos kitagadnám a csaudból, ha ilyen gyerekem lenne, de minimum elgondolkodnék, hogy mit rontottam el a nevelés során.
2021. febr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%
Néha sajnos a racionális döntést kell hozni az érzelmi döntés helyett. Ahogy a 7-es írja nagyon más kultúra, bár ez adott egyéntől is függ. De ez a te életed, te tudod eldönteni, ha nagyon akarjátok biztos meg lehet oldani. Egyébként azzal szerintem nincs sok baj aki ide költözik, dolgozik és rendes életet él. Az, hogy más a kerítésen próbál átmászni papírok nélkül az egy más kategória. Bocs a zavaros válaszért de azért hátha segít.
2021. febr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
43%

Olvasva a hozzászólásokat, annyira tipikus magyar mentalitás, sokszor szégyen.

Karácsonykor ünnepeltük egyik jó barátunk születésnapját Angliában. A nő 70 éves angol, a férje 73 éves török.

Nyáron lesz az 50.házassági évfordulójuk.

Gondolhatnánk hogy 50 évvel ezelőtt nagyobb volt az előítélet, mégsem bántották őket, mindenki elfogadta. 2 gyerekük van és 4 unokájuk.

Teszem hozzá, a férfi alig beszélt valamit angolul, a nő tanította.

Szóval most 2021ben meg van szülő aki kitagadná a gyerekét. Szép

2021. febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
40%
Valószínűleg nem fogják elfogadni. Nagyon negatív vélemény alakult ki az arab emberekkel szemben, főleg a nőkkel való bánásmódjuk miatt. Ami amúgy valóban vérlázító, de nem mindegyik arab országban élők ilyenek, vannak jobb helyek és normálisan gondolkodóak ott is. Megérteném az aggodalmukat, azt azonban nem, hogy mégcsak esélyt sem hajlandóak neki adni, hogy megismerjék, mert egyből elítélik őt. Ez nagyon undorító dolog. A 10 év sem vészes szerintem, ha nem egy arab lenne, hidd el nem lenne ekkora probléma nekik.
2021. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%
14.: A török NEM arab. Attól még, hogy a vallásuk ugyanaz, attól még ők nem arabok.
2021. febr. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
30%

Ne távolodjatok el ennyire a kérdéstől, sehol sem látom, hogy a kérdező megjegyzéseket kérne a párjára és/vagy az ő kultúrájára.

Sőt, azt sem kérdezte, hogy szerintetek a szüleinek igaza van-e vagy sem és azt sem, hogy helyes-e, hogy vele van, az esetleges kimenetelekre sem volt kíváncsi. Nem értem miért kell egyből ezekkel jönni, ha valaki külföldi pár mellett dönt, felnőtt ember, ő felelősséget vállalt ezzel a kapcsolattal, nincs szüksége arra, hogy olyanokkal kapcsolatban próbáljátok kioktatni, amit nem is kérdezett!

A kérdéshez visszatérve, nekem is külföldi a párom, ezért tapasztalattal tudok válaszolni, nekem az elején voltak megjegyzések csak, aztán az első találkozás után abbamaradtak.

Sok szempontból lehetnek ennyire ellenségesek, de szerintem tényleg nem ismerik a kultúrát és a rosszindulatú sztereotípiák így hatnak ki. Ha te úgy gondolod, hogy teljesen rendben meg vagytok a pároddal, akkor ne foglalkozz velük. Esetleg úgy tudod burkoltan tudatni velük a véleményedet a hozzáállásukról, hogy te is elkezded ugyanezt, amig ők, sose legyen jó, ha találkoznátok, kicsit távolodj el tőlük.

Egyébként mindentől független, ha a párod magyar lenne akkor is elfogadhatatlannak tartom ezt a szülői hozzáállást, nincs joguk sem bele szólni a kapcsolatotokba, sem bírálni azt, sem pedig megjegyzéseket tenni arra.

Szóval ne engedj a családi nyomásnak, ha hagyod magad, azt a kapcsolatotok szenvedi meg, ha nem, akkor pedig eleget teszel egy olyan családnak akik nem képesek tisztelni téged és a szerelmedet, döntéseidet.

2021. febr. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%

Van egy jóbarátom. A lány évekkel ezelőtt interneten keresztül megismerkedett egy török fiúval, találkoztak, távkapcsolatban kezdtek élni és most lesz egy éve hogy házasok és a lány kint él Törökországban. Aki pedig arról beszél hogy Törökországban teljes mértékben rossz a nők sorsa ne beszéljen hülyeségeket tudatlanul, mert ez egyáltalán nem igy van. A srác a barátnőmet a tenyerén hordozza, kevés szebb kapcsolatot láttam annál aki nekik van. Nincs a gyereknek húsz másik felesége, nem kell csöndben, meghúnyázkodva élnie a barátnőmnek nincs bekorlátozva. A családja tündéri ahogy a barátai is, nincs nőgyűlölet vagy bármi hasonló...


Beszélj a szüleiddel, értesd meg velük hogy te szereted őt. Mond meg nekik hogy lehettek rosszban is emiatt vagy csak egyszerűen elfogadják, örülnek annak hogy te boldog vagy, ilyen egyszerű.


Sokáig a pároddal :)

2021. febr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
13%
Egyszer "botlik-hibázik" a kérdező - szégyent hozva a családra - ott kő kövön nem marad. Mondtam már a 8-as hozzászólásomban, - jóval kezdett ki! No, de Ő tudja :)
2021. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%
Csak a szenélyiség számít. Ezt minden élőlény megtanulja spirituális fejlődése elején. Szüleid még nincsenek az elején.
2021. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!