Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom elviselni a párom...

Nem bírom elviselni a párom gyerekét!? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy még mielõtt összejöttünk, azt mondta alig tartja a kapcsolatot a gyerekével, mert a volt nõje nem hagyta évekig, hogy lássa és ezért elhidegült tõle. Évi pár alkalommal hozta el. Nekem ez teljesen rendben volt, mert nem vagyok oda a gyerekekért. Tudom nem szép ezt mondani, de nem mindenki van oda értük. Sose voltam és ezt õ is tudta. Sajátot szeretnék idõvel mert az más. Az is rátesz, hogy zavar hogy más nõtõl van. A gyerek meg egyáltalán nem hasonlít az apjára, és olyan, mintha az exe arcát nézném amikor ránézek. A lényeg, hogy mostanában egyre többet jön a gyerek, minden héten és már ha csak meghallom, hogy jön már gyomorgörcsöm lesz, ideges és ingerült leszek.. Nem vagyok vele bunkó soha, de már annyira zavar...Nem tudok tervezni semmit, mert jön. Valentin napozni se tudtunk kettesben... Félek, hogy ez csak rosszabb lesz amint nagyobb lesz, vagy ha lesz saját gyerekünk. Lassan lesz az esküvõnk és kicsit félek milyen hatással lesz a gyereke a kapcsolatunkra a késõbiekben.. Az ex folyamat uszítja ellenünk. A párommal már beszéltem errõl, de alig mondott valamit. Anyós meg erõlteti, hogy hozza el a gyereket mert apa kell neki.


Tudom el fogtok ítélni, meg mondani fogjátok, hogy tudtam van gyereke mielõtt összejöttünk stb... de nem errõl volt szó az elején.. Nem akarom más gyerekét.. A párommal nagyon jól kijövünk, azzal nincs baj. Mit csináljak, hogy jobb legyen? 29/L


2021. febr. 16. 16:48
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
98%
Én sem vagyok oda a gyerekekért, így soha nem jönnék össze olyannal akinek van.
2021. febr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
99%
Ez patt helyzet, mert nem fog lemondani a gyerekéről, te pedig ebben kikészülsz. Én nem sietném el az esküvőt.
2021. febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem fölösleges ilyen érzésekkel összeházasodnotok. Valószínűleg a hozzáállásod nem fog változni később sem, az apát pedig nem szabad, nem érdemes a saját gyermekétől eltiltani. Lásd be, és még időben szakítsatok!
2021. febr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
85%
Ez megszoksz vagy megszöksz szituáció. Neki szerencsére fontos a gyereke, ez szerintem így van jól. De vigasztaljon a tudat, hogy ezek szerint tényleg az ex nem engedte eddig a találkozást, vagyis ha lesz közös gyereketek, őt majd nem pattintja le, bármi is történik.
2021. febr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
85%

A saját az más. Az a férjed sajátja...

Én se szeretem őket, ezért nincs sajátom se.

Az viszont emberileg leírná a férfit akivel ismerkedek, hogy évi párszor hozza el a gyerekét.

Aki megcsinálta annak kutya kötelessége foglalkozni vele.

Te meg így jártál ha ilyen ember kellettt neked.

2021. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez egy tipikus megoldhatatlan probléma. Ezen egyikőtök sem tud változtatni, és egyikőtök előbb-utóbb úgyis feladja.

Nem szoktam ilyet írni, mert hiszek a problémák megoldásában, de ez túl nagy szakadék.

2021. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
50%
Szakíts a pároddal és keress egy gyerektelent. Vagy vedd rá, hogy költözzetek külföldre. Oda nem tud hetente átugrani. Vagy barátkozz meg vele és tedd szövetségeseddé a gyereket. Vagy ijeszd el. Ezek az opciók. Válassz!
2021. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
97%
A szülő és a gyereke sajnos "egy csomag". Ha bármi miatt ennyire nem bírod az egyiket, sajnos a másikat sem kaphatod meg. Mivel nem így indult a dolog, nem hibáztatlak, de én is csak azt tudom tanácsolni, lépj ki a kapcsolatból!
2021. febr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
74%

Ne haragudj, de azt nem várhatod el tőle, hogy lökje el miattad a gyerekét, mert neked más gyereke nem kell.

Sosem érettem az ilyeneket, szerinted az a kisgyerek kérte, hogy szülessen meg és a te párod legyen az apja? Mert szerintem nem ő tehet róla, hogy a világra jött. Tudtad nagyon jól, hogy van gyereke. Hiába nem erről volt szó, nem hogy örülnél, hogy egy normális ember, aki próbál jó apa lenni. Ha ti is szétmennétek és lenne gyerek, akkor pont ez lenne a jó, hogy nem leszarná a saját gyerekét, ami a gyerekben mérhetetlen lelki károkat tud okozni, hanem foglalkozna vele rendesen. Az exe a párodnak egy igazi gyökér, legalább te lennél különb nála. Gusztuszalan a felfogásod, hogy a gyerektől sajnálod az apját. Az exe az nem véletlenül az exe és a gyerek nem tehet róla, hogy úgy néz ki, mint az anyja. Ezért utálni valakit az szánalmas, főleg egy gyereket, aki a világon semmiről nem tehet. Hagyjad ott minél hamarabb azt az embert, mert nem szereted, ha szeretnéd akkor mindennel együtt elfogadnád. Keressél egy olyat akinek nincsen gyereke aztán nem lesz kire féltékenykedni. Ne tegyed tönkre az életét se a már meglévő gyereknek se a férfinek, hogy ilyen vagy, mert te tipikusan azzá a gonosz, szemét mostohává válnál, aki a gyereken vezeti le az utálatát, mert akadályt lát benne. Arról sem a gyerek tehet, hogy gyökér az anyja és uszítja, egy gyerek azt hiszi el amit mondanak neki, beszélni kell vele dolgokról, el kell neki magyarázni, hogy nem úgy van minden, ahogyan az anyuka előadja. Az anyós meg jó, hogy mondogatja, hogy foglalkozzon a saját gyerekével és ne legyen egy szardarab aki egy másik nő végett dobta el. A gyerek ismétlem, már sokadjára, hogy nem tehet róla, hogy a világra jött. Te magad jelented itt a problémát a kapcsolatban a felfogásoddal, nem az a szerencsétlen gyerek.

2021. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
Nem kértem, hogy lökje el miattam és nem sajnálom tõle a gyereket. Egy szóval se mondtam, hogy utálom. Itt azzal van a baj, hogy én nem tudom elfogadni, hogy minden héten nálunk van. Mellesleg könnyū azt mondani, hogy szakítsak amikor minden olyan jó közöttünk. Tudom velem van a probléma. :)
2021. febr. 16. 17:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!