Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék gyereket, de nem...

Szeretnék gyereket, de nem bírom elviselni őket?

Figyelt kérdés

Régebben szerettem a gyerekeket, de az utóbbi pár évben már a jelenlétük is irritál. Hangosak, hiperaktívak, idegesítőek, mindig tönkretesznek valamit, nem tudnak semmit sem értékelni stb. Őszintén szerintem nem sok jó van a gyerekekben. Örülnék, ha idővel lenne egy, de nem tudom, van-e így értelme, vagy a saját gyerek esetében máshogy áll hozzá az ember? Van itt olyan, aki nem szerette a gyerekeket, mégis családot alapított és boldog lett velük? Vagy inkább azt kívánod, bár ne vállaltad volna(nyugodtan ezt is meg lehet írni őszintén)?

24N



2020. máj. 24. 17:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

De ha nem bírod őket elviselni, akkor miért szeretnél? :s Vagy honnan tudod, hogy szeretnél?


Mindenesetre, nagy valószínűséggel a sajátoddal nem lesz ilyen probléma. Bár ez sem garantálható. Az egyik rokonom teljesen összeomlott a saját (egyébként teljesen normális, cuki, aranyos, egészséges és gyönyörű) gyerekeitől, mert sajnos szülés után derült ki, hogy teljes mértékben alkalmatlan a gyereknevelésre. Most elváltak, és egy percig nem volt kérdés, hogy a gyerekek az apához kerültek. Még a láthatási jogával sem igazán él az anya... Szóval van ilyen is.

2020. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Sose tudtam mit kezdeni más gyerekével, sokszor idegesítettek is. De a sajátod teljesen más
2020. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
A másét én se szeretem. Csak a sajátomat. Mielőtt belem kötne valaki: a te gyereked is kihalásznám a folyóból ha beesne, nem vagyok szörnyeteg.
2020. máj. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem kérdező nem akarsz te gyereket csak úgy érzed ez elvárás feléd, vagy megbánnád később. Így ne akarj...
2020. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igazán lehet jól válaszolni a kérdésedre, hiszen azért az anyai ösztön mindenkiből előjön, ezért így vagy úgy, mindenki szereti a gyerekét! Ismerek olyat akinek úgy lett gyereke, hogy nem szerette őket általában. A család tele volt babákkal előtte, feléjük se nézett, aztán a sajátját fogta életében először a kezébe.


Szerette, nem mondom, hogy nem. De nem nevelte jól, nem érdekelte mi van vele, rossz anyja volt, bele is betegedett, már nem ő neveli sajnos.


Szerintem őszintén el kéne gondolkoznod, hogy biztosan szeretnél gyereket? És ha igen, akkor miért? Nem kell mindenkinek született ősanyának lenni! Rendben van, ha nem szeretnéd, hogy ez legyen életed beteljesülése. Az is rendben van, ha idegesítenek a gyerekek, hiszen idegesítőek is :) Kérdés, hogy ezt mennyire érzed? Mennyire erős benned? Rokon gyerekekkel hogy állsz? Idegenek gyereke mindenkinek a legidegesítőbb, rokoni kötelék már javít a helyzeten.

2020. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Más gyerekével en sem tudok mit kezdeniy pedig nekem kettő van.
2020. máj. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De a saját gyereketekben nem idegesít az, ami másnál igen? Nem stresszes együtt élni gyerekekkel?
2020. máj. 24. 18:44
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Dehogynem. De a párkapcsolat is stresszes néha, aztól még jó.
2020. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De egy jó kapcsolat csak néha stresszes, a gyerekek meg minden nap🤣Na mindegy, szerencsére van még időm ezzel dűlőre jutni.
2020. máj. 24. 18:59
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem. A saját gyerekem engem sem idegesít jobban, mint egy alapvetően gyerek szeretőt. Nyilván mindenkinél elfogy néha a türelem, de nem idegesít egyáltalán.
2020. máj. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!