Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg nem szeretnek, vagy...

Tényleg nem szeretnek, vagy már én zakkantam meg?

Figyelt kérdés
Új páromnak 2 nagy fia van, egy 22 és egy 17 éves. Nem igazán társalognak velem (ők más nyelvüek, külföld stb de ebbe ne menjünk bele. A lényeg hogy elboldogulnak magyarul ha akarnak). A múltkor például ott voltam nála a kislányommal, ő úgy elvolt az ő gyerekeivel, mi meg ketten tévéztünk. Nem tettem szóvá. Aztán kitakaritotta a garázst, mondván hogy így én is be tudok állni mikor ott vagyok, mert a fia nem szeret tolatni, így ő nem áll be. Kétszer álltam be, azóta a fia mindig beáll, itt sem mondtam semmit. Azután egy napra nálam maradt az autója, másnap már a fia is azzal ment tekeregni pedig van sajátja. Gondolom az volt hogy ha az "új nőd járhat vele akkor én is"... Rosszul esik, de szerintem ha mondok valamit a páromnak akkor én leszek a gonosz mostoha...
2021. febr. 17. 12:35
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
94%

"De egyelőre ilyen veszély nem állt fent."


Szerintem sem. Remélhetőleg a kérdezőnek több esze lesz, és nem költözik oda. Megtartja mindegyikük a saját lakását/házát, és összejárnak, sokkal tartalmasabb kapcsolat lenne, mint a napi konfliktus.

2021. febr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
39%

Egyébként írtad hogy “új páromnak”

Ha nem régiben jöttetek össze semmi jogod hogy beleszólj abba hogy a párod hogyan él a gyerekével. 22 évesen még bőven spórolnak a gyerekek az életükre és hogyha az apja ezt támogatja akkor semmi rossz nincs ebben. Nem hiszem hogy mint az új barátnője az apjának lenne beleszólásod abba hogy hol lakik és hogy fizet-e

2021. febr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
68%
"mert pár év/pár hónap múlva lesz már kapcsolata annak a 22 évesnek, és úgyis tojni fog az apja fejére. Az apja pedig ott marad gyerek nélkül, kapcsolat nélkül." Uh, ez durva. Te ezt tennéd a szüleiddel? Nekem természetes, hogyha a szüleimnek szükségük lesz rám, ott leszek. Illetve nem szarom telibe a fejüket csak mert elköltöztem. Szeretem őket. Ugyan úgy igyekszem érdeklődni felőlük, beszélgetni, meglátogatni. Akit pedig szeretek, nem szarom le csak mert jön egy másik ember, akit szeretek. Ráadásul hálával is tartozom nekik. Nyilván a 2 kapcsolat más. Amúgy meg "élete párja"... Ezt nem tudhatjuk, mekkora a szerelem... Mindig ezt hisszük az elején, aztán na, semmi sem állandó.
2021. febr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
39%

23-as, nem tenném ezt, de: Mióta férjnél vagyok, gyerekem van, első helyen ők vannak, ez így természetes nekem.

Viszont van pl. olyan imerősöm (nő), akinek még így is az anyukája a legfontosabb, és háttérbe tolja a férjét és gyerekét, és anyuka az első, ez szerintem nem oké.

Tehát a gyerek leválik, meglesz neki a saját élete. Nagy bajban nyilván számíthat rá a szülő, de a mindennapokban, életvitelszerűen nem ő lesz vele, hanem a párja.

2021. febr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
31%

"22 évesen még bőven spórolnak a gyerekek az életükre "


Csak bele ne szakadjon az a sok huszonéves a nagy spórolásba. Általában 90 százalékban a lébecolásról szól, ahogy dolgozik, úgy el is veri a pénzét, élvezve a mamahotel/papahotel biztonságát, általában ez a jellemző.

2021. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
56%
25, mindenki magából indul ki. De örülök ha te azt látod, hogy olyan nagyon könnyű ma huszonévesen egzisztenciát teremteni és leválni, hogy egyszerű kényelmességből vannak otthon sokan, a konfliktusok ellenére is.
2021. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Épp most kaptunk jól össze. Jöttem, hoztam kaját. Meg volt teritve az asztal, hívta az apja nem jött, ketten ettünk. Ahogy feláltunk az asztaltól ő leűlt. Itt már elgurult a gyogyszerem, felmentem a szdobába tévézni. Egyetlen hely ahol intimitásom van itt. Mikor feljött megkérdeztem tőle, hogy büdös vagyok e hogy nem lehet velem egy asztalhoz ülni, meg hogy észre vette e hogy utalnak a fiai. Erre ő "hagyd abba" és rámcsapta az ajtót. Tehát nekem nem lehet véleményem, megérzésem.. Egy szavam se
2021. febr. 17. 16:46
 28/36 anonim ***** válasza:
70%

#25

A testvérem 23 éves és nagyon ügyesen gyűjti a pénzét, dolgozik is. És otthon lakik. Nem jár bulizni csak nyáron egyszer kétszer, nem veri el hülyeségekre a pénzét. Ugyanez elmondható a vele egyidős haverjairól is. Ne általánosíts :)

2021. febr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a fő baj, hogy a párod meg te nem tudjátok megbeszélni a konfliktusaitokat, meg ami bánt. Nem az hogy a gyerekek hogy viselkednek. Ez így nem csoda, ha nem kibírható neked.
2021. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Valószínűleg igazad van. Mindig mindent jobban tud, övé kell legyen az utolsó szó, én meg nyelek. Nem értem magam, miért nem lépek ki ebből a kapcsolatból. Tényleg szeretném szeretném hogy működjön, de így nem fog menni
2021. febr. 17. 17:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!