Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok akiknek hasonlóan rossz...

Azok akiknek hasonlóan rossz gyerekkoruk volt, hogyan sikerült továbblépnetek és normális életet élni?

Figyelt kérdés
Annyi dolgot szeretnék ide leírni, de próbálom rövidre fogni. Szóval a családom és a rokonságom soha nem volt egy minta család. Mindig a pénzen és a kinek milye jobb dolgokon volt a veszekedés. Gyakorlatilag mára már az egész család szétszéledt és senki nem tartja senkivel a kapcsolatot. De igazából a rossz gyerekkoromnak nem ez volt a csúcspontja hanem a szüleim. Apám soha nem volt egy apának nevezhető figura. Gyámortalan ember aki a saját családja mellett sem, mert kiállni soha. Úgy gondolom, hogy gyűlölte ezt a családi életet, mivel anyukám 17 éves volt ő pedig 19 amikor megszülettem első gyerekként. Elképzelhető, hogy még szerette volna élvezni a fiatal életet ami a későbbi félre lépéseinél is megmutatkozott. Anyai oldalról a nagyszüleim folyamatosan beleszóltak az életünkbe és mindig azt kellett csinálnunk amit ők kitaláltak. Folyamatosan ellenőriztek minket és mindenbe beleszóltak. Persze apukám soha nem mert egy szót sem szólni ezzel kapcsolatba. Idővel elkezdődtek nála az alkohol problémák és egyre eldurvultak a veszekedések anyámmal. Egyszer az apukám és anyukám szülei is eljöttek (akkor kb.8 éves lehettem) és előttem őrjöngtek és rontottak egymásnak. Máskor meg csak az anyukám szülei ordibáltak apámmal. Ezek a veszekedések indítottak el nálam egy zárkózottságot. Nem voltam igazán beszédes gyerek soha, de ezek után még azt a keveset is meggondoltam. Aztán anyám megismerkedett egy másik férfival. Ott hagytuk apámat és átköltöztünk hozzá egy reggel sunyiba míg fater dolgozni ment. Mondanom sem kell, hogy nagyon nem volt ínyemre a dolog, de mivel anyukámat nagyon szerettem úgy gondoltam, hogy neki így jobb lesz. Persze ezután anyukám szülei napokig üldöztek minket a városban. Telefonálgattak, anya munkahelyére bementek, nagypapám megverte anyukám új élettársát. A rengeteg stressz miatt még jobban magamba fordultam. Minden barátomat elűztem magam mellől. Nem maradt senki mellettem. Aztán később jöttek a nevelő faterral is a gondok. Anya nem mondta el az elején, de alkohol problémái voltak amit gyógyszeresen lehetett kezelni. Először 3 hónapig tartott, majd utána 5 hónapig és a következő 2 évben rendszeresen előfordult, hogy ittas állapotba jött haza. Nagyon sokszor mondtam anyának, hogy hívjon rendőrt, mert ha bejut akkor bajunk lesz, de ő soha nem tette, mert féltattól, hogy mi lesz vele. Nem azon aggódott, hogy akár a gyerekeit is bánthatja. Eközben a vérszerinti apámmal tartottam a kapcsolatot. Eleinte hétvégente aztán az otthoni problémák elől menekülve egyre több időt töltöttem nála. Persze ő inkább a haverjaival és a nőivel találkozgatott rám fittyet sem hányt. Idővel szépen éreztette és mondta is, hogy ne menjek oda többé. Az így is eléggé szétzilált lelkemnek ez nagyon jót tett. Közben a bank a családi házunkat is elvette, mert anyám nem volt hajlandó fizetni a lakáshitel felét. Így próbált bosszút állni apámon, de ezzel igazából nekem és a tesómnak ártott a legjobban. 7.osztályban elkezdődött az, hogy nem jártam be iskolába hanem egyedül sétálgattam a városban és össze vissza. Emiatt egyre többet veszekedtem anyámmal. Aztán mikor megkeztem a középiskolát a rossz tanulmányaim miatt csak rosszabb iskolába vettek fel. Az osztálytársaim folyamatosan bántottak. Elején csak szóban aztán később fizikálisan is. Iskolát váltottam, persze anyukámnak erről semmit nem mondtam csak annyit, hogy ez a suli nekem nem tetszik. Az új sulim nem volt rossz. Eleinte minden királyul ment, de elkezdtek pánik rohamok rámtörni. Féltem az emberektől. Sőt inkább rettegtem. Emiatt mégtöbbet lógtam a suliból. Anyám folyamatosan ordibált velem emiatt, mert ugye mindig kiderült. Nem voltunk jó anyagi helyzetben ráadásul a sok igazolatlan miatt megvonták a családi pótlékot is. Szükség lett volna a pénzre, mert közben anyának és a nevelő faternak közös gyereke született. Ekkor hatalmas vita alakult ki köztem és a nevelő faterom között. Ami csak a számon volt mondtam neki. Ekkor anyám azt mondta, hogy ha nem tudom tisztelni a nevelő apámat akkor költözzek apámhoz vagy az utcára. Elmondta, hogy inkább őt választaná, mint engem, mert semmire való vagyok és semmi nem lesz belőlem. Ez a mondat volt az utolsó szög a koporsóban. Pár nap csend követte ezt aztán nagyjából minden vissza tért a régi kerékvágásba. Ezután csak a düh, harag és csalódás irányította az életemet. 19 évesen elvégeztem a sulit és Budapestre költöztem jó messze anyától. A távolság és az, hogy ritkán megyek haza hozzá erőssebbé tette a kapcsolatunkat az idő elteltével, de sajnos a sok rosszat és azt, hogy inkább az alkoholista nevelő fatert választotta helyettem soha nem tudtam feldolgozni. 24 éves vagyok ,de a mai napig önbizalom hiányban szenvedek. Félek barátkozni és barátnőm sem volt még soha. Képtelen vagyok nyitni bárki felé ,mert félek az elutasítástól. Egy dolog nyugtat csak, hogy az anyagi helyzetem stabil és nem kell hiányt szenvednem semmiből. Ez az én kis storym.
2021. febr. 26. 15:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Lemaradt a végéről, hogy köszönöm annak aki végig olvassa.
2021. febr. 26. 15:57
 2/9 anonim válasza:
24%
Isten... Isten a megoldás erre. Nem akarok papolni, nem akarok senkit se kényszeríteni / megbántani de keress egy gyülekezetet. Gondolom érzed az életedben azt hogy valami hiányzik hiába vannak barátaid magányos vagy. (Ha igen ez a gond.)
2021. febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom röviden összefoglalni:

Apám alkoholista volt (ahogy hallottam most is az), végigvert a gyerekkoromon. Anyám asszisztált hozzá, majd amikor megunta ő is a sorozatos pofonokat, akkor kivágta apámat. Mivel nem tudta magát eltartani mert sosem dolgozott, ezért a nagyszüleimhez költöztünk és rajtuk élősködött tovább.


Ha ők nem lettek volna, nem lett volna se ruhám se kajám se semmim.

Utána anyám egyik pasinak az ágyából ugrott a másikéba, gyorsan össze is szedett még 3 gyereket pluszba. Akkor már én is keresőképes voltam, de a folyamatos adósságai és nemdolgozása miatt az összes pénzem elment. Mamám meghalt rá 2 évre, így "szerencséjére" nem élte meg, hogy anyám akkora adósságot halmozott fel, hogy jelzáloghitelt vett fel papám hozzájárulásával a házra, hogy a gyerekek ne menjenek az utcára.


Persze anyám akkor sem dolgozott, ellenben beköltöztette az aktuális pasiját a házba. Én akkor már elmenekültem onnan (19 évesen).

A hitelt nem fizették, ezért elárverezték papám házát, akit még aznap este el is vitt a mentő agyvérzés miatt és a kórházban meghalt. Ott láttam utoljára anyámat,amikor elhozta a cuccait ennek 15 éve. Mellékesen jegyzem meg, hogy amíg papám élt, nem ment be hozzá a kórházba mert "nem ért rá".


Azóta nem tudom hol van, él-e vagy sem, de nem is érdekel. Telefonszámot cseréltem, nem tartom egyik "szülőmmel" sem a kapcsolatot.


És hogy a kérdésedre is válaszoljak:

Albérletbe mentem eleinte, majd megismertem az akkori páromat, akivel összeköltöztem és 10 éve a feleségem. Együtt felépítettük az életet, általa lett új családom is. Az anyját pl a saját anyámnak tekintem, mert sokkal többet kaptam tőle érzelmileg mint a saját "családomtól" összesen. A tesója olyan, mintha az én testvérem lenne és az apját is szeretem.


Szóval én sokkal jobban vagyok így, a feleségem megismerése nagyon sokat segített akkor. Ma meg már szinte vissza sem gondolok az "előző életemre", a nagyszüleim természetesen hiányoznak és túlzás nélkül mondhatom, hogy anyám nyírta ki őket. Nem gondoltam volna, hogy valaha ennyire meg fogom utálni, de még a temetésére sem fogok elmenni. Apámmal ugyanez a helyzet.

2021. febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van aki nem tud tovabblepni soha, mert csak akadalyokat lat maga elott.

Nekem peldaul nem kellett tovabblepni, mert nem volt min. Teljes mertekben fittyet hanytam egy ido utan a rossz dolgokra, tortenesekre, emlekekre, veszekedesekre. Ma mar nem is jutnak eszembe csak ugy a semmibol, es nem is haragszom rajuk. Semleges emberek lettek szamomra. Van szereto csaladom mar, boldog vagyok, magamnak teremtettem meg. Miert kene foglalkozzam azzal, hogy milyenek a szuleim? Fuggetlen vagyok toluk, erosebb es jobb.

Ezert nem is tudok, es szerintem senki nem tud neked, es a hozzad hasonlokon segiteni. Ti orokke ragodni fogtok a multon, ahelyett, hogy erosebbe valnatok tole.

Fordulj pszichologushoz, mint irtad, a penz nem problema.

2021. febr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Fordulj pszichológushoz, sokat tud segíteni. Már az is jó lenne, ha lenne valaki, akinek őszintén elmondhatnál mindent, már attól is jobban éreznéd magad. Csak hogy kiöntsd a szíved.
2021. febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ezek rendkívül nehéz lelki dolgok, én is a pszichológust tudom javasolni. Nem s zégyen segítséget kérni, de nagyon hasznos.
2021. febr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ugyanez volt majdnem nálunk is. Én dolgozom, gyűjtögetek,élem az életem. És persze mindent,amim van,magam raktam össze,és magamnak köszönhetem. Elszánt voltam és kitartó.
2021. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyetertek minden hozzaszoloval. Legy magadra buszke, hogy ott tudtad hagyni azt a beteges, mergezo helyzetet.

Most mar csak elore tudsz :) Hajra es sok sikert.


En lelektani konyveket ajanlanek, illetve elmehetnel egy csaladallitasra. Nem kell elsore neked allittatnod, lehetnel resztvevo mas csaladallitasan. Rengeteg mindent megismersz ott, a multadrol, hogy mi miert tortent. Ha ezt kiprobalod, keszulj fel, hogy nem lesz konnyu megemeszteni, viszont segit megerteni a mierteket.

A panikrohamokon sokat segithet, ha minel tobbet vagy a szabad levegon, elmesz turazni, kirandulni (szerintem egyedul a legjobb, en utazni is imadok egyedul, amiert mindenki hulyenek nez, de en olyankor szabadulok fel, foleg, ha 5 napig nem kell senkihez sem szolnom,csak a magam gondolataival vagyok el, azt nezek meg, amit akarok, es szabad lehetek..), valamint a meditacio, esetleg joga, egyeb sportok.

Tudom, most a covid miatt nem lehet nagyon tarsasagba jarni, de bizony vannak olyan sportok, hobbik, ahol ismerkedhetsz. Pl tan, csoportos edzesek, akar kuzdosport is, ahol a haragod kiadhatod, vagy epp barmilyen erzelmed.

2021. febr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8as vagyok,javitok:

pl a tanc

2021. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!