Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim rettentő spúrok, és...

A szuleim rettentő spúrok, és abba is beleszólnak, hogy a sajat pénzemet hova költöm. Ez normalis?

Figyelt kérdés

Szoval kezdjük ott, hogy egyetemista vagyok egy eleg nehez szakon. Igy az online oktatas elott nem volt idom semennyit se dolgozni iskola mellett, hála isten most tudok, ráadásul olyat, ami eleg jol fizet es nem sok idot vesz igénybe, persze igy se megyek mindennap, de mondjuk egy hónapba osszegyulik 30-40 ezer, amibol tökéletesen tudok költeni es félretenni is. Gondoltam, hogy ez jo pénz lesz arra, hogyha elmegyek barátomhoz, akkor vegyünk valamit a mekibe, megvegyem magamnak azokat a dolgokat amikkel régóta szemezgetek, pl a nem tul olcsó karácsonyi ajándékokat is ebbol fizettem stb. Anyaeknak egyebkent van pénzük, csak ulnek rajta. Igy ebbol a kis plusz penzbol hamar az lett, hogy kb mindent en vegyek magamnak, pl. multkor kertem 2 ezret uj fogkremre es fogkefere es mar sohajtoztak, hogy miert nem en fizetem? Amiket veszek, mert mondjuk most vettem uj kabátot, uj cipőt, orultem hogy vegre magamnak meg tudom venni, amit szeretnek, azt mindig velemenyezik, persze negativan, hogy ez most miert kellett venni? Pedig hozzáteszem, hogy nem valami tobb tízezres dolgokról van szo, mindig a learazasokkor megyek, es olyanra ami tenyleg megeri. Állandóan turkálnak a pénztárcámban, hogy mennyi van felrerakva stb. Persze ha ezt jo indulattal, kíváncsian kérdeznek akkor nincs vele baj, de tudom hogy azert hogy utana kibeszéljenek. Szoval a lenyeg: alapbol nem is lenne semmi plusz penzem, (zsebpénzt nem kapok) de most ebbol a kis összegből is el van várva mar hogy mindent IS en fizessek, es amit veszek belole arra is be van szólva. Egyebkent itthon ugy volt megbeszelve, hogy amig egyetemre jarok, vagy szükségem van ra, támogatnak, pl tesom is eleg sokaig egyetemezett, de o nem dolgozott semmit soha mellette. Ezert nem tartom fairnek most ezt a viselkedést. Ismerek olyanokat akik sokkal szarabbul élnek, megsincs ez a spúroskodás, nagyon lesziv, hogy mindig mindent meg kell magyarázni.

Mit gondoltok? Nem feltétlen csak az engem vagy a szuleim ocsarlasat varom, tenyleg őszintén de normalisan írjatok le mit gondoltok, vagy ti hogy viselkednetek szulokent, es h ez normalis e.

20L


2021. febr. 24. 18:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/117 A kérdező kommentje:
+ szerintem ha en dolgoztam meg a pénzért, es kerestem meg, akkor aztan ánuszvágóra is elkölthetem, ha azt akarom, nem? En sem turkálok abban, hogy ok mennyit hova költenek, pedig boven van közte alkohol es cigi is. En pedig ezeket egyaltalan nem fogyasztom.
2021. febr. 24. 18:51
 2/117 anonim ***** válasza:
8%
Minek lobogtatod a penzed?!
2021. febr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/117 anonim ***** válasza:
1%

Nahát, szegény Laár Andrásnak sokkal komolyabb problémái voltak:

https://www.youtube.com/watch?v=fAB_aM6KoX0

2021. febr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/117 A kérdező kommentje:
#2 ki mondta, hogy lobogtatom? Annyit tudnak hogy dolgozok, es azert kapok penzt. Ha veszek egy uj cuccot, vagy ajándékot, azt nyilvan látják. Senki nem beszélt itt arrol, hogy en oda megyek dicsekedni, es utana csodalkozok, ha nem tetszik nekik. Mivel egy háztartásban élünk, ezert látják, hogy mit csinalok a pénzzel, nem kell ahhoz Sherlocknak lenni. :D
2021. febr. 24. 19:00
 5/117 anonim ***** válasza:
12%

Hat nem tudom..en vegig dolgoztam az egyetemet (heti 2-3 nap egy gyarban) es a barati koromon kivul senki sem tudott rola...

Nem kell mindent az orrukra kotni, foleg ha olyanok mint a te szuleid. Az is fura, hogy a penztarcadhoz hozzaferest biztositasz nekik..

2021. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/117 A kérdező kommentje:
#5 En itthon lakok, es ha elmegyek az poppet feltuno. Csak baratommal es baratnommel szoktam talalkozni, ezen kivul nem jarkalok el csak ugy, meg ilyenről nem fogok hazudni. Nehogy nekem kelljen mar hazudgalni, mert a szuleim nem tudnak viselkedni. :D Penztarcamhoz nincs hozzáférés, képletesen ertettem, mivel bankkartyam van, es sosem mondom meg, hogy mennyit kaptam, mennyit tartottam meg stb, csak kérdezgetik, es en vagyok a bunko, ha nem válaszolok, mert nem akarok megosztani.
2021. febr. 24. 19:14
 7/117 A kérdező kommentje:
akarom*
2021. febr. 24. 19:14
 8/117 anonim ***** válasza:
24%
Ha a második kommentedet ami hatalmas bunkóság nem írtad volna talán részben igazat is adtam volna. De ezek után már azt kell mondjam: És ők a saját megtakarított pénzüket szerinted nem akarják-e idős korukra eltenni biztonságra és nekik nem lenne-e joguk felhasználni ahogy te mondod: "saját részükre mondjuk ánuszvágóra??
2021. febr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/117 anonim ***** válasza:
33%
Nézd, ha nem tetszik hohy spórolnak a saját pénzükkel, akkor hagyd ott szépen őket és tartsd el magad. Ha van jövedelmed, nevetséges tőlük kerni fogkremre.
2021. febr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/117 anonim ***** válasza:
37%
Minden szülő próbálja spórolásra, tudatos gazdálkodásra nevelni a gyerekét. Neked látszólag meg sokat kell tanulnod, ha már keresel pár tízezret és azonnal drága (vagy legalábbis az előző évekhez képest drágább) ajándékokat vásárolsz, eben igazat adok nekik. Nyilván ha túltolják az nem vezet jóra ebben egyetértek, de ha tényleg tudnak takarékoskodni akkor próbálj tőlük tanulni, ha úgy érzed sok amit csinálnak akkor vedd át csak egy részét a módszerűknek és majd alakul.
2021. febr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!