Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik a normális igényei egy 17...

Mik a normális igényei egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Lányommal semmi gond nem volt míg össze nem jött a barátjával. Addig elég volt havi 5e Ft zsebpénz (minden mást fizettem ruhák teló bérlet kaja természetesen). Nem szenvedett hiányt semmiben.

Azóta elszálltak az igényei: hajfesték, spec hajbalzsam, testradir, mindenfele arctisztito persze nem alapkategóriás...a sminkről nem is beszélek; neccharisnya, csipkes fehernemű...csak hogy soroljam. Ha azt mondom kicsit vissza kéne fognia magát megsértődik es kijelenti hogy nem tehet arról hogy neki van ilyen igénye nekem meg nincs. (Nem igénytelen vagyok mielőtt vki ezzel jönne, de én 45 vagyok ő meg 17).

Jogosan tart igényt ezekre vagy azt zsebpenzből kéne fizetnie? Hozzáteszem van keresete kb 25-30e Ft havonta, zsebpenzt nem kap most mert bevállalt egy tanfolyamot ami 70e Ft havonta; es persze fizetem mindenet. Alberletben is lakunk, 2öt nevelem egyedül, nem létminimumon ugyan de ez sok. Sajnos nem tudja elfogadni, mondvan mindenki megkap mindent (oszttársak).


2021. febr. 19. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/117 anonim ***** válasza:
92%
Mondd meg neki hogy vegye meg a saját pénzéből. Ha meg nem akarja megvenni magának akkor nem lesz neki
2021. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/117 anonim ***** válasza:
86%
Fizesse a saját pénzéből, nem sokáig lesznek ilyen igényei.
2021. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/117 anonim ***** válasza:
92%

Mivel frissen van pasija, így nem meglepő.

Meg kell tartani valahogy azt a srácot, ahhoz meg szépen kell kinézni. Ha hosszútávú lesz a kapcsolatuk, s eljutnak odáig, hogy egymás előtt is finganak, akkor már nem lesz olyan fontos az, hogy mindig tökéletes legyen, nyugi. :)

2021. febr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/117 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos normálisak az igényei, ha a normálisat a többség mércéjéhez nézzük. Van barátja és szeretne igényesebb lenni, szeretne neki jobban imponálni és ez teljesen természetes. Nyilván meg kell értetni vele, hogy nem szabad engednie hogy teljes mértékben ez befolyásolja az önértékelését, tehát ne függjön ilyen dolgoktól, de ha szeretne kicsit többet magára költeni és van lehetősége akkor oké.


De amúgy tanítsd meg a pénzt beosztani, ez a te felelősséged és az is hogyha eltud menni dolgozni diákmunkába akkor menjen. Én mindig mentem és miután saját zsebpénzem volt jobban átgondoltam mire költök és mennyit.

2021. febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/117 anonim ***** válasza:
69%

“Ha azt mondom kicsit vissza kéne fognia magát megsértődik es kijelenti hogy nem tehet arról hogy neki van ilyen igénye nekem meg nincs”

Mondjuk ha én ilyet mertem volna beugatni anyámnak, aki MINDEN ilyen szrságomat fizette, biztos szájon vágott volna. És jogosan. Nehogy már egy 17 éves kis pisis szólja le a tulajdon édesanyját, mert az nem szórja a pénzt, hogy a gyerekének több jusson.

A nagyságos asszony húzzon el diákmunkázni, aztán abból lehet flancolni, hogy drága smink meg harinacika. Ne félj, mindjárt nem lesz akkora az arca.

2021. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/117 anonim ***** válasza:
90%
Ja bocsi, félreértettem. A saját keresetét ossza akkor be. Az jó, hogy már dolgozik, csak nem szórja könnyen.
2021. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/117 anonim ***** válasza:
28%
#5 kicsit sem vagy frusztrált. Ilyen idegbetegként remélem nincs és nem is lesz gyereked.
2021. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/117 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy gondolom, hogy a havi 20-30-ezerből futja neki ezekre az igényekre. Arckrémeket, sminkeket, neccharisnyát általában nem havi rendszerességgel kell venni, így ha beosztja a pénzét, meg fogja tudni venni. Ha nem is egyszerre egy hónapban mindet, de 2 hónapon belül biztosan. Ez is egy tanulság, hogy meg kell tanulni beosztani a pénzt és priorizàlni.
2021. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/117 anonim ***** válasza:
60%
Ha 17 évesen az átlagostól jobb minőségű és nagyobb mennyiségű kenceficére van szüksége az bizony a lánykát és a barátját is minősíti és nem pozitívan. Ha ennyi idősen egy lánynak teljes ellátás mellett nem elég 100 ezer havonta akkor valami nagyon nincs rendben.
2021. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/117 anonim ***** válasza:
74%
Nyugodtan mondd meg neki, hogy fogjon vissza magából, azért mert lett neki egy pasikája még nem ő lett a világ közepe. Ha nem tetszik neki, akkor menjen el dolgozni diákmunkára, mint rengeteg más középiskolás gyerek, aztán vegye szépen meg magának amiket akar. Főleg így, hogy minden mást megveszel neki, fizeted a tanfolyamát, albérletben is vagy és ráadásul van még egy gyerek is otthon. Nagyon hálátlan egy gyereked van, akinek konkrétan fingja nincsen a pénz értékéről. Annyira felbosszantanak az ilyenek, hogy ennyi idősen nem képesek átlátni, hogy mi mennyibe kerül csak követelnek, aztán még beszólnak, ha nem kapják meg, mert egyszerűen már nem futja rá. Elég jó élete van, nem tudom, hogy ő ezt miért nem látja.
2021. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!