Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá apámat/nővéreme...

Hogy vegyem rá apámat/nővéremet, hogy legyen végre normális internetünk?

Figyelt kérdés

Ilyen huawei mobil internetünk van, ami olyan hogy egy hónapra van 100 GB netünk nappalra, és 100 éjjelre. És ha ez elfogy, akkor nagyon belassul, de még működik. (bár kb. használhatatlan) És elég hamar lefogy, szóval minden hónapban van olyan időszak, hogy nem bírok semmit csinálni rajta, meg amúgy alapból sem olyan gyors, meg ugye ezzel le sem merek tölteni egy játékot vagy ilyesmit, mert félő hogy egy hónapra le is csapja a netet.

Folyton mondom nekik, hogy kéne már normális internet, mert ez így nem állapot, és ilyen mobilinternetet nem azért vesz valaki, hogy egy egész család lógjon rajta. Most például online oktatás alatt le vagyok maradva egy csomó mindenből, mert online órán például a tanár prezentációját sem tölti be, csak hallgatni tudom, hogy épp miről beszélnek órán.. És ez az internet havi 7000 forintba kerül.

De apám/nővérem folyton azt mondja mikor szóba hozom a jobb netet, hogy "hát de ez volt a legerősebb internet a telekomnál". Én egyszerűen nem tudom elhinni, hogy az osztályomból szinte minden család el tud intézni egy normális internetet, csak ők nem. Felmentem az egyik közeli szolgáltató oldalára, első ami szembejött, hogy 500 mb/s-os internet havi 4500 forintért. Megmutattam nekik, erre jött hogy "hát de ezt be kell köttetni, ez nem így megy ám". Egyszerűen már reménytelen. Az a baj, hogy ők dolgoznak egész nap, ezért ők annyira nem használják, csak esténként, akkor is miattam panaszkodnak hogy "miért ilyen lassú ez a sz*r, megint lefogyaszottad?", meg apám folyton azt mondja hogy neki nincs ideje ilyen hülyeségekre. És ezért úgy érzem, hogy ameddig ez az internet itt van, addig nem fognak semmit csinálni, mert ők úgy vannak vele hogy minek új, ha itt van ez. Épp ezért heti szinten meg is fenyegetem már őket (sajnos), hogy ha nem köttetnek már be egy normális internetet, össze fogom törni ezt a sz*rt, arra meg jön a válasz, hogy akkor még ez se lesz. Meg épp számítógép vásárlás előtt állok, de már azt se merem az internet miatt megvenni, mert hogy töltöm le rá a dolgaimat?

Ti mit javasoltok? 17F


2021. febr. 12. 09:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Neten meg mehet nézni cím alapján, hogy milyen net érhető el ott,gyűjts ki őket és rakd az orra alá. A beszerelés ingyen van mindenhol. Nálunk a fullos digi net+tv össz-vissz 6ezer forint,m
2021. febr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
Olyan nehéz egy k.rv@ lyukat fúrni a falra? A bekötést úgyse nektek kell csinálni. Egyébként szerintem az árnak bőven elég érvnek kéne lennie. Feleannyiba kerül, azaz majdnem olyan, mintha minden második hónap ingyen lenne, és korlátlanul lehet használni. Ez alapján csak egy hülye nem váltana. No effense.
2021. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
21%

2!


Csak szólok, hogy 1, nem mindenhol lehet internetet bekötni, van ahol csak a mobilnet a megoldás és 2, ha nem beszélsz angolul, ne erőltesd.

2021. febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Egy lakótelepen lakunk egy faluban, kb. 8 km-re a várostól ahol a szolgáltatók vannak. De nem hiszem, hogy itt mindenkinek mobilnetje lenne, szóval biztos lehet ide is beköttetni
2021. febr. 12. 10:24
 5/32 A kérdező kommentje:
Vagyis nem falu, hanem község
2021. febr. 12. 10:24
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Tessek megkeresni az első válasz alapján, hogy lehet e.
2021. febr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy aki lepontozott, annak meg van, hogy valóban nem lehet mindenütt vezetékes internetet telepíteni? Plusz ha szerintetek a "no effense" jelent valamit, ugyan fejtsétek már ki, hogy mégis mit.
2021. febr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meg fogom nézni, de leginkább az érdekelne, hogy apámnak/nővéremnek mit mondjak (amúgy azért említem a nővéremet, mert ő is szokta ezeket az ügyeket intézni) ha látszólag ezek az érvek, hogy olcsóbb, gyorsabb, korlátlan stb. nem működnek.
2021. febr. 12. 10:33
 9/32 anonim ***** válasza:
95%
Pedig ezek az érvek. Plusz elmondhatod, hogy az online oktatás se megy így.
2021. febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
83%

Én el nem hiszem, hogy a nővérednek ne lenne annyi érzelmi intelligenciája, hogy ne intézkedjen az ügyben. Vele beszélj, rá próbálj hatni és ne apádra.

Egyébként igen, irányítószám alapján rá tudsz keresni a nagyobb szolgáltatókra (Vodafone (régen UPC), Telekom, Digi stb.), hogy elérhető-e nálatok vezetékes internet. Ha leírod az irányítószámodat (akár privátban is), megnézem én is neked, ha szeretnéd.


Ha ez nem működik, akkor meg fizessetek elő korlátlan mobilnetre, ha jól emlékszem a Vodafone-nál 10 ezer forint körül van havonta. Persze egy vezetékes megoldás sokkal olcsóbb ennél, de tényleg lehetnek technikai akadályai.

2021. febr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!