Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt apám?...

Miért csinálja ezt apám? Illetve szerintetek mit fog csinálni, ha elkezdem nem figyelembe venni azt amiket mond?

Figyelt kérdés

Mindig szokott zsebpénzt adni kajára meg ilyen dolgokra, de én általában gyűjteni szoktam és számomra hasznos dolgokat szoktam venni belőle. Viszont az utóbbi időben nagyon megváltozott apám. Most is ugyan úgy adja a pénzt, viszont valamiért nem enged költeni. (általában mielőtt rendelnék/vennék valamit, mindig meg szoktam kérdezni, régen ezeket egyből megengedte általában)

Na és az utóbbi időben mindig ha akarok rendelni vagy venni valamit és megmutatom neki mit akarok, akkor folyton azt a választ kapom hogy "minek? felesleges hülyeség". Szeptember óta már lett 205 ezer forintom, többször is akartam költeni, például kb. 1 hónapja egy asztali számítógépet akartam, ami számomra tényleg nagyon fontos lett volna, mert naponta több órát használom a laptopomat már több éve, és ezért még mindig jó lenne ha végre lehetne egy rendes asztali gépem. Erről is győzködtem több napig, de nem engedte, azt mondta, hogy felesleges értelmetlen hülyeség, minek ilyen ha van egy laptopom már. Meg hogy miért nem gyűjtök autóra, mikor lassan úgy is lesz jogosítványom. Meg kb. minden után ezt mondta, hogy miért nem gyűjtök autóra inkább. De van egy használt hangszerem amit évek óta nem is használok, azt ha eladnám, ilyen 200-250 ezrem simán visszajönne belőle, amihez már csak egy kicsit kellene gyűjtenem és tudnék autót venni, de nem érti meg.. Ma az egyik általam űzött sporthoz akartam egy kiegészítőt rendelni, ami számomra nagyon fontos lett volna, mert heti 3-4 alkalommal űzöm ezt a sportot, persze erre is jött, hogy értelmetlen hülyeség.. Pedig ez jóval olcsóbb tétel egy számítógépnél. De szerintem már nem is azt nézi, hogy számomra mi a fontos és minek venném hasznát.

Na mindegy, már kezd ebből nagyon elegem lenni. Szóval arra gondoltam, mostantól meg se kérdezem inkább semmiről, hanem magamnak megrendelek mindent ami kell, és nem is szólok neki róla. Szerintetek erre mi lenne a reakciója?


2021. febr. 27. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Hm, érdekes dolog. Nem történt köztetek valalmi konfliktus ami miatt kialakulhatott ez? Vagy valami amit kötni tudnál a kezdetéhez.
2021. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
mennyi idös vagy?
2021. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tudja, hogy nem fog tudni neked autót venni ezért utalgat rá, hogy jó lenne ha spórolnál. Asztali gépre tényleg szükség van? Ha nemsokára esetleg elköltözöl vagy tovább tanulsz nem lenne hasznosabb egy job laptop? A sportot 2 év múlva is űzni fogod?..stb..


Sok oka lehet amiért nem szeretné, hogy költekezz.

2021. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

17 éves fiú vagyok

Nem hiszem hogy ez lenne az oka, mert azért nem keres rosszul. Van egy autója, de még is vett magának 3-4 hónapja egy majdnem új Mazda 6-ot, amit alig használ, meg a tesóm is idén szeretne autót venni, neki felajánlotta, hogy kifizeti majd a felét neki. (pedig ő drágább autót akar) Meg hát ugye még a tény, hogy havonta ilyen 20-30 ezreket szokott adni. Szóval anyagilag nem úgy állunk, hogy ne tudna nekem egy pár száz ezres használt autót venni a jövőben, tehát ez szerintem ki van lőve.

Konfliktus sem történt köztünk, ami miatt ezt csinálná. Igen, azt a sportot már több éve űzöm, pár év múlva valószínűleg már verseny szinten fogom, szóval tényleg jó lenne fektetni bele pénzt.

Ja még azt kifelejtettem, hogy mikor a számítógépet akartam, akkor emiatt kicsit ideges lettem, és ""megfenyegettem"", hogy akkor majd megveszem a beleegyezése nélkül, de erre azt mondta, hogy ha meg merem csinálni akkor többet egy forintot nem kapok tőle. Aztán végül nem vettem meg.

2021. febr. 27. 20:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy ez a "kellemetlenebb" verziója ennek a dolognak, de esetleg rá kérdezhetnél, hogy miért?!

Csak pl :apa, ezt csinálod hetek óta, van valami oka?

2021. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Apád saját magából indul ki...szerinte hülyeség, szóval minek az. Nem érti meg a te igényeidet.
2021. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

hát attól, hogy szerinte hülyeség, még megveheted.

De hát kikérted a véleményét, gondolom, nem akarod egyedül viselni a döntés terhét.

De biztosan nem akadályozza meg a vásárlást, ha neked adta a pénzt.

2021. febr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Probald meg eszervekkel meggyozni apadat, ne azzal ervelj, hogy "mert mar mindenkinek van", es "mert a Jozsi is vett es qrva jo"

Azert kellene az asztali gep, mert XXX-t szeretnek tanulni, es a laptoppal nem tudom hasznalni a YYY programot. Az XXX megtanulasaval-gyakorlasaval konnyebben vennenek fel az egyetemre.

A sportcucc a biztonsagos sporthoz lenne jo, es az edzo erosen javasolja.

Stb.

A jo viszony es a tovabbi penzforras miatt en nem boritanam a jo viszonyt.

2021. febr. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
Tehát ad neked havi 20-30 ezreket van rá lassan elég spórolt pénzed is, de mégis ő vegye meg majd az autót is neked. Lehet ez a baja.
2021. febr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akárhogy visszaolvasom a kérdést és minden válaszom, sehol nem láttam olyat, hogy ő neki kéne megvennie az autót. Hol mondtam ilyet? Annyit mondtam maximum, hogy nem hiszem, hogy ne tudna venni nekem egy használt autót pár százezerért. És ez egyenlő azzal, hogy azt akarom hogy ő vegyen nekem? Nem.
2021. febr. 28. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!