Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám szerint degenerált...

Apám szerint degenerált vagyok. Hogyan bizonyítsam hogy téved?

Figyelt kérdés
Apám elég régimódi. Szerinte az a férfias ha valaki folyton a futball-ról beszél és 20 éves korára már megvolt neki a fél város, ahogy ő fogalmaz. Én nem ilyen típus vagyok. Volt már párkapcsolatom, de nem vagyok az a nagy csajozós típus. Volt barátnőmmel 2 évig voltunk együtt, azután szakított velem. Apám azt is nehezményezi, hogy inni is alig szoktam, nem lehet velem "közösen piálni, felönteni" ahogy ő fogalmaz.. Már kezd elegem lenni abból, hogy sehogy sem tudok neki megfelelni. Bármibe fogok bele, neki mindig ellenvetése van és szerinte nem nekem való. A tanulást sem díjazza, mert ő mindig a kétkezi munkában hitt. Most egyetemre járok és amiatt is csak az ekézést kapom tőle. Azt is vágta már a fejemhez, hogy a családba nem illik egy "aktatologató", mert szerinte az nem eléggé férfias, tisztességes szakma. Gyakran kikészít idegileg, amint tehetem itt hagyom és inkább albérletbe megyek, mert ezt már nem lehet bírni. Ti mit tennétek a helyemben?

2017. júl. 29. 16:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
LOL
2017. júl. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
88%
Apad nem regimodi, csak egy paraszt :D menekulj
2017. júl. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Skorpió87 ***** válasza:
65%

Márpedig, ha teljesen más beállítottságú vagy, akkor el kellene fogadnia. Legalább van célod az életben, hány fiatal nem mondhatná el ugyanezt. És jóval többre viheted szellemi munkával az életben, nem beszélve arról, hogy értelmesebb és kultúráltabb férfi lesz belőled. A tudás kincs! Nem beszélve arról, hogy ha fizikailag agyondolgozza magát és idő előtt lerobbanna, senki nem fogja megszánni egy szelet kenyérrel és senkit nem fog érdekelni! Hány ilyen embert ismerek :(


Ha valakivel nem lehet dűlőre jutni, csak is az elköltözés jöhet szóba.

2017. júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Apád valószínűleg egy "jómunkásember", te pedig a család első generációs értelmiségije leszel. A fizikai és az intellektuális lét összecsapásának vagyunk a tanúi.

természetes, hogy menekülsz és az is rendben van hogy ő meg féltékeny, mivel tudja, hogy előbb-utóbb szellemileg fölé kerekedsz és akkor neki lőttek. hamarosan elhódítod a vezető szerepét a családban, ami az ő tekintélyét rombolja és ezt ő érzi, ha nem is tudja megfogalmazni. A viselkedése, támadásai is erre mennek ki, hogy a primitív ember létformáját próbálja előtérbe állítani, a gondolkodó, mértékletes életformával szemben.

2017. júl. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

nem régimódi, hanem barom. :D

Azt meg mondd meg neki, hogy az egész "őrjöngve imádjuk a sportot" dolog egy francia csávó kezdeményezése, és az egyetlen célja, hogy töketlen barmokat neveljen az emberekből, akiket jobban érdekel, mi van a kedvenc csapatukkal, mint pl. az országuk sorsa. ;)

2017. júl. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%

20 éves korodra már elég jól ismerheted, megszokhattad. Értelmes ember létedre már kb. 15 éves korod óta előre tudhattad, hogy mi lesz a véleménye arról, ha egyetemre mész, meg arról, ha azt tanulod, amit.


Most már legyél annyira felnőtt, hogy elfogadod, hogy neki ez a véleménye, hogy ő máshogy látja a világot. Meg annyira, hogy elköltözz, ha megteheted. (Miért ne tehetnéd meg? Szabad ember vagy.)


És egyáltalán: miért kellene megfelelned neki? Nem ötéves vagy.

2017. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Nincs itt semmi gond, hát apád a degenerált, szóval részben igaza van csak rossz emberre mondja. Te a leírás alapján egy normális példamutató fiatal vagy. Ő meg tényleg egy régimódi paraszt, akinek olyan szűk a látóköre mint egy vak lajhárnak.
2017. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Apád elég buta.
2017. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

És anyád mit szól hozzá,hogy olyanhoz ment feleségül,akinek megvolt a fél város?


Gyanítom a sört is ő viszi be neki,amint a futballt lesi..


Micsoda férfi ideál,komolyan.


Kb ilyen lehet apád,lefogadom.


https://www.youtube.com/watch?v=j4xq7SGSmMI

2017. júl. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
4%

Remélem, nem állsz be azok sorába, akik lenézik azokat, akik a következő generációnak diplomát adnak a kezébe. Lehet, hogy sokmindent máshogy lát, lehet, hogy nem lát meg benned egy csomó értéket, de nélküle sehol se lennél.

Üdv:

egy másik elsőgenerációs diplomás

2017. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!