Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondanád a felnőtt gyereked...

Megmondanád a felnőtt gyerekednek, hogy ha előre láttad volna az életét, akkor nem tartod meg / nem vállalod be?

Figyelt kérdés
Pl. mentális betegséget (vagy egyéb betegséget) örökölt gyereknek? Mindig törés ez a gyereknek, vagy simán elképzelhető, hogy belátja józan ész alapján ő is?

2021. márc. 3. 16:00
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
71%
Gonosz dög.
2021. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
72%
Alapból nem, ilyen esetben, betegség esetén semmiképpen, sőt, el sem tudom képzelni, hogy megbánnám, amikor az ember gyereket vállal, elvállalja, hogy úgy szereti, ahogy van. Egy esetet kivételként el tudnék képzelni, mégpedig azt, ha a gyerek kifejezetten gonosszá válna valami miatt (nem a nevelésem miatt). Ez nem azt jelenti, hogy bármilyen bűncselekmény elkövetése esetén eltaszítanám vagy ilyesmit mondanék, de kifejezetten előre eltervelt, tudatosan gonosz tett esetében igen. De a te helyzeted egészen más, az ilyen szülőt nem is értem.
2021. márc. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
79%
Nekem tok szarul esne
2021. márc. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
44%

Megall a gyerekvallalasban? Ezt hogy ertette? Te vakami legkisebb selejtes vagy vagy nagyon akart es lombikoztak stb.?


Dehogy monanek ilyet a gyerekemnek. Egy vita heveben persze...de utana bocsanatot kernek. Az mas kerdes lenne, ha ahogy irod te betegseget orokoltel es emiatt nagyon nehez neked. Hasonlo esetben azt mondanam, ha latnam ertelmes intelligens a gyerekem es mar felnott, szepen megtalalta a helyet, csak hat nehez neki, hogy sajnalom mert ha tudtam volna orokolheti tolem es a felmenoitol a sok rossz betegseget, akkor jobban utananezek mivel lehet ezt kikuszobolni vagy hogyan nevelhetem, hogy ne jojjon elo pl egy orokolheto bipolaritas stb. vagy hogy abban a szellemben neveltem volna, hogy eletenek szerves resze legyen a pszichiater, a terapiak...hogy ha netan ugy alakul ne ellenkezzen es elje meg kudarckent. Tehat mondanek ilyet, de olyan felhanggal, hogy aajnos ez az en hibam is. Ha nem lenne lelkiismeretfurdalasom, akkor kussolnek.

2021. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim válasza:
77%

Agyvérzéssel születtem, következmeny: részleges baloldali végtagbénulás.

Érettségim van, 29 éves vagyok, 2 éve munkanélküli, 12 éve pszichés beteg.

Rivotrilon, Ketilepten élek.

Mikor mondanának ilyet mégis a szüleim? Szerintem soha.

Na ebbe gondoljatok bele.

2021. márc. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
82%
Nem, mert semmit nem érnék el vele.
2021. márc. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:

#14 Igazából én a második házasságába születtem bele, és úgy érezte, köteles szülnie egyet apámnak. Apám amúgy nem kötelezte semmire, nagyon nem az a típus. Előtte már volt két nagy gyereke, és erre értette, hogy ha tudja, akkor megáll kettőnél.


#15 Jó volt olvasni, hogy sose mondanának ilyet a szüleid! Fordított esetben úgy érzem, én sem tudnék ilyet mondani a gyerekemnek.

2021. márc. 3. 17:38
 18/53 anonim ***** válasza:
80%

Úristen, sosem mondanék ilyet, életet adtam ha az nem is tökéletes, neki azzal kell boldogulnia. Egyébként sem túl súlyos dolgok ezek amiket írtál, több százezren élnek ugyanígy, ugyanez bajokkal, meg másmilyenekkel meg még súlyosabbakkal is.

Anyukáddal súlyos gondok vannak ha szégyell, vagy sajnál mindegy.

Szülőként azt kapjuk amit kapunk, maximálisan támogatnunk kell a gyerekünket érzelmileg.

Lehet hogy anyukád maximalista, de empátia az nincs benne semennyire sem. Erre ne legyen büszke.

2021. márc. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
81%
Nem, akkor eleve úgy döntöttem volna, hogy nem szülöm meg. Mindenkinek megvan a lehetősége, hogy genetikai tesztet csinálhasson, ha nem él vele és balul sül el a terhesség, akkor vállalja fel.
2021. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
65%
Mielőtt valamit mondasz a gyerekednek kedves kérdező,tedd fel magadnak a kérdést,hogy:A jelenlegi helyzetet nézve,változik ettől valami,jó irányba?Mert szerintem nem,ezzel csak megbántod őt.
2021. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!