Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondanád a felnőtt gyereked...

Megmondanád a felnőtt gyerekednek, hogy ha előre láttad volna az életét, akkor nem tartod meg / nem vállalod be?

Figyelt kérdés
Pl. mentális betegséget (vagy egyéb betegséget) örökölt gyereknek? Mindig törés ez a gyereknek, vagy simán elképzelhető, hogy belátja józan ész alapján ő is?

2021. márc. 3. 16:00
A kérdező szavazást indított:
Nem.
Igen, mert az őszinteség mindenek előtt.
176 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán miért kellene ilyet mondani? Vagy őt érdekli,ő kérdezte? Még ha meg is fordul ilyen az ember fejében mert annyira szenved a gyerek ezt akkor sem illik mondani,mert a gyereked a mindened és mindennél jobban szereted. És akármilyen beteg is, neki azt az egyet tudnia kell,hogy a szülei mindenhogy szeretik és szeretni is fogják.
2021. márc. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Egy vita hozta ki, de utána mikor később megtörtént a rákérdezés, akkor higgadtan is el lett ismerve, minden sértő szándék nélkül is.
2021. márc. 3. 16:11
 3/53 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem kérdez rá semmiképp sem
2021. márc. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Mert milyen mentális betegséged van?
2021. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
93%
Nekem gyerekként rosszul esne ilyet hallani anyámtól,még ha meg is értenem miért mondja. Tehernek érezném magam.
2021. márc. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
Pánikbetegség + különböző súlyos fóbiák, amik családon belül öröklődtek nálunk, illetve egyéb testi problémák. Jóformán tinédzserkorom óta. Egy régi vitánál mondta anyám, hogy az ember el is vetethette volna a gyerekét (egyértelműen célozva rám), majd sok idő elteltével megkérdeztem tőle, hogy ha tudta volna előre, hogy milyen problémáim lesznek, akkor megtart-e? Erre mondta, hogy akkor megállt volna a gyerekvállalásban inkább. Valahol megértem, de nyilván fáj is ilyet hallani, de ésszel tudom, hogy igaza van. Ő elég racionális, logikus ember, kevésbé érzelmes.
2021. márc. 3. 16:26
 7/53 anonim ***** válasza:
82%
Nekem az apám simán a szemembe mondta, hogy ha tudták volna hogy nálam kialakul a betegségem, elvetetett volna. Iszonyatosan esett, azóta nem tudok sem apaként, de még emberként sem tekinteni rá. Míg élek fájni fog.
2021. márc. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
83%
Nem biztos hogy maga miatt mondta. Lehet úgy gondolja, hogy túl sok problémát okoz ez a TE életedben, és ettől inkább megkímélt volna.
2021. márc. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

Persze, tisztában vagyok vele, hogy semmi rosszindulat nem volt benne. Még valahol az őszinteségét is becsülöm, mert tudom, hogy igenis teher neki az állapotom, nem így képzelte, de valahol nyilván fáj is, szóval nagyon ambivalens az egész.


#7 Sajnálom, hogy te is így jártál, és megértem, hogy neked ennyire fáj.

2021. márc. 3. 16:30
 10/53 anonim ***** válasza:
90%

El nem tudom képzelni hogy milyen jószándékú célt akarna bárki ennek a kimondásával elérni. Milyen eredményt várt vajon aki kimondta? Tud a gyerek bármit kezdeni ezzel? Visszamenni nem tud, legyen öngyilkos? Vagy mit kéne kezdenie azzal az információval hogy a szülője szerint nem kéne léteznie? Hogy éljen tovább ezzel a tudattal?

Nagyon szomorú helyzet ha így érez a szülő, nem fogom elítélni érte mert nem tudom mi van mögötte, gondolom neki is nehéz, de ez az ő terhe, ha nem bírja cipelni akkor beszéljen róla a párjával vagy egy barátjával vagy egy pszichológussal. De nem fair átpakolni a gyerekre aki nem tehet semmiről.

2021. márc. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!