Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondanád a felnőtt gyereked...

Megmondanád a felnőtt gyerekednek, hogy ha előre láttad volna az életét, akkor nem tartod meg / nem vállalod be?

Figyelt kérdés
Pl. mentális betegséget (vagy egyéb betegséget) örökölt gyereknek? Mindig törés ez a gyereknek, vagy simán elképzelhető, hogy belátja józan ész alapján ő is?

2021. márc. 3. 16:00
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
86%
hát ez gyönyörű. anyád egy önző alak. sajnállak téged és apádat is. miért nem dobjátok ki a házból?
2021. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:
Apu igen béketűrő, nagyon csúnya kifejezéssel "papucs" alkat. Mondjuk anyám erős természete mellett szerintem sokan megtörnének... Én igyekszem csak ritkán hazamenni, sajnos még így is vannak azért balhék.
2021. márc. 3. 21:21
 43/53 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ilyet a szülőnek soha nem szabadna mondania a gyereknek, akkor se ha így gondolja.

Egy érző, gondolkozó emberi lény vagy és arra kellene koncentrálnia hogyan vigyázzon rád, nem pedig sértegetni. Logikus embernek tartom magamat, de nem látom ennek az értelmét, hogy minek kell ilyeneket mondani.

Nekem is vannak sérelmeim szüleimtől, amiket sose fogok elfelejteni, mert rosszul estek, ha ilyet mondtak volna nekem, akkor ez is jól beragadt volna.

Egyébként meg nem a betegséged vagy, sokkal több annál, ami értékes.

2021. márc. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! 🙂


Én sem tudnék ilyet mondani, és azért megnyugtató olvasni, hogy nem én vagyok a túl érzékeny, egyszerűen tényleg túl brutális valakinek ilyet mondani.

2021. márc. 3. 21:43
 45/53 anonim ***** válasza:
84%
Még nem olvastam el a válaszokat. Velem apám közölte, többször is. Igaz nem voltam jó tanuló (bár ha jó jegyet hoztam akkor megkaptam, hogy puskáztam biztosan), már kora gyerekkoromban elkezdte az önbizalmam leépítését, bármit csináltam rossz volt. Aztán tiniként "lázadozni" kezdtem, ami abban merült, ki hogy néha buliztam, metált hallgattam, horror könyveket olvastam, stb. Tehát tipikus marhaságok. Na és akkoriban kezdte mondani, hogy nem volt jobb dolga, azért csinált meg/minek születtem meg. Értelmiségi, nagyon művelt ember volt, de olyan szutyok, alja módon tudott beszélni velünk, hogy a mai napig nem hiszem el...
2021. márc. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
82%
Most olvasom, nyugi nem vagy túl érzékeny...te jó ég, hát anyud is megér egy misét.
2021. márc. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
62%

Nekem még nincs gyerekem, de max. abban az esetben mondanék neki ilyet, ha lenne, ha sorozatgyilkos vagy pedofil vagy ilyesmi lenne belőle felnőtt korára. Egyébként ha annyi lenne a "baja", hogy nem nyerte meg a genetikai lottót és mentális vagy fizikai problémákkal küzdene, amit tőlünk örökölt, biztos nem éreztetném vele, hogy emiatt nem kívánatos lenne vagy hogy kevesebbet ér, mint egy egészséges ember.


Bocs, de megvan a véleményem az anyádról. Ez a baj az emberekkel, hogy sokan úgy vállalnak gyereket, hogy közben úgy tekintenek rájuk, mint a tárgyakra. Nekik a gyerekvállalás kb. annyit jelent, hogy "jaj, megszülöm és pár évig tök cuki meg minden, aztán majd csak lesz vele valami, szerencsére csak 18 éves koráig kell eltartanom, aztán ha nem olyan tökéletes ember lesz belőle, mint amilyennek én elképzeltem még a fogantatása előtt, hát kirakom és azt kezd magával, amit akar, ez van!"

2021. márc. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:
Sajnálom #45-ös, hogy ilyeneket mondtak neked is! Semmi kirívót nem csináltál, teljesen átlagos módon lázadtál, aki ezen így kiborul, az nem komplett... Hiába tanult ember, a diplomától még senki nem lesz jó ember.
2021. márc. 4. 21:05
 49/53 A kérdező kommentje:
#47-esigen, meg aki elvárja, hogy ess tőle hasra pusztán azért, mert ő szaporodott.
2021. márc. 4. 21:07
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerek beteg lett, akkor nem elég fájdalom az neki, ráadásul az anyja tetézze, s azt mondja neki, hogy ha előre tudom, akkor vállalom az abortuszt?!


Még maga a gondolat is förtelmes. Majdnem egyenlő azzal, hogy kivágja az utcára, hogy durvábbat ne mondjak.


A beteg gyereknek elsősorban az anyja támogatására van szüksége, arra, hogy megerősítse: én feltétel nélkül szeretlek, a gondolatomban sem merült fel ilyesmi.

2021. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!