Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok/gondolnátok/mo...

Mit reagálnátok/gondolnátok/mondanátok ha a gyereket transznemű lenne?

Figyelt kérdés

Az anyám nehezen de elfogadja de nem támogatja. Az apám a sötétebb bőrüeket(cigányokat,négerek,spanyolok stb..) elítéli és ugyan így van a melegekkel. Nem mellesleg szokott b*zizni nem is ritkán így neki még nem mondtam. Ti mit reagálnátok, ha a gyereketek bejelentené, hogy transznemű?

Lenne külömbség abban, hogy fiúból lány akar lenni vagy lányból fiú?


2021. márc. 7. 19:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire számít de én FtM vagyok
2021. márc. 7. 19:22
 2/73 anonim ***** válasza:
86%

Biztos meglepne, és nem is nagyon tudnám hova tenni, de hát támogatnám, és megvédeném mások előtt ha kell, hát mi mást tehetnék a gyerekemmel? Megkérdezném hogy szólítsam ezután, aztán próbálnám ahhoz tartani magam. Ez nem biztos hogy gyorsan menne.

Lehet jó ötlet lenne családterápiára/pszichológushoz is elmennünk együtt, hogy segítsen jól kommunikálni erről, nehogy tönkremenjen a kapcsolatunk azért mert nem értjük meg egymást. Tényleg azon lennék hogy elfogadjam, és nagyon szeretném továbbra is őt. Igazából nem hiszem hogy tud olyat csinálni a gyerekem, ami miatt nem szeretném tovább.

2021. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
85%
OFF: mit jelent az FtM, melyik a született és melyik a cél? Tényleg nem tudom, de érdekelne.
2021. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 A kérdező kommentje:

FtM Female to Male nőböl férfi

MtF Male to Female férfiból nő

2021. márc. 7. 19:38
 5/73 anonim ***** válasza:
45%

Nem örülnék neki és nem is akarnék beszélni vele erről.

Ha ezt akarja, csinálja, de én se nem tapsolnék, se nem tennék úgy, mintha ez egy pozitív dolog lenne.

Az biztos, hogy nem akarnám a lányomat fiúként látni és nem is szólítanám a kitalált nevén, ellenben nagyon szégyenkeznék miatta és sosem hoznám szóba többet.

Csak azért nem fogok kiállni az ilyesmi mellett, mert ma ez a fősodor.

2021. márc. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
85%

FtM: Female to Male szóval nőből férfi

Amúgy én mindenképp támogatnám. Úgyis sokan elítélnék akkor nehogy még a saját szüleire se számíthasson. Ugyanígy akkor is ha meleg/leszbikus lenne. Annyi lenne hogy azért próbáljon meg normálisan kinézni ne az legyen a cél hogy úgy nézzen ki mint egy k*rva mert sok transzneműnek (akik férfiból lesznek nők) úgy látom hogy ez a célja és nagyon sokan vannak akik ez mellett még igénytelenek is.

2021. márc. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
76%
A műtéteket nem pártolom, mert a biológia nem így működik, de emberileg elfogadnám és nem szégyenkeznék miatta. Miért tenném? Nem ő választotta...
2021. márc. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
29%
Nem unatkozás kérdése 8.-as.
2021. márc. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
85%
Négy gyerekem van, de az elején elhatároztam, hogy bármit elfogadok, ha az a boldogságukat előmozdítja. Annak ellenére, hogy sokáig egy olyan egyházban voltunk, ahol mondjuk a transzneműség elég sok konfliktus forrása lett volna. Szeretem és támogatom őket, bármi történik velük.
2021. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
42%

Nem örülnék,és nagyon félteném. Főleg attól,hogy tönkreteszi magát a hormonokkal,műtétekkel .

Felőlem úgy néz ki ahogy akar, hordjon férfi ruhákat,férfi hajat ,legyen barátnője ,barátja ,akármilyen nemű párja akivel szeretik egymást de nem fogom támogatni abban ,hogy levágassa a melleit ,meg élete végéig hormonokkal bombázza magát ,bár a legtöbbeknek fogalma sincs milyen súlyos,maradandó ,vagy akár halálos kimenetelű károkat okoz ez a testében az embernek.

És azt hiszem,megpróbálnám lebeszélni ,akkor is ha tudom,hogy valószínűleg nem érek célt vele . Szóval aggódnék ..

2021. márc. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!