Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a 16 éves...

Mit csináljak a 16 éves lányommal?

Figyelt kérdés

Egy határhoz közeli városban laktunk, és külföldre jártam dolgozni. A lányom is külföldön tanult a nyelv és a jobb taníttatás szempontjából. A feleségem, azaz neki az anyukája 10 éves korában halt meg. Utána elég csendes, magának való gyerek volt. Nem érdeklődött a fiúk iránt, akkoriban nem is volt nagy a baráti köre. Amikor 15 éves lett felköltöztünk Pestre, mert jobb munkát kaptam ott. Akkor kezdte el a gimnáziumot. Magániskolába irattam, fontosnak tartottam, hogy tanuljon. Azóta nagyon megváltozott. Külsőleg nagyon nőies lett(emiatt féltem a sok idióta fiútól, hogy kihasználják). Boldog, viszont úgy érzem titkai vannak előttem. Mindig is jó volt a kapcsolatunk, de miután meghalt az anyukája, nem törődtem vele annyit, egyedül kellett tanulnia, nem beszélgettem vele sokat, nem világosítottam fel a női dolgokról, akkoriban a munkába menekültem. Pár hónappal ezelőtt lett egy élettársam, nálam 6 évvel fiatalabb nő. A lányom elfogadta őt, sosem volt ellenszenves senkivel. 2 héttel ezelőtt leutazott másfél hétre a keresztszüleihez, tehát egyedül voltam otthon. Mikor takarítottam a szobáját, használt óvszereket találtam a fürdőszobájában. Furcsálltam, mert nem is tudtam, hogy van barátja, és veszélyesnek tartottam, hogy 15-16 évesen szexel. Megkértem az új páromat beszélgessen el vele, hátha tud puhatolózni. Sajnos a lányom elég naiv, ezért a páromnak elmesélte, hogy párszor volt már részeg, meg hogy miféle dolgokat művelnek a barátnői a bulikban...nem részletezném. Nem mondom, hogy csalódtam, mert minden fiatal csinál ilyeneket, de nem esett jól, hogy nem mondta el. Viszont büszke vagyok rá, hogy nem dohányzik, vagy füvezik, mert a társaságában az elmondása szerint elég sokan teszik ezt. Amikor rákérdeztem hogy van e barátja, azt mondta nincs. Elárultam neki, hogy megtaláltam az óvszereket, és innentől már nem tudott hazudni. Elmondta nagy nehezen, hogy egy 23 éves egyetemista fiúval jár és 15 évesen vesztette el vele. Itt kiakadtam, mert szerintem nem okés, hogy egy 15 éves egy 22-23 éves férfival hempereg, és én nem is tudom. A ti gyereketek szokott titkolózni? Ez még belefér egy szülő gyerek kapcsolatba?

37/F



2021. márc. 11. 23:37
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
67%

Nekem leginkább az szúrja a szemem, hogy a párod beszélgetett vele, a lányod megnyílt neki, bízott benne (ami alapjáraton teljesen jó kezdet), aztán a csaj ezt elmondta neked, mert gondolom te megkérted rá.

Figyelj, egyidős vagyok a lányoddal, és ne csodálkozz ha ez után már annyit se fogsz tudni róla, mint ez előtt. Az, hogy 15 évesen egy egyetemistával szexelt, hát nem tudom mit mondjak, én a helyébe nem tettem volna, annyi. Ja, és még annyit hagy mondjak el, hogy ne várj csodákat a pasitól, mert ha 22-23 évesen képes volt lefeküdni egy 15 éves lánnyal, szerintem ott bajok lehetnek. Ha értelmes lenne, és azért lenne a lányoddal, mert szereti - amit mondjuk sajnos kétlek, akkor ajánlotta volna neki, hogy várjanak még egy kicsit legalább. És azért ne említsünk már Isten mellet senkit, mert tudta, hogy óvszert kellene használni, ehhez nem kell zseninek lenni, sajnálom, de ez az igazság.

2021. márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

31!

Értem amit írsz, és jó a gondolkodásod. De sajnos nem mindenki gondolkodik úgy, ahogy te. Hidd el, rengetegen vannak, akik alapvetően nincsenek tisztában a védekezés fontosságával, szóval igenis meg kell erősíteni a lányban, hogy nagyon jól cselekedett, és továbbra is fordítson erre nagy figyelmet.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamas..


itt van, mire is gondolok pontosan...

2021. márc. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Heló!

Tudom, sok válasz érkezett, de gondoltam leírom a véleményem én is.

Először is, ami a legfontosabb: változtatni sosem késő.

Ha eddig nem voltál ott neki apaként, hát mostantól legyél mellette. Tudom miről beszélek, mert az én apám (a lányod majdnem egyidős velem) világ életemben leszart, és hébe-hóba megkérdezi, van-e mit ennem. Ilyenekről, hogy szexualitás meg felvilágosítás, az életben nem esett szó és nem is fog. Ami amúgy baj, mert a nemiséget igenis meg kell ismerni a férfi részéről is (és nem egy egyetemista által), főleg úgy, ha a lányodnak sajna az anyukája ezt már nem tudja elmondani.

Ehhez az egészhez pedig nagy szeretettel ajánlanám Csernus Imre könyveit, vagy az előadásait, amik fent vannak youtube-on. Ez a téma is szóba kerül bőven. Szerintem sokat segíhet.

Minden jót kívánok, és kérlek, legalább te ne rontsd el.

2021. márc. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Nist olvasom a kérdést először.


Az egyes agyhalott, akinek ide tilos lenne regisztálni, azt már látom.

2021. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

34-es vagyok, látom a zombitámadás itt is megvolt. Tisztelet a kivételnek.


Először is kedves Kérdező!

Nekem minden elismerésem, hogy felnevelted a lányod!!! Taníttatad, jó körülményeket biztosítottál neki, és a tőled telhetőt megadtad. Ne okold magad, hogy nem foglalkoztál vele annyit amennyit kellett volna. Te is a gyász folyamatát élted meg, neked is fel kellett dolgozni valahogy, hogy elvesztetted azt aki számodra a legfontosabb volt. Ez is olyan szép, fiatalon megállapodni, kitartani a másik mellett! Sajnos ritka az ilyen.


Szóval szerintem a lányod érzi, hogy te foglalkozol vele. Meg azért valljuk be, sosem fogod tudni az anya szerepét betölteni. Én arra koncentrálnék, hogy a jelenlegi párommal minél jobb kapcsolat/kötődés alakuljon ki. Mind a hármunk között. Viszont arra nagyon vigyázz, hogy csak akkor, ha stabilnak érzed a párod a kapcsolatotokban. Mert még ilyenkor képes lenne a lányod kialakítani valami mélyebbet vele, akire aztán hallgat, de ha ez megtörik, utána fejem is állhatsz sem fog bizalmat adni és a saját feje után megy.


Nem tudom, hogy ő hogyan dolgozta fel azt, hogy elveszítette az anyukáját. Azért az sem mindegy.


Viszont legyél extra jófej. A helyedben meghívnám a srácot egy ebédre, közös programokra, és szépen kipuhtoloznám, hogy való-e a lányomhoz. Neked semmit nem kell csinálnod, mert ha nem szereti szívből a lányod, akkor egy idő után megterhelő lesz neki, és a lányod is magától fogja látni, hogy valami nem stimmel. De ha te nyitott vagy rájuk, akkor a következő lépés már rajta áll, amit vagy vesz vagy nem. Egyszer négyesben jól elvinném egy hosszú nehéz túrára. 😂😅


Viszont abban nem vagyok biztos, hogy a lányod nem csinál semmit, csak a barátai szívnak, isznak, cuccoznak... Csináljátok 3-as közös programokat, illetve ha vannak valóban jófej, kedves, szolid barátnői velük is.


Semmiféleképpen ne kérd számon a lányod, mert neki amúgy is megalázó ez a helyzet, azért mégiscsak a férfit látja benned, és a kis problémáit ő senkivel nem tudta megbeszélni, bízom benne, hogy a párod képes lesz rá, közel fogja őt engedni magához, viszont akkor tényleg azt tanácsolom, hogy ne beszéljétek ki a hata mögött. Mert máskor jogosan nem fog mondani semmit.


Kívánom, hogy minél hamarabb rendeződjön, és hogy a lányod ne csináljon olyanokat amiket később nagyon megbánna. Ha te laza vagy, jófej vagy és nyitott vagy, akkor sokat segítesz neki.


30n

2021. júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!