Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes így elengedni a családot?

Érdemes így elengedni a családot?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem megy egy bátyám.

Mindig is velük volt foglalkozva, velem csak kiabáltak otthon meg nekem kellett a házimunkát is végezni.


Bátyám nem csinál semmit ha van kedve bemegy dolgozni.

Anya és mama is azon lovagol jajj mi lesz vele ha nem élnek. Nem beteg.


Nővéremet állandóan pénzelik, 2 gyereke is van.


Én 19 éves koromba el is költöztem, suli+ albi nem érdeklődtek.


3 éve vettem saját házat egyszer sem jöttek el meglátogatni, ha én nem megyek el hozzájuk akkor hozzám nem jön senki.


Egyedül is lakok nekem nincs családom.


Voltam hétvégén anyáéknál,de fontosabb volt azt beszélgetni, hogy az ő kollégája alig jár be dolgozni, meg a felesége hagyta ott azt hazudik arról is.



2021. márc. 15. 10:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz magadnak családot, építsd a saját eleted, az ilyen rokon le van sz.va!
2021. márc. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Minek mész házhoz a pofonért?
2021. márc. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom leszek-e fontos valaha...vagy talán ha szülök majd akkor esetleg.


Engem mindig csesztetnek mindrn piti szarral...de az hogy a másik nem segít az anyjának, anya vágja a fát bátyám helyett stb..az nem baj

2021. márc. 15. 10:13
 4/15 A kérdező kommentje:

" testvéreimet" mert az ilyenek nem azok... Őket elengedtem teljesen, se szülinapomkor ,se karácsonykor már egy messenger üzenetet se kapok...


Keresztelőre meg se hívott nővérem fbról tudtam meg

2021. márc. 15. 10:15
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen dolgokon mész keresztül.

Hagyd őket, éld a saját életedet. Ha fontos vagy nekik akkor majd ők keresnek. Szerezz magadnak családot, arra törekedj, hogy boldog legyél. ❤️

2021. márc. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
sajnos anyádék nagyban tehetnek arról, hogy rossz a viszony a testvérek között.Túl kezes, simulékony vagy , nincs veled probléma, emiatt nem is vesznek emberszámba. Én beolvasnék nekik,minden sérelmemet elmondanám és otthagynám őket a fenébe. Soha vissza nem mennék, minden kapcsolatot megszakitanék velük. Esetleg ha térden állva könyörögne, de erre nem sok esély van.Építs saját családot, ahogy 1. tanácsolta.
2021. márc. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"egyszer sem jöttek el meglátogatni, ha én nem megyek el hozzájuk akkor hozzám nem jön senki."


Nálunk ugyanez volt a helyzet. Nekem is van két életképtelen testvérem, ők a világ közepe, én sosem jöttem ki a családdal, igazából mindig azt éreztem, mivel nekik el van cseszve az életük, fusztrálta őket, hogy én többet akarok, hogy haladok valamire, nem állok be a sorba szerencsétlenkedni.


Annyi, hogy nekem van saját családom, férjem és gyerekem, talán emiatt is, de el tudtam őket engedni. Nyilván ez egy hosszú folyamat volt, az embernek fel kell dolgoznia, hogy nem érdekli a családját, de igaza van annak a kommentelőnek, aki azt írta, így csak pofonért jársz a házhoz.


Te is keress valakit, alapítsd saját családot és felejtsd el őket.

2021. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Pedig én próbáltam mindenkinek megfelelni :/


Segítettem anyáméknal albi kauciót fizetni holott pont akkor vettem magamnak a házat.


Nővéremnek is sok pénzt adtam vagy a gyerekeknek vettem rucit, hogy ne rongyosba járjanak.



De annyit nem kaptam vissza, hogy egy keresztelőre meglegyek hívva...


Mikor a kicsit született azutáni babalátogatót is onnan tudtam meg h ott pózolt mindenki a facebookon :/


De bezzeg mama engem csesztet h " jajj hát ha ők meghalnak akkor csak mi tesók leszünk egymásnak legyünk jóban"


Én jóban legyek mindenkivel de én nem érdeklek senkit...


Nővérem meg apám volt a legnagyobb span a világon , de mikor meghalt akkor meg lesett ki a fejéből mert az élettársa nem temette el, nekem kellett.


Nem érdekelt senkit h tudok-e enni vagy sem.

2021. márc. 15. 10:41
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat 💚


Elég szomorú, hogy sokan szarnak a gyerekre meg a másik kettő fontosabb.

2021. márc. 15. 10:41
 10/15 A kérdező kommentje:

Főképp ezek miatt is döntöttem úgy, hogy felkeresek egy pszichiátert. Mert sajnos magam bántottam 15 éves korom óta és már kicsit besokalltam.


És igen pofonért megyek :( meg is érdemlem ha ekkora hülye vagyok

2021. márc. 15. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!