Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Elengednétek a 16...

Szülők! Elengednétek a 16 éves gyereketeket ezekre a helyekre?

Figyelt kérdés

Miskolcon lakunk és unokatesómmal aki szintén 16 éves elszeretnénk menni 5-6 helyre a nyáron, viszont az én szüleim ezt nem támogatják.

Az első úti célunk a Nyíregyházi Állatkert lenne, viszont itt az a kifogás, hogy túl messze van, eltévedünk, stb.

Utána jönne a Miskolctapolcai barlangfürdő, amire az a kifogás, hogy messze van és vízbe fulladunk.

Budapesten 2 hely lenne ahova menni szeretnénk, az egyik a Tropicárium és a Csodák Palotája, itt a kifogás, hogy Budapest nagyon veszélyes város, elrabolnak, bajunk esik, stb.

A többi már inkább ilyen kisebb helyek, mint például Szilvásváradon a Szalajka-völgy (ide talán elenged) vagy az Aggteleki Cseppkőbarlang (erre azt mondja veszélyes).

Ti elengednétek kettő 16/L gyereket ezekre a helyekre?

Ha nem miért nem? Ha igen, akkor meggyőzési taktikát ajánlanátok?


2021. márc. 1. 10:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
86%

Mivel kiskorúak vagytok, a szüleitek felelősek értetek.


Itt az anonim GYK-zók egyike sem tud rólatok semmit - így nem lehet állást foglalni.


Nagyon nem mindegy, hogy önálló (nem csak magatokat önállónak gondoló) felelősségteljes lányok vagytok, vagy hebrencs tinik...


És a kettő közt bármi...

2021. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
87%
El. Osztálytársam anno 16 évesen 1 évet töltött tök egyedül külföldön egy tánciskolában, élete legnagyobb élménye volt kb. Én nem értem azokat a szülőket, akik 2 marokkal fogják azt a szerencsétlen gyereket. 16 évesen azért már nem vagytok csecsemők, Budapesten napi szinten járok kiskamasz korom óta, nőként, akár éjszaka is és még semmi bajom. Nyilván ez egy világváros, sok különböző emberrel, de azért nem a pokol bugyra. Nem tudom mivel győzhetnéd meg a szüleidet, ha még a szomszéd városba se akarnak elengedni. Van okuk nem bízni benned? Ennyi erővel autóba se ülj soha, mert meghalsz egy balesetben.
2021. márc. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyok szülő de megakadt a szemem Budapesten. Vidékiek annyira paraznak attól a várostól miközben statisztikák szerint Európa egyik legbiztonsagosabb városa. Persze vannak bűncselekmények a nagy számok törvénye alapján de korán sem olyan veszélyes mint pl London ahol laktam egy csomót meg se lett bajom. Igaz én fiú vagyok de akkor is...

Mond el ezt a szüleidnek, meg hogy gondolom nem éjszaka közepén császkáltok a lerobbant mellékutcákban

2021. márc. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
66%
Bocsi, nem teljesen a kérdésre válaszolok. Én 18 éves lány vagyok, de még így sem engednek el a szüleim sehova, legalábbis Pestre meg ilyen helyekre nem. A bátyámat ilyen korban elengedték, sőt hamarabb is, azt mondják ez azért van mert én lány vagyok. Szóval lehet téged/titeket is ezért féltenek jobban.
2021. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
77%

Szüleidtől agybajt kapnék, ha kamasz lennék. Túlféltő helikopterszülők, akik életképtelen gyereket akarnak nevelni.

Természetesen elengednélek. Maximum a budapesti úticéloknál lennének fenntartásaim. Oda csak akkor engednélek el, ha valamelyikőtök néhányszor már járt Bp-en és tömegközlekedett ott.

Viszont ha ti el akarnátok menni, akkor felajánlanám, hogy elkísérlek titeket. Nem tudom, 16 évesek lányoknak mennyire ciki, ha egyikük apja velük megy. Ha ciki, akkor azt ajánlanám, hogy a kiállítóhelyre nem megyek be veletek, ott legyetek kettesben, csak az utazás alatt legyünk együtt.


Amúgy jól sejtem, hogy ezek még e pillanatban zárva vannak a járvány miatt? Csak remélitek, hogy nyárra minden kinyit, ugye?

2021. márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim válasza:
93%
Engem 16 évesen (2 éve) elengedtek Balatonra a párommal és a barátnőimmel 3 nappal. Aztán 18 évesen most Pesten lakok és még élek :D Pedig azóta annnyira sok minden nem történt.
2021. márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
86%

15 évesen egyedül jártam tesómhoz Pécsre 300 km-ről. 16 éves voltam, amikor ha elutazott valahova, én mentem rendezni a kutyusát. Valamelyik osztálytársammal, barátnőmmel. Nyáron több hetet csillezünk ott. Imádtam, sosem történt semmi baj.

El kéne engedjen, hogy láss valamit legalább az országból. Nem hogy a világból.

2021. márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
83%

Én pedig 16 évesen nem engedélyt kértem, hanem közöltem, hogy van "ez és ez" a túra, amin részt fogok venni.

Kaptam zsebpénzt, úti ennivalót. Ja és óvszert.


Azt ellenőrizték csak, hogy elegendő mennyiségű váltásruhát csomagolok-e magamnak.

2021. márc. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező! Mikor akarnátok menni????

Nem tűnt fel, hogy hónapok óta járvány miatti lockdown van?

Ezek mind-mind zárva vannak!

2021. márc. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Nem nem bíznak bennem, csak félnek, hogy bajunk esik.

2021. márc. 1. 11:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!