Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen embert hogy lehet...

Ilyen embert hogy lehet elviselni?

Figyelt kérdés

Apám kovidos lett, és itthon kell maradnia. Eleve nincs jó kapcsolatunk, nem értünk szót egymással.

Nem egy 'észkombájn', és ez a viselkedésén, cselekedetein is meglátszik. Tudom, hogy nincs benne rosszindulat, viszont ahogy telnek az évek, úgy egyre jobban felcsesz a lekezelő stílusa. Néha úgy szól hozzám, mint egy kutyához, és ilyenkor persze, hogy megvédem magam.

Anyámmal ma reggel azon kaptak össze, hogy betegen akart bemenni a boltba vásárolni. Hiába mondtuk neki hogy nem szabad, nem volt képes felfogni. Amikor visszaért röhögve jött be az ajtón, mintha valami vicceset csinált volna.

Nem lenne gond vele, de néha bekattan nála valami, és nekiáll b#sztatni. Ha én vagyok a szerencsés (másik lehetőség anyám) és bármi olyat mondok, amire nem tud válaszolni, marad a megszokott szöveg 'Ő szülő, ezért neki velem szemben kb. mindent szabad'. Egy ideig ignoráltam, hogy provokál, viszont az elmúlt 2 napban megtört jég.

Mit kéne csinálnom, hogy a következő 10 napban ne 'nyírjuk ki' egymást?

(Nincs kedvem évek után leülni vele megbeszélni, mert tudom, hogy nem ismerné el, hogy hibázott.)


2021. márc. 16. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Ne akaszkodj össze vele, ennyi.
2021. márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi:) közel 17 év alatt, még egyszer sem jutott ez eszembe.
2021. márc. 16. 18:00
 3/8 anonim válasza:
61%
Szerintem amint tudsz hagyd ott őket és koltozz külön. 18 év felett már nem vagy köteles elviselni semmit.
2021. márc. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Nem ismerjük, így nem tudom mi válik be neki. Ha ott lennék veled éles szituban megtudnám mondani. Illetve azt se tudjuk, hogy eddig miket próbáltál.

Némaság? Levegőnek nézés? A hülyeségéhez asszisztálás? Feladatok rábízása, amiktől fontosnak érzi magát (tipik nézd meg, hogy a konyhába vagyok-e feladatok)? Kiabálás? Sarkadra állás? Szövetkezés anyuddal? Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2021. márc. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Szar helyzet. Én úgy nőttem fel h faterom kicsi korom óta ordibált és ütött. nem csak engem tesóimat is. Lusta dög volt, dolgozni alig akart inkább egész nap a tv. Bátyáim ezért menekültek el itthonról. Nem birta ki 2 hétnél tovább h ne kötekedjen és legyen végre egy 2-3 napos nagy balhé és kiabálás csapkolódás. Flegmázás, lekezelő szöveg, Istent játszani a család előtt kifelé meg mutatni a minta apukát, játszani a világfájdalmas áldozatot, a nagy sértődöttet. közben keverte a szart mindannyiunk körül h legyen balhé, utálkozás. 14 évesen még olyat kaptam h erős fiú létemre földet fogtam. Ennek akkor lett vége mikor látta, hogy már kamaszodok, erősödök. egy nagyobb veszekedésnél olyan 16-7 évesen mikor meg akart ütni elhajoltam, megfogtama kezét és megigértem, h ha nem változtat 180 fokba de hirtelen akkor feldarabolom 2 centis kockákra és fél megyén át kiszórom földesúton a rókáknak. Látta, hogy nem hagyom magam, erélyesen ki tudok állni magamért és vissza vett a bunkóból. Azt tudnám ajánlani, hogy ha genyózik állj ki magadért keményen, nyisd ki a szád és mond meg neki, hogy ebből a stilusból most volt elég. Véletlen se fajuljon tettlegességig mert akkor megint te leszel a szar de mutasd meg h nem vagy már kis taknyos akit semmibe vehet és szivathat
2021. márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Általában levegőnek nézem, és elmegyek a szobámba, csak most, hogy itthon van egész nap nehezebb. Ha ordítanék élve elásna :D Anyum ilyen helyezetekben közénk áll, aztán pár órára lenyugszik.
2021. márc. 16. 18:25
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Sajnálom ami veled történt #5ös. Nem hiszem, hogy meg merne ütni. Erősen kétlem, hogy leállnánk egymással verekedni, főleg úgy, hogy a lánya vagyok.
2021. márc. 16. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Lásd be, hogy tőle csak ennyi telik.

Örülj neki, hogy neked több jutott, és jobb tudsz lenni nála.

2021. márc. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!