Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék egy kiskutyát,...

Szeretnék egy kiskutyát, hogyan vehetném rá erre a szüleimet?

Figyelt kérdés

Nem most rögtön. Először kéne keresni egy jó, megbízható tenyésztőt, gondolom ott sem úgy adják a kiskutyákat, hogy ahogy odamegyünk, már hozhatunk is el egyet. Sokszor van várólista, ami több hónapos lehet. Leghamarabb ősszel gondoltam.


Nagyon régi vágyam egy pomerániai törpespicc, nyilván minden kutya aranyos, de számomra ez az etalon. Az anyám viszont ellene van, mert hogy mindent szétrágna, tele lenne kutyasz_rral a ház, a kertünk szépen meg van csinálva és ő nem fogja majd kerülgetni a kutya által ásott gödröket. Ezeket azért mondja, mert unokatesóméknál van egy 5 éves westie és a nagynéném azt mondja, hogy a kutya tönkreteszi az életüket. De azért, mert nem nevelték meg, pl. ha a kutya a kanapén alszik, senki nem ülhet le oda, mert morog, ugat és aki leül, annak nemes egyszerűséggel nekimegy. A mai napig sem szobatiszta, mindenhol ilyen leteríthető pelenkák vannak a házban, hogy hátha egyszer hajlandó lesz oda elvégezni a dolgát. Viszont az a kutya azért ilyen, mert sosem foglalkoztak vele, nem hordják kutyaiskolába, vagy sétálni se. Megvették, mert "jaj de cuki" és azóta a kutya csak úgy van otthon.


Én szeretném, ha tényleg a társam lenne, tanítanám, fogadnék hozzá kiképzőt/szakembert, aki csak vele/velünk foglalkozik, később hordanám kutyaiskolába is.

Tudom, hogy hatalmas felelősség egy kiskutya és nem olyan, mint egy játék, amit ha megunok, félrerakom.


Anya férje még csak-csak hajlana arra, hogy legyen, de anya ellene van azért, amiket a nővére mondogat folyamatosan (hogy az ő kutyájuk milyen rossz). Apukám azt mondta, hogy ő kifizeti nekem, de addig nem, amíg anya rá nem mondja az áment, mert ha csak úgy idehozna ő egy kiskutyát, akkor az a kutya nála kötne ki még aznap.


(16 éves vagyok)


2021. márc. 23. 10:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
99%
16 vagy, tehát akár 2 év múlva továbbtanulás vagy költözés. Van saját lakas? Koleszba és sok albérletbe nem lehet kutyát vinni. Lehet, hogy anyukád attól is tart, hogy 2 év múlva nyakán marad egy törpespicc. Gondold ezt át. Szerintem akkor legyen kutyád, amikor te magad tudsz róla gondoskodni és nem más fizeti. A kutyaiskola is pénzbe kerül.
2021. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%
#1-nél a pont! Lényeges szempontot ír le!
2021. márc. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Igen, később saját lakásba költözök, mert muszáj leszek beköltözzek Budapestre az egyetem miatt. Pont ezért szeretnék ilyen kiskutyát, mert ő a lakásban is jól elvan (benti kutyus lenne, nem kinti-benti).

A pénz nem lenne akadály most sem. Dolgozni pedig még évek múlva fogok csak, annyit nem szeretnék ezzel várni...


Az anyámmal az a gond, hogy mindig, minden ellen tiltakozik.

Pl. régen nem akart okostelefont, mert ő nem tanulja meg használni. Pár éve kapott egyet, addig egy ezeréves nyomógombosat használt + laptopot. Azóta napi 3-5 órát a kezében van a telefon, mindenre azt használja. Vagy nem akart egy távolabbi országba utazni, mert ő aztán nem ül tizenórákat repülőn. Egyszer a férje meglepte oda egy úttal, azóta a kedvenc helye és évente megyünk.

Ő is nagy állatbarát, a cicáinkat úgy szereti, mintha a gyerekei lennének mellettem. Tudom, hogyha lenne egy kutyánk, azt is nagyon szeretné.

2021. márc. 23. 10:21
 4/36 anonim ***** válasza:
60%

A pénz nem lenne akadály most sem. - NEKED nyilvánvalóan nem, mivel anyádék fizetnék minden költségét.


Remélem, kitartanak mellette, hogy ne legyen kutyád. És ha elmész pl fesztiválozni, vagy haverokkal 3-4 napra ide-oda, akkor viszed majd magaddal a kutyádat vagy elvárod, hogy valaki már foglalkozzon vele?


Tudod, mikor legyen kutyád?

- ha meg tudod vásárolni

- ha mindenhová magaddal tudod vinni

- ha tudod állni az összes kiadást, pl. egy műtét nem 2000 ft, de inkább 5-60 rongy, vagy még több, stb.

2021. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
87%
És egy macska tartási költségeit, légyszi ne hasonlítgasd egy kutyáéhoz mert ég és föld a kettő.
2021. márc. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
82%

Egy kutya többszázezer forint, plusz az oltások, aztán később az etetése, kiegészítők, arról nem beszélve, ha megbetegszik, vagy valami krónikus betegsége lesz, amivel folyton orvoshoz kell járnotok és esetleg speciális élelmiszer is kell neki, az rengeteg pénzbe kerül, konkrétan évek alatt milliókba.

Ezen felül minden egyes nap órákat kell kint lenni vele, nemcsak sétalni körbe-körbe, hanem lefárasztani szellemileg, játszani vele, feladatokat adni neki.

Hajnalban kelni kell, mert ki kell vinni egészségügyi sétára, akkor is, amikor szakad az eső és a hó és te menstruálsz és/vagy beteg vagy és a világodat sem tudod.

Ha elmész nyaralni és nem viszed magaddal (mert sok helyre nem tudod), akkro ki vigyáz majd rá?

Hogy gondoltad ezeket? A pénzt ki teremti elő? A gondoskodást hosszútávon ki vállalja? Merthogy 16 évesen erre neked se időd, se pénzed, az 100% biztos.

2021. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
33%

Van saját félre tett pénzed? Ha, van akkor anyudnak mondhatnád, hogy foglalkozni fogsz vele és fizetnék a kaját, stb-t neki.

De azt tudod, hogy 3x le kell vinni a kutyát minimum és ha az egyetemen úgy lesz órád, hogy pl. reggel 8-tól délután 5-ig vagy 7-ig egyhuzamban, akkor mi lesz a kutyával?

Amúgy, ha ebbe belegondolsz és találsz rá megoldást, akkor nem látom akadályát.

2021. márc. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne amúgy, ha a gyerekvállalást is így átgondolnák az emberek mint a kutyatartást...
2021. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem semmi akadálya nincsen. Felvázolod anyukádnak amit itt is, hogy mik vele a terveid, hogy képzeled el a kutyával való életet, mennyibe kerülnek körülbelül stb. Szerintem nincsen ezzel gond, 16 évesen az átlag ember már van annyira felelősségteljes, hogy megfelelően gondoskodni tudjon a kutyájáról.
2021. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Emberek, higgyétek el, hogy nincsenek anyagi problémáink.

A két macskára kb 60-65 ezret költünk havonta "alapszinten". Tehát ebben nincs benne oltás, gyógyszer, vagy állatorvosi kezelés (szerencsére). Vagy 1-1 drágább játék.

Igen, nagy kiadás egy kiskutya, ezt tudom. De olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy a pénz miatti aggódás nem játszik szerepet az életünkben. Ettől függetlenül semmit nem veszek készpénznek, én is azért tanulok és megyek egyetemre, hogy később a szüleim támogatása nélkül engedhessem meg magamnak ezt az életszínvonalat.


Szerintem nagyon sok ember, akinek kutyája van, simán jár nyaralni, tud utazni. Ahogyan azok is, akiknek gyerekeik vannak. Plusz el nem tudom képzelni, hogy a rengeteg ember, aki kutyát tartana, mindenhová vinné magával, minden egyes nap... Nyilván ez lenne az ideális, én is így tervezem majd, de valljuk be, sokan ezt nem tehetik meg pl. a munkahelyük miatt.

Tudom, hogy egy kutya 0-24-es odafigyelést igényel, főleg az elején. De megoldanám, ezzel is tisztában vagyok.

A pénzt meg hagyjuk szerintem, nyilván ha az anyám most vesz magának 35 milliós kocsit, akkor nem lesz gond egy kiskutya árát sem kifizetni. Szóval erről ennyit, ne akarjátok már ti jobban tudni, hogy mit engedhetünk meg magunknak és mit nem...

2021. márc. 23. 11:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!