Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt emberek! Van e közület...

Felnőtt emberek! Van e közületek olyan, aki utálja a szüleit titokban? Ha igen, miért? Milyen gyakran találkoztok velük? Milyen gyakran segítetek nekik?

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Te gyerek vagy? Ez miért érdekes? Te utálod őket?
2021. márc. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
A sajátomat nem de van akiét igen.
2021. márc. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Én 26 éves nő vagyok és már sajnos csak apám él de őt utálom.

sajnos kénytelen vagyok néha vele találkozni de segíteni biztos nem segyítek neki ahogy ő se segített rajtam sose.

2021. márc. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Titokban? Minek? Egy felnőtt jó esetben nem sunnyog. Igen, utáltam a vér szerinti apámat míg élt, és ezt tudta is. És nem, nem segítettem semmiben, mert egyrészt egy alkesz barom volt, másrészt kikészítette anyámat, harmadrészt meg élvezte ha fizikailag bánthatja a tesómat - anyám ezért vált el tőle.


Mondjuk nem anyámtól tudtam meg mekkora rohadék volt apám, ő sose szidta nekünk, de az idősebb rokonok nem titkolóztak miket csinált. Az volt a legkisebb disznósága hogy anyám mellett a szeretőjét is felcsinálta.

2021. márc. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben utáltam őket - nem is annyira titokban, de nem annyira mutattam ki, mint amennyire gondoltam. Kb. 28 éves koromra jutottam el egy olyan szintre, hogy:

- nagyjából megértettem, hogy nagyon sok dologban azért viselkedtek velem nem túl szép módon, mert a saját diszfunkcionális családjaikban erről vettek példát

- a maguk módján szeretnek, és attól nem lesz se nekik, se nekem jobb, ha régi sérelmeken pattogok... egyszerűen elfogadtam és beletörődtem, hogy az öcsémmel kivételeztek, mert kicsit hímsoviniszták mind a ketten pl., meg hogy a saját módjukon jót akartak a teljesítménykényszerükkel, csak k...ra rosszul jött ki.

2021. márc. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Apám mindig is utáltam mert egy alkoholista, munkanélküli agresszív f..sz volt.


Szerencsére már föld alatt van, aminek örülök, mert a halála óta sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb vagyok. És haladok a magam kis életével. Ha élne akkor biztos hallgatnám hogy smmire nem vittem, és sehol nem tartok.


Én is 27-28 éves korom környékén jutottam oda, hogy láttam, a maga szar életét vetítette ki rám, nyilván ettől előrébb nem vagyok, de nem is a múlton merengek.


Anyámmal semleges a kapcsolatom.


Valahol azt érzem, ő léphetett volna, hogy ne legyen ennyire szar életünk de nem tette. Ráadásul felnőttként is "tabu" téma volt az apám és minden felelősség rám lett hárítva, hogy én mindig ilyen voltam és már régen túlléphettem volna...


Amikor ezt mondta, akkor gondoltam, hogy oké, túllépek. Viszont onnantól megszűnt bármiféle szeretetem is iránta. Azóta igazából egyedül vagyok és évek óta minimálisan keresem. Néha felhívom pár havonta, vagy havi 1-2-szer haza nézek, de úgy nem vonz, hogy ettől mélyebb kapcsolatunk legyen.

2021. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám nincs egy rendes szavuk és mindig csak szidnak.

Annak ellenére is meg akarnak verni, hogy fizikailag én vagyok az erősebb.

Szerencsére külön élek és csak a temetéseken találkozunk.


Szemükben az a legnagyobb tiszteletlenség, hogy kivédem az ütésekeiket mert szerintük egy szülőnek még akkor is joga van lilára verni a gyerekét ha az már felnőtt.


Segíteni csak akkor szoktam ha el kell őket hozni a kórházból de amikor a pszichiátria vagy a detox nem hozza olyan állapotba őket, hogy kibírják azt a másfél órás utat inkább bennhagyom őket. Egyikük pszichiátrián, másikuk a detoxban vagy a baleseti sebészeten szokott landolni.

Mondjuk nem lepne meg ha egyszer a hullaház keresne, hogy el kell vinni valamelyiket.

2021. márc. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
100%
Régen utáltam őket, anyámat azért mert sokat bántott, apámat meg azért mert ezt hagyta. Felnőttként már csak semlegesek számomra, vannak, a szüleim, ezért valamennyire foglalkozok velük de szeretetet sajnos nem érzek. Inkább megszoktam őket. Egyfajta felelősséget érzek irántuk, ez megmaradt kb. 13 éves korom óta mert már akkor is nekem kellett intézni mindent amit ők nem fogtak fel (pl. hivatalos papírok, vigyázni hogy ne verjék át őket, ügyintézés, iskolai dolgok stb.), anno egyik tanárom is megmondta, hogy "kislányom neked nem szüleid vannak, hanem gyerekeid". Évente úgy 3x találkozom velük, anyámnak segítek ha valamit intézni kell pl. netről rendelni vagy megcsinálom az adóbevallását, van hogy intézek nekik pályázatot felújításra és hasonlókra és ennyi.
2021. márc. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem egy testvérpárt (ikrek 1 fiú egy lány). Nagyon rosszban voltak az apjukkal. Az apa a lányát szó szerint megkinozta. A fiával többször komoly összetűzésbe került...A fiú testvér keze egy ilyen alkalommal olyan súlyosan megsérült. Mű végtagot kapott. Mikor az apjuk meghalt végül megbánta hogy ilyen rossz apa volt... Végül amúgy a fiú testvér tanár lett a lány pedig katonatiszt.
2021. márc. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
94%
Én utálom mindkét szülőmet. Pontosabban apámat gyűlölöm, anyám meg nem több nekem mint bárki ismeretlen, aki szembe jön velem az utcán. Ezt meg is mondtam nekik, de nem érdekli őket. Mindketten alkalmatlanok voltak a szülői szerepre. Apám indulatos és szeszélyes, mindig a családján vezette le az élete sikertelenségeit és dühét, rendszerint kemény verbális terror formájában, ami eltorzította a gyerekei személyiségét és idegbeteggé tette a feleségét. Azok a rémes és kiszámíthatatlan üvöltözések, amik ellen két kicsi gyerek és egy ostoba, befolyásolható asszony nem tudott védekezni. És a mai napig nem érti egyik sem, hogy ugyan miféle probléma volt a gyerekkorunkban? Anyám túl ostoba, apám túl önző hozzá. Amúgy nem lett volna baj, ha belátják, hogy a gyerek nem nekik való. Én sosem vállalnék gyereket, mert ez a rémes minta, amit látni és átélni kényszerültem, nem múlhatott el hatás nélkül. Én nem teszem tönkre egy gyerek életét.
2021. márc. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!