Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ez? Hogy így elküldi...

Normális ez? Hogy így elküldik és elveszik a netet?

Figyelt kérdés

Van egy haverom akinek a szülei minden nap lehet hétvége szünet vagy hétköznap korán elküldik aludni.

Hétközben 10 órától elveszik a netet és le kell feküdnie

Hétvégén pedig ez kitolodik 11-ig de ugyan az a helyzet.


Akiről beszélek egy 15 éves fiú



2021. márc. 27. 12:24
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
71%
Az a baj, hogy lassan már az a normális, hogy nem nevelik a gyerkőcöket, csak hagyják, hogy minden menjen a maga útján, majd a tv/net neveli őket...
2021. márc. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
70%

Normális. Otthon mi is csak 9-ig maradhattunk fenn suliidőben, kb 16 éves korunkig. Utána kaptunk annyi engedményt, hogy 9:30-10:00 ig fennmaradhattunk, de azt meg kellett indokolni.


32/F

2021. márc. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
48%

Hát azért furcsa, hogy el kell venni a netet, és nem elég, ha szólnak neki.


Velem is kb hasonlóan csinálták, de nem vették el a netet, csak elküldtek aludni 9-kor. Még akkor is, ha tanulnom kellett volna még. Hazaértem 4-re,legkésőbb 5-re,akkor mondjuk 1 óra alatt intéztem egyéb dolgaim. És utána tudtam nekiállni tanulni. Hát jól esett, hogy kapkodósan kellett tanulni... Ez volt egészen 11. osztályig. Utána megenyhültek, érettségire volt, hogy 11kor is tanultam.



Baromi jól esett🙃, hogy amíg mások, este 10-ig, 11-ig fent vannak, addig nekem 9kor már aludnom kellett.


Bár a szülők jót akarnak, mert ne legyen a gyerek fáradt, és a net igen is függővé teszi az embert, de attól még idegesítő.

Legalábbis az, hogy menjen aludni.

2021. márc. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
72%
Nekem furcsa. Középiskolás koromban már abszolút nem szóltak bele ilyenekbe a szüleim, hogy pl. meddig voltam ébren és mit csináltam. Maximum felhívták rá a figyelmem, hogy holnap korán kell ám kelni, ha lehet ne maradjak fenn sokáig, fáradt leszek stb., de nem volt ilyesfajta szabályrendszer. Úgyhogy abszolút rám volt bízva, valamikor lefeküdtem időben, valamikor fenn voltam szinte egész éjszaka, valamikor neteztem, valamikor filmet néztem, valamikor olvastam, valamikor a barátaimmal beszélgettem, valamikor tanultam stb., de másnap úgyis fel kellett kelni és tenni kellett a dolgom, max. fáradtabb voltam. Szerintem ennyi idősen már tudja az ember, hogy minek mi a következménye és azt vállalja-e. Szóval szerintem rá lehetne hagyni. A net kikapcsolós dolgot pedig őszintén nem értettem soha, mármint nálunk 0-24 van és volt mindig, mert igazából bármikor kellhet és a szüleim is használják bőven, nem lesz valaki attól még függő.
2021. márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
73%
Azért egy tizenöt évesnek fel kéne már fogni, hogy a pihenés fontosabb a netezésnél. Szomorú hogy korlátozni kell, de nyilván ismerik szülei. A tíz órás lefekvés teljesen korrekt ha magától nem esik le neki hogy meddig maradjon fent teljesítményromlás nélkül. Játszani, filmezni, beszélgetni meg bőven lehet este tízig.
2021. márc. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
52%
Persze. Ha hagynák, hajnal 3ig a neten lógna... 10kor aludni egyáltalán nem korai. Én 9kor laszom, bár én 30 múltam és leszív a munka, de nem menne minden nap 10ig.
2021. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
62%

Az a nem normális, amikor egy gyereknek minden meg van engedve. Ha elég értelmes lenne ahhoz, hogy elmenjen időben aludni és ne éjjel is telefonon lógjon akkor erre nem lenne szükség, így viszont muszáj erre megtanítani. Mióta ciki nevelni a gyereket?

Egy felnőtt ember is tudja, hogy ahhoz, hogy másnap produktív legyen pihenni kell, főleg ha időben kell kelni mert mondjuk iskola, munka vagy valamilyen feladat van. Egy 15 éves általában már ezt tudja magától, így az elvétel ezért nem jön szóba.

2021. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
32%
Igen normális nálunk is ezt csinálom 10órakor net kikapcsol és mindenki alszik.
2021. márc. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
77%
A legtöbb tini amugy nem tud 10-kor mar elaludni, ejjeli bajoly lesz. 2-3 oran keresztul akkor csak fekudjon es lessen maga elé?
2021. márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
51%

Hallottam én már tanárnőtől, hogy reggel négyig-fél ötig neteznek-játszanak a kölkök, majd ilyen állapotban 8-ra mennek suliba, hatkor-fél hétkor már kelniük kell.

Semmit se lehet kezdeni velük ilyen állapotban, a szülőket meg nem érdekli. Amikor ezt hallottam, nem volt még online oktatás.

2021. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!