Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ez? Hogy így elküldi...

Normális ez? Hogy így elküldik és elveszik a netet?

Figyelt kérdés

Van egy haverom akinek a szülei minden nap lehet hétvége szünet vagy hétköznap korán elküldik aludni.

Hétközben 10 órától elveszik a netet és le kell feküdnie

Hétvégén pedig ez kitolodik 11-ig de ugyan az a helyzet.


Akiről beszélek egy 15 éves fiú



2021. márc. 27. 12:24
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
83%

Úgy véve "normális", hogy sokaknál ez van.


Viszont szerintem nem frankó, hogyha egy 15 évesnek mindent meg akarunk szabni, be akarjuk szabályozni és tiltással-zsarolással-fenyegetőzéssel- és még ki tudja mikkel érünk célt.

2021. márc. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
61%

Mi a feleségemmel este kilenctől reggel hatig kikapcsoljuk a wifit. Így egyikünk se dolgozik éjszaka és marad idő egymásra. A gyerekeink ebben a szabályban nőttek fel és ez természetes mindannyiunknak. Amit este kilencig nem néztél meg a neten az nekünk ráér másnap reggel hatig. Nem hiszem, hogy nagyon elmenne a világ míg nem vagyunk online.

Nem értem hogy mi ezzel a bajod?

2021. márc. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
82%
van egy haverom... :D
2021. márc. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen korrekt. Tudod kérdező, azt hívják nevelésnek ha nem szarnak bele a szülők hogy mit csinál egy gyerek, akinek a szórakozás fontosabb mint hogy kipihent legyen, és tudjon tanulni másnap. Tizenöt évesen teljesen jó, főleg hogy hétvégén kap egy plusz órát. Nem kell hajnalig a neten lógni, utána meg nyafogni hogy a köcsög szülők nem hagyják aludni...
2021. márc. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
28%
Ez minden, csak normális nem. Velem is ezt csinálták anno, tiltottak mindentõl, nemcsak net meg emberek. El is költöztem nagyon hamar. azóta se siettem haza. Szerintem már nem is élnek
2021. márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, itt csak arról van szó hogy nem hagynak hajnalig a gépen lógni egy gyereket mikor másnap iskola van. Ne állítsd már be tragédiának, meg bántalmazásnak.
2021. márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen normális, mint ahogy már egy válaszomban leírtam, gyereket ha hajnalig hagyják gépezni-netezni, 4-5 óráig is fent van akár és úgy megy iskolába...

Ez a generáció ahhoz szokott hozzá, hogy csak jogai vannak, kötelességei nincsenek.

2021. márc. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
53%
Mi meg a párommal 30évesen 9kor már alszunk.... Reggel 5kor kelünk.. Már biztos,hogy nem maradnék semmi pénzért fent sokáig. Reggel így van időnk egymásra,gyors tisztálkodás és irány a munka.
2021. márc. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk az a normális, hogy a lányom, (16 éves) magától lerakja a telefont este 10-kor,és el megy aludni. Eddig sosem kellett szólni neki. 2 éve használja a netet.

Nem tudom, de szerintem ott már nevelési probléma van, ha a gyerek saját maga nem tudja ennyi idősen, hogy mennyi az alvásigénye, és a teljesítő képessége másnap.

Én magunkból indulok ki, és a nap folyamán amúgyis aktív a lányom. Tanulás, kutyasétáltatás, házimunka, diák munka. Így szerintem nem is lenne kedve sokáig a net miatt fennt maradni...

2021. márc. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
55%
Felelősségteljes szülők, látatlanban is emelem kalapomat előttük!
2021. márc. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!