Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholisták lettek a szüleim,...

Alkoholisták lettek a szüleim, nem akarok én is azzá válni. Gyors szabadulás otthonról?

Figyelt kérdés

Szép lassan alkoholisták lettek, naponta megy a balhé, ordibálnak nem létező problémákon, ha isznak akkor mégjobban és már k*baszottul elegem van belőle, én is részt veszek benne sajnos.

Egyébként anyagi gondjaink nincsenek

Hiába mondom hogy NE vegyenek alkoholt, megveszik az 5L-es la fiestat és megvan az esti program.

10 éves korom óta vettem észre ezt, azóta eltelt még több mint 10.

Érettségim van, szakmám nincs.

Főiskolára járok, azt most kezdtem. mik a lehetőségeim?

Nagyszülőknél lakhatnék, megengednék, de szeretnék egy saját lakást is, nem tudom mennyi idő lenne ezt összespórolni...


2021. ápr. 1. 11:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
99%
Egyelőre lécelj le a nagyszülőkhöz, és tanulj. A saját lakáson ráérsz gondolkodni, ha lesz munkád.
2021. ápr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
89%
Költözz a nagyszüleidhez ha szívesen fogadnak (arra mindenképpen kiemelten figyelj oda hogy nehogy fertőzést vigyél haza), a főiskola mellett pedig vállalj el kisebb munkákat ha tudsz, és az iskola mellett van még rá kapacitásod. Így vagy bele tudsz adni majd náluk a közösbe, vagy félre tudod tenni az önállósuláshoz. Ha esetleg nagyon nagy szükség lenne a pénzre, vagy arra hogy minél előbb függetlenedni tudj, akkor meg ott kell hagyni a középiskolát, hogy teljes állásban tudj pénzt keresni. Te döntöd el hogy ebben a hekyzetben mi a prioritás.
2021. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem középiskolás vagyok hanem főiskolás...
2021. ápr. 1. 11:49
 4/23 anonim válasza:
74%

Igen, bocsánat, közben máshová is írnom kellett :/


Ha esetleg nagyon nagy szükség lenne a pénzre, vagy arra hogy minél előbb függetlenedni tudj, akkor meg ott kell hagyni a főiskolát, hogy teljes állásban tudj pénzt keresni. Te döntöd el hogy ebben a hekyzetben mi a prioritás.


Tessék, így már helyes hogyha minden igaz...

2021. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
14%

* javítás: helyzetben


Mostmár senkinek nem lehet kivetnivalója abban, amit írtam :)

2021. ápr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

Én mindenképp mennék a nagyszülőkhöz első lépésben. Esetleg valamiféle diákmunkát próbálnék vállalni hogy anyagilag besegítsek nekik ha szükséges, de az suli mellett kemény dió, főleg vizsgaidőszakban.


Nagyon nem irigyellek és nagyon sok kitartást kívánok!

2021. ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
20%

Sereg, rendőrség, vagy bármi olyan melóhely, ahol van lakás.

Vagy lakással rendelkező szerető, akihez odaköltözöl.

2021. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
18%

#6

Ameddig nappalin tanul, a szülők kötelessége az eltartásáról gondoskodni, ha a nagyszülőknél lakik is.

2021. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%
Kollégium?
2021. ápr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%
8! Okos vagy! De ha elisszák az utolso fillért is akkor be nem hajtod rajtuk!!! Gondolkozz!
2021. ápr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!