Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholisták lettek a szüleim,...

Alkoholisták lettek a szüleim, nem akarok én is azzá válni. Gyors szabadulás otthonról?

Figyelt kérdés

Szép lassan alkoholisták lettek, naponta megy a balhé, ordibálnak nem létező problémákon, ha isznak akkor mégjobban és már k*baszottul elegem van belőle, én is részt veszek benne sajnos.

Egyébként anyagi gondjaink nincsenek

Hiába mondom hogy NE vegyenek alkoholt, megveszik az 5L-es la fiestat és megvan az esti program.

10 éves korom óta vettem észre ezt, azóta eltelt még több mint 10.

Érettségim van, szakmám nincs.

Főiskolára járok, azt most kezdtem. mik a lehetőségeim?

Nagyszülőknél lakhatnék, megengednék, de szeretnék egy saját lakást is, nem tudom mennyi idő lenne ezt összespórolni...


2021. ápr. 1. 11:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
42%

#10

Nincs ezen mit gondolkozni, ez törvény, amit lehet úgy kérni, hogy a mindenkori jövedelmükből vonják, ahogy a gyerektartást is.

És ha törvényt szegnek, akkor behajtható rajtuk.

Ettől még elmehet a Kérdező dolgozni, hogy egy-egy jobb ruhát, vagy telefont megvehessen magának, vagy fussa szórakozásra is, de az alapszükségleteit a szülőknek kell fedezniük.

És ezen tovább nem szeretnék dünnyögni senkivel.

2021. ápr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
96%
Hogyan állnak helyt a munkában a szüleid, ha így kell nekik a pia? Kértek már segítséget?
2021. ápr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
98%
Nagyszülőkkel már szerencsés vagy és kint vagy a vízből. A szüleid meg csak akkor tudják abbahagyni, ha ők is akarják. Addig felesleges rágódni rajta.
2021. ápr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
A saját lakás a nagyon távoli jövő, ahhoz megtakarítás és fix jövedelem kellene, de még albérletre sincs pénzed. A legkézenfekvőbb a nagyszüleid, ott anyagilag és gondoskodásban is a legtöbbet kapnád. Nyilván kollégium, munka spórolás, és albérlet is szóba jöhet, illetve mind a saját megtakarításaid, és a hozzájárulás miatt a nagyszüleidnél is érdemes lenne dolgoznod.
2021. ápr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
7%
Hogy kellene már a szülőknek gondoskodni az eltartásáról, ha nappalin tanul? Hülyeség, akkor mindenki egyetemre menne, aztán kiperelné a szülőkből a pénzt az eltartásához, ha akarják támogatni, ha nem. 18 éves kora után nem kötelesek eltartani, még családi pótlék se jár az után, aki már felsőoktatásban tanul. Úgyhogy ne ringassuk már hamis illúziókba, ki is rúghatnák otthonról még akkor is, ha ő pont nem akarna elmenni egyébként is.
2021. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
96%

#15


Ékes példája vagy a mondásnak, hogy

"Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy hülye okoskodik!"


És, hogy okosodj:

"Főszabály szerint a nappalin tanuló gyermek 25. életévéig jogosult tartásra. A szülő a huszonötödik életévét betöltött, továbbtanuló gyermekének tartására csak rendkívül indokolt esetben kötelezhető."

[link]

2021. ápr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

16.-nak.


Oszt'mibű???

2021. ápr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

l7-nek:


Figyelmesebb, értelmező olvasást, akkor nem kell törnöd magad értelmetlen válaszokkal:


"Egyébként anyagi gondjaink nincsenek."

írta a Kérdező.

2021. ápr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
85%

18.-nak.


"...megveszik az 5L-es la fiestat és megvan az esti program."


La Fiesztafos..., mint igényes ital? Nincs ott lóvé.

2021. ápr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%

19-nek

Akkor te biztos, hogy jobban tudod, mint a Kérdező, így nincs miről tovább beszélgetni.


(Nem tudom mennyiben van a Fiesta, azt sem tudom, hogy micsoda - bor, sör? - de ha nekik jó, akkor miért vegyenek mást?)

2021. ápr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!