Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholisták lettek a szüleim,...

Alkoholisták lettek a szüleim, nem akarok én is azzá válni. Gyors szabadulás otthonról?

Figyelt kérdés

Szép lassan alkoholisták lettek, naponta megy a balhé, ordibálnak nem létező problémákon, ha isznak akkor mégjobban és már k*baszottul elegem van belőle, én is részt veszek benne sajnos.

Egyébként anyagi gondjaink nincsenek

Hiába mondom hogy NE vegyenek alkoholt, megveszik az 5L-es la fiestat és megvan az esti program.

10 éves korom óta vettem észre ezt, azóta eltelt még több mint 10.

Érettségim van, szakmám nincs.

Főiskolára járok, azt most kezdtem. mik a lehetőségeim?

Nagyszülőknél lakhatnék, megengednék, de szeretnék egy saját lakást is, nem tudom mennyi idő lenne ezt összespórolni...


2021. ápr. 1. 11:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

#16, igazad van, de ezt belinkelhetted volna előbb is. Attól még hülyeségnek tartom a szabályt, miután 18 év után még családit se ad az állam, tehát semmiben nem járul hozzá a költségekhez, szülői felügyeleti jog sincs már, szóval nem szólhat bele a szülő ha a narkós cimboráival veri el a pénzt, de tartsa el a szülő, ha ellébecol valami lófsz büfészakon... echte hülye jogszabály ez, mint annyi más a jogrendszerünkben.



Bár a kérdezőnek ez úgyse járna, ha becsapja maga után az ajtót és látni se akarja a szüleit. Egy másik cikkből:

A jogszabály nevesít egy érdemtelenségi okot, amikor rögzíti, hogy érdemtelen a tartásra akkor is, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot.

2021. ápr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

#21

Sok igazságod van neked is ebben, de ha valaki a narkós cimborákkal lébecol, akkor nehezen hihetőek a jó tanulmányi eredmények és a sikeres vizsgák. Ezeknek meg a hiánya máris indok a tartási kötelezettség megvonására.


A Kérdezőnek meg járna, ha a szülők alkoholizálása zavarja a tanulmányaiban és a mentális egészsége rovására megy, így ő nem hibáztatható. Csupán azért, mert kénytelen elköltözködni, nem ok a szülőknek tartási kötelezettségük alól kibújásra.

A családi pótlékkal nem tudom mi a helyzet ilyen esetben.:(

2021. ápr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
100%
10 éve isznak egyfolytában?
2021. ápr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!