Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el apámnak hogy...

Hogy mondjam el apámnak hogy transznemű vagyok?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta tudom hogy más vagyok mint a többi a gyerek, nem éreztem magam soha férfinak az utóbbi három évben ez mégjobban felerősödött és úgy érzem el kell mondanom a szeretteimnek is. Apám nem tudom hogy reagálna, mivel ez nem teljesen egyértelmű.

17mtf



2021. ápr. 7. 16:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

Bocsi az offert, de mi az az mtf?


Amúgy állj oda elé, és jelentsd be. Mást nem igazán tudsz tenni, és jobb is hamarabb túl esni rajta, megkönnyebbülés lesz.

Milyen a viszonyotok?

2021. ápr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
98%
1-esnek válasz: mtf = male to female
2021. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
37%

Mitől vagy inkább nő , mint férfi ha szabad kérdeznem?

Legegyszerűsítve csak a nemi szerveink amik lényegesen megkülönböztetnek minket . A többit csak a társadalom teszi hozzá , hogy milyen egy férfi vagy egy nő . Tehát te miért érzed inkább nő vagy , mint férfi?

2021. ápr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
16:15, az hogy férfi testben elő nő. Vagy ha úgy tetszik férfinek született és nővé műtette magát.
2021. ápr. 7. 16:20
 5/25 A kérdező kommentje:

16:20

Mindig inkább a női ruhák vonzottak, nőies dolgok, nehezen lehet ezt megmagyarázni, mivel férfiként sosem voltam boldog igazán.

2021. ápr. 7. 16:22
 6/25 Savlekotő ***** válasza:
83%
Sehogy mert lehet azonnal kivág vagy terror lesz minden perced,tanulj függetlenedj ,ha olyan a szülő jobb nem őszintének lenni.
2021. ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
21%
Oh én azt hittem, hogy MoTher Fucker
2021. ápr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Őszintén fogalmam sincs, hogy ez őt mennyire zavarná. Szerintem valahogy sejti is, mivel elég szoros köztünk a kapcsolat és látja rajtam az utóbbi időben, hogy valami zavar engem, csak eddig mindig találtam más kifogást, amivel eltereltem róla a figyelmet.
2021. ápr. 7. 16:31
 9/25 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem keress egy olyan időpontot, amikor mindketten jó, nyugodt hangulatban vagytok. Pl. egyik este vagy hétvégén, te tudod, hogy nektek mikor van ilyen. Aztán mondd meg neki, hogy valami fontosról szeretnél beszélni vele, és örülnél, ha nyugodtan végighallgatna anélkül, hogy félbeszakít. Ezután meséld el a teljes történetedet, hogy mióta érzed ezt, miben nyilvánul meg, miért lenne jobb neked a változás, mik a terveid, vagy akármit, amit fontosnak tartasz. Ekkor már valószínűleg úgyis kiderül, hogy nagyjából mit szól hozzá, persze idővel változhat a véleménye vagy a hozzáállása. Ha kezdetben idegesen reagál, akkor próbáld meg kicsit jobban megmagyarázni neki a helyzetedet, vagy esetleg hagyd magára kis időre, hogy ő is jobban átgondolhassa a dolgokat. Nyilván ha erőszakos lesz vagy valami, akkor azonnal menj el otthonról valakihez, akiben megbízol (családtag vagy közeli barát). Persze fontos ilyen szempontból, hogy milyen a kapcsolatotok, illetve hogy mi apukád véleménye erről a témáról, de azért te is legyél türelmes vele, hiszen ez neki is egy változást jelent. (És ezt nem úgy értem, hogy tűrd el, ha pl. erőszakossá válik, de lehet, hogy kell neki egy kis idő, mire normálisan el tud veled beszélgetni erről.)

Egyébként bár én nem vagyok ilyen helyzetben, de olvastam néhány ilyen történetet. Több szülő is mondott olyanokat, hogy mindig is érezte a gyermekén, hogy valamiben más, pedig nem mindig volt ez olyan egyértelmű. Úgyhogy simán lehet, hogy ő is sejt valamit. Ha jó a kapcsolatotok, és apukád viszonylag elfogadó típus, akkor remélhetőleg rendben lesz minden.

Amúgy ő az első ember, akinek elmondanád, vagy vannak mondjuk barátaid, akik már tudnak erről?

Sok sikert! :)

2021. ápr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%

A következőt teljes jóindulattal írom és kívánom hogy boldog életed legyen, békében a saját testeddel, valamint nem téged mint embert akarlak becsmérelni vagy bármiféleképpen kritizálni hanem a helyzetedről írni.

A te állapotod neve gender diszfória és érdemes pszichológust felkeresned mielőtt bárkinek mondanál bármit. Ezt úgy mondom hogy nincs bennem stigma a mentális problémákkal küszködők felé, így feléd se.

2021. ápr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!