Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha utál az anyám?

Mit tegyek ha utál az anyám?

Figyelt kérdés
Ezt még nyilván nem mondta ki. A helyzet az hogy ő egy olyan lányra vágyott aki olyan igazán csajos. Lovagok és látható hogy ő ezt nem szeretné. Mindig azzal büntet/ zsarol hogy nem mehetek lovagolni. Tesóm dobol neki már az első dob óra után vett egy dobot. Anyagilag megteheti hogy vegyen lovat vagy heti több alkalommal mehessek lovagolni. De egyiket sem engedi. A kutyák nagy szerelmeim. Volt már hogy egy veszekedés után már elegem volt el akartam menni hogy egy kicsit megnyugodjak megzsarolt hogy megöli a kutyákat. Építésznek tanulók neki ez sem tetszik. Nyelvvizsgára tanulok de mindig húzza az ídőmet hogy ne tudják rá eleget tanulni. Tesómnak mindig segít, mindig minta gyerekek, mindig öket dícséri a semmiért. Az sose tünik fel neki hogy mit csinálok meg csak az hogy mit nem csinálok meg. Mindig veszekedünk( két erős személyiség). Azért mert nem vagyok olyan mit amire vágyik muszály így viselkednie? Nehéz megmondani nekem hogy éljen az életem, de ez mért akkora baj? Én ha kéne a jég hátán is megélnék úgy ahogy szeretnék élni.

2021. ápr. 7. 22:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%
Mit kell fikázni? Számolnia kell, nem helyesen leírni a muszáj szót...
2021. ápr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Anyád defektes. A kutyák megölésével való fenyegetés súlyos, gusztustalan abúzus. Anyád mérgező személy. Pont. Ha anyátok ennyire 2 mércével mér a gyerekeinek, akkor annak komoly, hibás(!) okai vannak az ő fejében. Ez akár véglegesen is elidegeníthet a testvéredtől is.

2. Megbeszélés. Ezekkel nem érdemes szembesítened sokszor, amíg anyagilag függsz tőle, mert 1. aki ennyire kétkulacsos, "nárcisztikus" p|csa, az nem fogja meghallani, csak megsértődik, 2. bosszút áll.

Ha anyáddal beszélni akarsz ezekről, akkor készülj fel alaposan, hogy milyen érveket, példákat sorakoztatsz fel, és ő milyen viszontválasszal élhet. Legyél nagyon udvarias és visszafogott hangerejű. De határozott. Maximum akkor nyomd meg a hangerőt, amikor a szóért harcolsz, ha beléd akarja nyomni.

3. Pszichoterápia hosszabb távon. Anyádnak kellene, de ő szinte tuti nem fog menni, mert "Nincs velem semmi baj.". Emiatt a megvédésedhez, és a "nyerjük ki ebből az anya-lánya viszonyból azt a keveset, amit lehetséges" érdekében majd neked kell menni, hogy a tesóddal és anyáddal ne romoljon annyira tovább a viszony, mint amúgy romlana.


Pont nemrég beszéltem egy unokatestvéremmel, ahol a nővért 16 évesen engedték buliba, de a húgot 16 évesen nem. A nővér mehetett a nagyvárosba egyetemre, de a kicsi nem. A nővérnek kifizették a sítábort x évesen, de a kicsinek nem x évesen. Szembesítéskor az apa tagadja ezt. Ehhez képest a nagy leszarja az apját, a kicsi meg észszerű keretek közt gondoskodik az apjukról. Szerinted mennyire sz@r a testvéri viszony? Eléggé. Pedig soha nem is verekedtek.

Nem kell a testvéreknek ahhoz közvetlenül egymásnak keresztbe tenni, hogy utálat legyen köztük.

2021. ápr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
kitalálom tesód fiú, ezért ő a kedvenc. te "csak" lány vagy
2021. ápr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Sajnos sok szülőben a régi minták dolgoznak: "Van egy gyerekem és egy lányom." Ők ráadásul hajlamosak a parentifikációra, és a kisebbek dolgait, felügyeletét a nagyobbra ruházzák. A parentifikáció abúzusnak számít.
2021. ápr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!