Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van kiút a mérgező családi...

Van kiút a mérgező családi környezetből?

Figyelt kérdés
Anyám és apám is kontroll mániás főnök és tipikus az én házam én szabályaim szülő. 9kor villany oltás (16 vagyok) nem csinálhatok semmit, mindenre provokálva rákérdeznek, kutatnak a cuccaim közt ha úgy adódik. Sok mindent kiírtam már és mindig jött a vissza jelzés, hogy magukkal van bajuk, a kontroll mániás és, hogy nagyon mérgező az ilyen környezet. Erre én is rajottem ide csak megerősítésért jöttem. Azt is írták nekem, hogy ennek később megiszom a levét és ez örökre rám ragad. Van kiút, hogy nem lesznek rám ekkora hatással meg a jövőmre és nem leszek ugyan olyan, mint ők.

#apa #anya #szülő #mérgező otthon
2021. ápr. 8. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Fuuuh, amint megteheted, azonnal menekülj !!! Meg fognak betegíteni. Rokon nincs, vagy barát, akihez tudnál menni ? Ki fognak csinálni lelkileg és idegileg, én is megjártam ezt a tortúrát, tapasztalatból mondom. Én konkrétan annyira ki vagyok, hogy lehet gyógyszereznem kell majd magamat...
2021. ápr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
3%
Mi ebben a baj? Szerintem tök jó, figyeld meg ha majd 40-60+ éves leszel, vissza fogod sírni a gyerekkort. Hogy bár iskolába mehetnél, vagy esti “terror” a korán fekvésről...😄(nem a munka, miatt fogod mondani, hanem azért mert milyen jó is volt az a gyerekkori élmények. :)
2021. ápr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos 16 évesen nem nagyon van lehetőségem elmenekülni de folyton arra gondolok 18 évesen hova megyek majd innen.
2021. ápr. 8. 20:22
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
3: Figyelj, én olyan 22 évesen költöztem el, addigra teljesen lelki ronccsá váltam. Tudom, milyen cipőben vagy, átérzem, nekem apám volt ilyen. Mindenképp keress segítséget, okulj az én esetemből !! Amíg a lelked még menthető, amíg nem tesznek teljesen tönkre. Kérlek, hallgass rám, jót akarok. Családsegítőnél mindenképp kérj segítséget, illetve pszcihológus. Tuti nincs semmilyen rokon, haver ? 24/F
2021. ápr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Tanulj nyelvet, sportolj, ha lehet futás és küzdősport, majd 18 évesen irány a sereg! Sok sikert!
2021. ápr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4: köszönöm a válaszod, pszichológushoz nem rég járok más okból de rá szeretnék később erre is térni a köv. alkalmakkor. A család segítőt, hogy érted nem ismerem, hogy az mi.
2021. ápr. 8. 21:49
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

Persze, dolgozz, gyűjts pénzt és amint tudsz, lépj le.

Ennyi. A gyermekvédelmiseket felejtsd el, lószart nem csinálnak, akkor sem, ha vernének.


2-es, te meg amíg nem tudod milyen nap mint nap gyomorgörccsel hazajárni, hogy most vajon miért üvöltenek majd veled (olyan apróságok, hogy nem azonnal veszed le a cipődet, hanem mész benne két lépést az előszobában, pl), szerintem ne osszad az észt.

2021. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ne általánosíts Pubi, mutasd meg, hogy te jobban csinálod majd a nevelést, addig csönd, ohhh ez kicsúszott. 😔😢


Ne hari"


Perth(WA) - nem kell privátot írnod.

2021. ápr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia. Nekem anyukám volt ilyen. Soha semmit nem csinálhattam saját akaratomból, ha valamit szerettem volna próbált "szép szóval" hazugságokkal s lelki zsarolással eltántorítani. Ha nem mondtam el neki valamit, s itt nem rossz dologról van szó, hanem pl naplót írtam, el akarta olvasni, s nem adtam oda, akkor üvöltött velem.

2.-es válaszoló! Nem, az ilyen szülőket nem lehet visszasírni, az ilyen szülőket, akik nem tudják hagyni, hogy a gyermek normális életet élhessen.

Én 32 vagyok, s mai napig kínoznak az emlékek! 18 évesen kezdtem az egyetemet, elköltöztem otthonról, s azóta sem beszéltem vele egy negyedórányi időtartamot.

16 évesen munkát kerestem, suli mellett dolgoztam hétvégéken, nyáron szabadnap nélkül reggel 6tól este 10ig. Ahogy mások is írták, próbálj meg dolgozni valamit, s tedd félre, s 18 évesen menj el úgy, hogy vissza se nézz, ha terrorizáló szüleid vannak! Mert az ilyen NEM normális, nem veled van a baj, s nem kell eltűrnöd!!!!

2021. máj. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!