Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van rá esély, hogy valaha...

Van rá esély, hogy valaha megjavuljon a kapcsolatunk? 28/N

Figyelt kérdés

A szüleim nagyon ellenszenvesek a vőlegényemmel. Eleve a kezdetek óta azt hallgatom, hogy “miért egy német pasast kellett kifognod, miért nem inkább egy helyivel jöttél össze” stb. De úgy voltam vele, hogy teljesen mindegy, kivel vagyok együtt, így úgyis találnának rajta kifogást, szóval nem törődtem vele.

Most, hogy terhes vagyok, az lett a mániájuk, hogy ezt mégis hogy képzeltük, mert ha Németországba költözünk (ősz közepére tervezzük), akkor csak ritkán látjuk egymást és amúgy sem fogjuk tudni felnevelni a gyereket nélkülük. Úgyhogy most teljesen be vannak sértődve. Sokszor próbálom őket hívni, de nem veszik fel. Ha mégis, akkor azt hallgatom, hogy meggondolatlanok vagyunk.


2021. ápr. 10. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Duzzognak. Majd elmúlik.

Abban sajnos igazuk van, hogy ritkábban fogják látni az unokát.

2021. ápr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A te dolgod, hogy kivel és hol éled le az életed. És eléggé sértő, ha egy szülő konkrétan életképtelennek állít be, hogy te nem tudod nélküle felnevelni a gyereked. Hátha lehiggadnak, ez sajnos az ő hibájuk, nekik azt kéne kívánni hogy te boldog legyél.
2021. ápr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Meg vannak sertődve.

De ha így viselkednek biztos is, hogy ritkábban fogtok hazajárni.

Ezt nekik is fel kell fogni.


De az azért, hogy nélkülük nem bírjátok felnevelni a gyereket, elég durva kijelentés... Hogyne tudnátok, magatoknak szültek, nem nekik.

2021. ápr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Van. Ha belátják hogy nem az általuk elképzelt ember mellett, az általuk számodra megálmodott jövőképben leszel boldog. Van szabad akaratod, életed, céljaid. Más szülő (pl. anyám) mit nem adna érte, ha külfdön élnék a hazai nihil helyett, még úgy is, ha csak keveset unokázhatna (vagy kijönne hosszabb időkre, szerintem megoldaná).

Végtelenül önzők és kontrollmániások a szüleid, nem olyan nagy baj, hogy távol lesztek tölük.

Különösen, ha arra is van B-terved, hogy mi lesz, ha nem passzoltok mégsem a választottaddal.

Ugyanis ha x idő múlva, gyerekkel együtt jönnél vissza hozzájuk, az 1000%, hogy életed végéig hallgathatod majd, hogy "ugye megmondtuk, hogy......"

2021. ápr. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
99%

A kérdésedre válaszolva: le fognak nyugodni, ez kb egy hisztiroham csak a részükről.

Nem a kérdésedre válaszolva: biztos jó nektek, ha ilyen emberekkel jó a kapcsolatotok? Szerintem ott álltam volna utoljára szóba a szüleimmel, ha így próbálnak meg beleugatni a dolgokba,meg érzelmileg zsarolni... Nem normális ez a hozzáállásuk, ezt tudnod kell! És az sem normális, hogy nem fogadják el a párodat csak azért, mert német.

Megértem, hogy szomorúak, hogy ha nem láthatják az unokát majd olyan könnyen, de a normális család támogató, és mondjuk tudhatják, hogy mennyivel több esélye van a gyereknek a sikeres és boldog élethez, ha Németországban nő fel (itt élek én is, tudom miről beszélek). Felnőttként még mindig hazaköltözhet, ha arra vágyik.

Egy szó mint száz, a szüleid önző hisztigépek, és kb egy hároméves gyerek szintjén viselkedtek az adott helyzetben. Én egyelőre biztos lazítanék a kapcsolaton velük, aztán később még mindig bármi lehet. De mi sem fog neked jobban "hiányozni" egy kisbaba mellett, mint a nyálverésük és a negativitásuk.

2021. ápr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Szard le őket nagy ívből! Örüljenek, hogy nem szakítottad meg velük teljesen a kapcsolatot, mert lehet, én azt tenném a helyedben! Vagy meg is lehet mondani, hogy vagy moderálnak magukon, vagy nem fogod haza hozni az unokájukat hozzájuk egyszer sem, de ezt majd maguknak köszönhetik. Meg lehet elgondolkozni, hogy miért nem egy szomszéd településre költöztetek, tök mindegy, milyen nemzetiségű férfival.
2021. ápr. 11. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azon elgondolkoztak már a szüleid,hogy direkt költöztök ki? Minél messzebb tőlük?

én se hagynám h bacogassa a páromat... ilyen gusztustalan szülőktől meg minél messzebb... ezer meg százan nevelik fel a gyerekeiket nagyszülők nélkül... Németországban meg ugye nem is kell mondanom h minden másabb... jobb lesz ott nektek nélkülük, találsz majd babyszittert mert ugye ott divat ez is..


ja és ne hivogasd őket ne higyjék azt h kuncsorogsz értük, ez a céljuk.

Írd meg neki, hogy " anya, apa! Én kerestelek titeket többszőr is,hogy megbeszéljük ezt a helyzetet, de ti nem vettétek a fáradtségot visszajelezni. Részünkről annyi a dolog,hogy igenis mi kiköltözünk mert sokkal jobb lesz nekünk ott érthető okok miatt. Amennyiben elfogadjátok a férjem és a döntésünket akkor jelezzetek, addig mi nem fogunk keresni mert láthatóan nem vagytok ránk kívácsiak, puszi Eszter"

2021. ápr. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell őket hívogatni, hagyd békén.


Majd, ha ők akarnak valamit - pl kezdetnek bocsánatot kérni -, akkor beszélj velük.


Ne legyen bűntudatod és ilyen emberekkel nem is kéne erőltetni a kapcsolatot. Tahók, és fel sem fogják, miért azok.

2021. ápr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a bűnbánatnak hívogatsz ilyen embereket? Jó neked, hogy bszogatnak minden hülyeséggel? Jó neked, hogy bántják a párodat, akit amúgy elvileg szeretsz? Jó hallgatni, hogy annyira lenéznek, hogy szerintük fel sem tudjátok nélkülük nevelni a gyereket? Örülj, hogy nem szólnak hozzád, ha lenyugodnak, akkor úgyis lesz még elég bajod velük. Mazochista-e vagy more?
2021. ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy csúnyán hangzik de sokszor a saját családod tud hátba szúrni a legjobban még ha a szüleidről is van szó. (Tapasztalat) Neked most már ott a pici a hasadban és a párod avagy a saját családod. Ha ők nem hajlandóak elfogadni hogy te ezzel a férfivel tervezed a jövőd akkor szerintem nincs miről beszélni. Átkellene gondolnod/gondolnotok hogy ezek után megérné a szüleiddel tartani a kapcsolatot mert szerintem nem fogna a "sértetségükön" túl jutni. Úgy érzem te/ti próbáltátok ezt megbeszélni de ha ennyire nem vevők rá akkor nincs értelme küzdenetek. Viszont lehetséges hogy az a bajuk hogy úgy mond nem tudják elfogadni hogy a "kislányuk" kirepül a fészekből és elég messze repül vagyis egy picit túlzott féltés. Szerintem próbáld velük még 1x átbeszélni és ha nem megy akkor neked tiszta a lelkiismereted sajnos nem fogod tudni őket megváltoztatni ha ők nem akarják.
2021. ápr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!